Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy gimibe járok kilencedik...

Miújságvanbiu kérdése:

Egy gimibe járok kilencedik osztályba és ahhoz, hogy utasszállító pilóta legyek mit kell elvégezném milyen tantárgyakat kéne megnyomnim azaz miből kell érettségi vagy, hogy van ez?

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Angol.


Amúgy minden. Legyen általános műveltséged.

2018. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Először is tanulj, menj egyetemre, legyen egy jó állásod hogy azt a sok millió forintot amibe a képzés kerül ki tudd fizetni.

A Forbes szerint alsó hangon 15 millió.

Az angolra kell ráfeküdni keményen, egyéb speciális tantárgy nem kell.

2018. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

1. Tökéletes egészségi állapot, sportos, edzett alkat, tornából 5-ös.

(már a gimiben minden szabadidőd -a tanuláson kívül- a vitorlázó repülőtéren töltsd, felvételre várva)

2. Az angol anyanyelvi szintű ír-olvas-beszél vizsga.

3. Legalább 4,6-os érettségi, fizika-matek-angol 5-ös.

4.Műszaki egyetem repülőmérnöki szak előny.

5. Az egyetemre már meglegyen a felsőfokú angol napi szinten beszélve.

(Felvételire angol bulvár a hónod alatt)

6. Legyen tartalékba 16-18 milla, ha magániskolában végzed a repmérnökit-pilótavizsgával.


így egyelőre ennyi...a többi majd később.

2018. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A jó édes ***** válasza:
100%
Ezt a karótnyelt útitervet azért nem kell ám ennyire komolyan venni. Az átlag magyar fiatalnak még mindig sokkal reálisabb út a Honvédség katonai pilótaképzése és majd 5-6 év után onnan továbbmenni utasszállító típusengedélyek szerzésével. A legtöbb légitársaság boldogan állja neked ezeket a képzéseket.
2018. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem kell tesiből ötösnek lenni, meg semmi ilyesmi. Viszont az érettségidnek jónak kell lennie abból a szempontból, hogy felvegyenek egy olyan egyetemre, ami ki tud képezni. Én a Nyíregyházi Egyetemet ajánlom, én is oda járok, és nekem sincs 18 millió forintom, diákhitelt vettem fel. Tavaly szerény 307 pont volt a határ, idén túljelentkezés várható. Ha még kérdésed van, írj nyugodtan privátot!
2018. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!