Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nektek sem ajánlotta az...

Nektek sem ajánlotta az oktató sikeres forgalmi vizsga után az egyedül vezetést az elején?

Figyelt kérdés
A vizsga után meg is értem.Na de találkoztam vele fél év múlva.Nem tudja hogy vezetek,de nem örült neki hogy egyedül is közlekedek(persze nem egy nagy városban,oda félek menni,de szerinte az így jól van egyenlőre)Ez mennyire gyakori,mert ez csak elveszi az önbizalmamat és felidegesített utólag.Negatív,velem nagyon,nem akarom többé látni sem ezt az embert.

2017. dec. 13. 10:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nekem ilyet nem mondott, viszont az elején otthon nem engedtek, mindig jött velem valaki és ez így természtes szerintem. Nincs még annyi rutinod hogy egyedül mászkálj. Persze aztán lehetsz nagyon ügyes, akkor oké, velem is csak 2 hétig jöttek.
2017. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Nekem nem mondott ilyet az oktató és otthon sem, egyből vezettem egyedül - ha kölcsön kaptam az autót. Ennek már 15 éve, ha most így visszagondolok nagyon rutintalan voltam, de persze belejön az ember (no nem mindenki).

Megkérdeztem volna tőle, hogy miért van ezen a véleményen...

35N

2017. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Elég bizonytalanul vezethettél, ha ilyet mondott az oktató. Nekünk (az egész akkori csoportjának) annyit mondott, hogy senki ne higgye, hogy a sikeres vizsgák azt jelentik, hogy most már mindenki jól tud vezetni. Ez csak felhatalmaz rá, hogy egyedül gyakorolj tovább. A rutin meg majd jön, ahogy megtettél néhány tízezer kilométert.
2017. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán értem. Sikeres lett a vizsgád, úgyhogy annyira nem lehetsz béna. Vagy akkor minek engedett vizsgára?

Nekem semmit sem mondott. Nyilván azért szereztem jogosítványt, hogy vezessek. Minden nap vezetek, egyedül. Ahogy megkaptam a jogosítványt, már aznap vezettem.

2017. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Nagyban fugg attol is, hogy ki ul melletted.


Mellettem anno friss jogsival apam ult, aki nyugodtan elmagyarazta, ha valamit rosszul csinaltam. Tok hasznos volt.


A felesegem mellett anno (akkor meg nem volt a felesegem...) az o apja ult. O vegiguvoltotte az utat, minden aprosagert basztatta, olyanert is, ami szerintem egy kezdonel full nem lenyeges (ha 2 masodpercccel kesobb valtott mar uvoltott), hasznalja tobbet a motorfeket, mert elkopik a fek stb.


Ennek eredmenyekent a felesegem nem is mert egyedul vezetni, komoly stressz volt neki a vezetes. Amikor osszekerultunk es lett autonk parszor vezetett mellettem, tok nyugi volt. Azota egyedul vezet balesetmentesen es jol...

2017. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
8%

Ha ez a véleménye akkor eleve vizsgázni sem kellett volna engedjen. A másik pedig a 'félek a nygavárosi közlekdéstől' hozzáállással semmi keresni valód nincs az utakon. Ha nem tudod a legalapvetőbb helyzeteket sem kezelni akkor egy vészhelyzet esetében sem tudnál időben reagálni.

Az ilyen oktató pedig megérdemelné, hogy elvegyék az engedélyét mert azt megértem ha jóindulatból elengednek valakit vizsgázni az iskolában de itt mások életét veszélyeztetheted.

2017. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Hovarju ***** válasza:
88%

Nekem nem mondott ilyet az oktatóm.

Annyit tanácsolt, hogy legalább napi 25-30 km vezessek, hogy meglegyen a rutinom és ne essek ki a vezetésből.

illetve felajánlotta, hogy mehetek hozzá gyakorolni.

Ő tartott jogosítványosoknak is gyakorló órákat.


Az első néhány alkalommal, amikor már a saját autót vezettem, egy nagyon jó, tapasztalt sofőr barátunk jött velem. Nekem nagyon sokat segített a jelenléte.

Volt, amikor a kutyát vittem magammal, hogy ne legyek egyedül, és volt, hogy rádiót hallgattam közben.


Azóta már eltelt két év. már egyedül is vezettem sokat.

2017. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Akik mellettem ülnek,biztonságban érzik magukat.Nekem ez többet jelent,mint egy oktató aki nem ismer,fogalma sincs hogy vezetek azóta.Érdekesek vagytok ti is.

fokozatosan győzöm le a félelmemet,ami a "kedves" oktatás hatására alakult ki,előtte nem volt.Ezért nem megyek még nagyobb városba.Majd később,ha gyakorlottabb leszek.

Bezzeg más,aki fél a vezetéstől,őket biztatjátok,adjátok a tanácsot,bármilyen gyenge is,engem,aki tesz ellene meg leszóltok.Kösz a segítőkész hozzászólást!

2017. dec. 13. 11:08
 9/18 anonim ***** válasza:
11%
Gondolom kenőpénzzel mentél át a vizsgán és érezte rajtad az órák alatt, hogy nem vezetsz jól
2017. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Hovarju ***** válasza:
83%

Én nem szóltalak le.

Keress egy embert, aki tud vezetni és akiben megbízol. Vele autózz sokat. Ne félj a várostól, ha olyan ember ül melletted, aki ismeri a várost, sokat tud segíteni.

És ne add fel, vezess. Ha lehet minél többet és hosszabb távon. Közben majd az önbizalmad is meg lesz.


Emlékszel a kresz tanulásból mi a bizalmi elv? "Az hogy a szabályokat mások is betartják." Minden úton levő haza épségben haza akar érni, ezért rád is vigyázni fognak.

Ha megnyugtat tegyél T betűt az autóra.


Az én második utam hegyen,völgyön,autópályán vezetett. Úgy indultunk el a kedves barátunkkal, hogy induláskor annyit mondott, ha elfáradtam, cserélünk. 230 km után kértem, hogy cseréljünk helyet.

Ő vezetett hazáig. Nagyon elfáradtam a végére, de azóta szívesen megyek bárhová az országban.


Szóval vezess, minél többet és ha lehet minden nap.

2017. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!