Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklivel lehet jobbról előzni?

Biciklivel lehet jobbról előzni?

Figyelt kérdés
Gondolok ez alatt biciklis útra, járdára, stb..
2017. dec. 23. 22:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Járdán nem biciklizhetsz. Kerékpárúton, sávon, nyitott sávon stb. nem egészséges jobbról előzni.

Ha arra gondolsz, hogy álló, vagy nagyon lassan döcögő sor mellett jobbról elhaladsz, az szabályos.

2017. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát nem igazán erről van szó.

Bevallom, nem titok, hogy én biciklivel olyan tempóval közlekedek, mintha autóval 200-al mennél pályán. (tehát amíg más közlekedik rajta 18-30km/h, én addig 40-45km/h) És hát nem vagyok valami türelmes személyiség, így mindenkit tolok, meg csengetek le a biciklis útról. Csak néha nem képesek húzódni, így jobbról kerülöm/előzöm ki őket.

Ezért is kérdezem, hogy ez szabályos-e.

2017. dec. 23. 22:56
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem szabályos, és ami a nagyobb baj, hogy rendkívül veszélyes. Magam is haladós bringás vagyok, és sokan szeretnek előttem kóvályogni, toporogni, vagy bizonytalankodni. Barátian mondom, hogy érdemes óvatosabban hajtani, mert ha telibe trafálsz pl egy kisgyereket, aki megsérül, akkor még le is csuknak.
2017. dec. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem ütök el senkit. Akkor inkább tényleg lassítok. Csak az idegrendszerem nem igazán bírja a "tötymörgést".

Ezért is nem teszem le a jogsit. Úgy vagyok vele,hogy ilyen silány idegrendszerrel nem szabad volán mögé ülnöm. Inkább maradok a biciklinél.

UI:Gyerekekre különösen vigyázom. Azokat nagyobb ívben kerülöm meg. Vagy ha nincs hely, akkor lassan és óvatosan közelítem meg és kezdem az előzést. Ha kisebb gyerekről van szó, még csengetek is. Isten őrizzen, hogy kirántsa a kormányt és elgázoljam.

2017. dec. 23. 23:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabályos és elképesztően nagy felelőtlenség is ekkora tempónál jobbról előzni. Azért remélem, hogy rendes védőfelszerelésed van!
2017. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Mindegy, hogy gyerek vagy nem gyerek...


ha engem elütsz és azért tropára megy a térdem ami miatt mozgássérült leszek akkor életem végéig (vagy a te életed végéig) fizetned kell nekem az életjáradékot :)

2017. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyébként ha volán mögé nem is akarsz ülni, egy motoron elgondolkozhatnál. Meglennének ugyanazok az előnyeid, mint egy biciklivel, de mégis jobban tudsz érvényesülni a közlekedő autók között. Egy 40-el száguldozó biciklist, ami még kivilágítva sincs sokkal nehezebb észrevenni, mint egy motort.
2017. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 TR75 ***** válasza:
100%

40 km/h fölött városban nem is haladhatnál bringával, bringaúton 30 km/h a megengedett legnagyobb sebesség (lakott területen kívül is legfeljebb 50-nel, ha sisak is van rajtad).

Ilyen tempóval jobbról előzni :-o

2017. dec. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban a leírtak szerint közlekedsz, az úgy közúti veszélyeztetés máf a jobbról előzés nélkül is.

Nem tolhatod le a lassabban közlekedöket az útról, azon se csodálkozz, ha a gyalogos leblokkol a feléje száguldó, csengető biciklistől, az egy reflex, ami ellen nehéz tudatosan tenni.

2017. dec. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen. Lehet, hogy veszélyes. De megtudom választani a sebességet. És természetesen lassítok is.

A belvárosi és a városon kívüli utat használom. Az utóbbi úton nyugodtan mehetek annyival. Hiszen csekély forgalmú. (Találkozok 2-3 bringással kb.)

A belvárosi bringaúton már egészen más a helyzet. (Ott 30-35km/H) Szeretek centizgetni. De erre szükség is van.

Már gondolkodtam, hogy szerelek fel szirénát :)

Cigányokból van bőven, őket szeretem ijesztgetni.

Balesetem még nem volt, pedig 15 éve a leírtak alapján közlekedek (télen-nyáron, mindenféle úton van tapasztalatom)

2017. dec. 24. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!