Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell irányjelzőt használ...

Miért kell irányjelzőt használni olyan sávban, ahonnan egyértelműen jobbra/balra fogsz kanyarodni?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, hogy miért használják az irányjelzőt jobbra/balra kanyarodó sávban. Én sohasem használtam. Hiszen fel van festve a kötelező haladási irány.
2017. dec. 30. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
A KRESZ-ben benne van hogy irányváltoztatásnál kötelező használni. Én mindig indexelek megszokásból.
2017. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Talán azért, mert a KRESZ ezt írja elő? De én kanyarodó főútvonalon nem használom (hisz nem kell), viszont ott is sok mindenkit látok, aki igen.
2017. dec. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Talán mert aki a keresztező útról jön, az nem tudja, hogy te le fogsz kanyarodni.
2017. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
7%
Kanyarodò fôùtvonalon is kell(ene) bizony indexelni,nekünk így tanították. Minden irányváltoztatásnál.
2017. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

Kanyarodó sávban kell használni, mert a keresztező úton lévő autó ha lejjebb van pl. akkor ő nem láthat rá az útra, hogy az lekanyarodó sáv.


Kanyarodó védett útvonalon vagy fölérendelt, kinek hogy tetszik, nem kötelező már használni, de ha nem félreérthető a jelzés akkor ott is szabad, sőt ajánlott is. Minket is így tanítottak.

Bár a többség inkább baszik irányjelezni az a valóság. Sokan még a jobbkéz szabállyal sincsenek tisztában vagyis lehet, hogy tudják mi az, csak a helyet nem ismerik fel ahol használni kellene. A mi lakókerületünk mind ilyen, nem is értem miért nincs 30-as övezetté nyilvánítva...

2017. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

#4 kanyarodó főútvonalon akkor használhatsz irányjelzőt, ha te egyenesen mész tovább az alárendelt úton. Ebben az esetben a főútvonal kanyarodási irányával ellentétes irányjelzőt kell használnod.

A főútvonal kanyarodásával megegyező oldali irányjelző megtévesztő, mert azt is jelezheti, hogy le akarsz térni a főútvonalról (van olyan, hogy a kanyarodó főútvonal ívének belső oldalához csatlakozik egy alárendelt útvonal, ha irányjelzőt használsz, akkor azt jelzed, hogy le akarsz kanyarodni erre az útra.

Például itt:

[link]

2017. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Beviz Elek ***** válasza:
66%

#6

Kanyarodó főútvonalon LEHET, HA ez nem megtévesztő.

2017. dec. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Mert nem biztos, hog mindig egyértelmű, hogy merre fogsz kanyarodni. Neked nyilván az, de másnak lehet nem.
2017. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

"ha nem félreérthető a jelzés"

Én is írtam, de hát oly mindegy...

2017. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

A kanyarodó sávba történő besoroláskor mindig használom kivétel nélkül viszont a sávban kanyarodáskor már nem hiszen a továbbhaladási irány egyértelmű.

Ez az irányjelzés kanyarodó sávban megtévesztő is lehet amikor két sáv van: ha folyamatosan indexel befelé mondjuk a külsőből akkor aki a belsőben halad értelmezheti úgy hogy az ő sávjába akar besorolni.

Az öcsém nem olyan régen tanult vezetni és a vizsgán ő sem indexelt kanyarodó sávban és a vizsgabiztos jelezte neki hogy elmulasztotta csakhogy nem buktatta meg pontosan azért mert a továbbhaladási irány egyértelmű volt onnan.

2017. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!