Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Helyesen cselekedtem?

Helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés

Ma tekertem hazafelé a biciklis úton. 4 cigánygyerek jött velem szembe. (Egyáltalán nem lepődöm meg rajta, hogy miért nem a járdát használják)

A lényeg: Mikor közeledek feléjük (kb.30km/h sebességgel), látom előre a tekintetükön, hogy megfognak szívatni. Az egyik ki is ugrott elém. (hatalmas féknyikorgás..végül megálltam.)

Másnap....Szintén a biciklis úton haladtam hazafelé, mikor találkoztam velük. Na, most én szívattam meg őket. Mikor közel értem, rájuk húztam a kormányt. A biciklis út mellett volt egy kisebb árok. Ott kötöttek ki mindnyájan. (Nem elütöttem őket, hanem ijedtükben beugrottak).

Szerintetek helyesen cselekedtem? Vagy túlzásba vittem a dolgot?


2018. jan. 4. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Holnap nem bicikliznék arra, az biztos.
2018. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 SándorÚr ***** válasza:
69%
jól csináltad, legalább elégtételt vettél
2018. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 Igen, ezt megtapasztaltam.

Most felidézek egy tavalyi esetet: Ugyanezen az útszakaszon bicikliztem. Majd egyszer csak azt hallom, hogy valaki kiabálja, hogy "mivan csicska". Egy 10-12 éves cigány gyerek volt. Átmentem a másik oldalra (ahol ő tartózkodott)..behúzta fülét, farkát. Pedig nem szándékoztam agyonverni. Kíváncsi voltam, hogy ekkora legény lesz-e, ha átmegyek.

2018. jan. 4. 22:57
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem cselekedtél helyesen. Egyrèszt ez ugyanolyan közúti veszélyeztetés, mintha az autópályán ráhúznád valakire a kormányt, legfeljebb a büntetés kisebb - igaz, ez sem biztos, ha gyalogosok sérelmére követted el. Természetesen a kiugrálással ők is elkövettek hasonlót, de az intelligens ember ilyenkor legfeljebb elküldi a másikat az anyjába, de nem veszélyezteti szándékosan mások testi épségét. Akkor sem, ha éppenséggel általa lenézett emberekről van szó.
2018. jan. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 D. Brasco ***** válasza:
81%
Nem lennek meglepve ha az intenziv osztalyon kötnel ki.....
2018. jan. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem halálra röhögtem volna magam kérdező, ha ezt láttam volna, hatalmas pacsi :D Nem kell izgulni, de ha teheted, akkor 1-2 hétig tényleg ne járj arra.
2018. jan. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
52%

Komolyan kérdezed? :(


Jogilag: ha valamelyik ettől balesetet szenved és feljelent, akkor a BTk alapján közúti veszélyeztetés bűncselekményéért akár letöltendőt is kaphatsz.

Erkölcsileg: amennyiben ez egy helyes magatartás volt, akkor a kölykök előző napi cselekedete is teljesen normális volt. Teljesen ugyanazt csináltad te is, semmivel nem vagy külömb náluk. Az egyetlen különbség, hogy a BKE alapján a te felelősséged nagyobb...


Ezek után döntsd el, mennyire elfogadható ez a magatartás.

2018. jan. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Ennek a kérdésnek vajmi köze van a közlekedésbiztonsághoz. Inkább önismeretbe való. Minden nap van olyan kérdés is, hogyan legyen valaki öngyilkos. No te írhattad volna azt is, Hogyan nyírassam ki magam másokkal?
2018. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kovpet ***** válasza:
100%

"Az *egyik* ki is ugrott elém."


"Ott kötöttek ki *mindnyájan*."


Nem cselekedtél helyesen.

2018. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Crisopher ***** válasza:
Ezek után csak egy valami nem lenne jó rád nézve: még egyszer találkozni velük.
2018. jan. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!