Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás, ha az autós elüt...

Stampi János kérdése:

Ki a hibás, ha az autós elüt egy kerékpárost, aki a zebrán eléhajtott?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 19:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%
Minden a kettő
2018. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
Ugye a zebrán csak tolni lehet, a zebrát meg a kocsisnak úgy kell megközelíteni, hogy az elsöbbséget meg tudja adni. Ha a kocsis nem hajtott gyorsan és megállapítják, hogy a biciklis 20-al vagy gyorsabban ment át akkor még ő is lehet a hibás
2018. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Amennyiben tanúk látták hogy a sofőr mobilozott közben vagy gyorsan ment és befékezett úgy lökte fel a cangást akkor őt is megvágják . Amennyiben szeszelt előtte csak őt hozzák ki sárosnak , ha mindkettő piált közösen kapnak ... Normál haladásnál ha a bringás elővág elé esik ő a ludas .
2018. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Igen a kerékpáros a hibás mindenhogy, tökmindegy hogy 2-vel vagy 40-el veret át a zebrán. Tolni kell a kerékpárt és pont.

Múltkor majdnem elcsaptam egy ilyen idiótát mert takarásból kijött elém, a duda és a satufék mentette meg, aztán még ő anyázott.

2018. jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, ha a bicajos nem a kresz szerint használta, akkor ő.

Ha az autós nem vette figyelembe a zebrát, előtte a gyalogátkelőhely táblát, akkor ő.

2018. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem rég csináltam a jogsit, az oktatóm megtiltotta, hogy zebrán átbiciklizőknek elsőbbséet adjak.

Azt mondta, ha elütöm, úgysem én leszek a hibás, menjek nyugodtan.

2018. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Hogy itt milyen hülyeséget írnak egyesek... mindig meglepődök, de nem kéne.
2018. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Alex Fly ***** válasza:
14%

Attól is függ, hogy a kerékpáros hogyan került a zebrára.

Ettől függetlenül az autós felelőssége minden esetben fennáll.

2018. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%
Itt az a kérdés, hogy miért került a zebrára a kerèkpáros és milyen sebességgel. Ha mondjuk pont ott ér véget egy jàrdán vezetett kerékpárút vagy útfelbontás miatt eleve legálisan 10 km/h-val a járdán haladva ért a zebrához, akkor bizony szabályosan használta a zebrát. (Akkor is, ha lepontozzátok.) A kérdés persze az, hogy van-e ilyenkor elsőbbsége? A KRESZ szerint nincs, tehát a bringás tuti hibás... de csak ő? Nem, mert az autósnak úgy kell megközelítenie a zebrát, hogy előtte szükség esetén meg tudjon állni. És ez az a pont, ahol elkezdi a hatóság / bíróság vizsgálni, hogy észlelhette-e a bringást az autós és ha igen, miért nem készült fel a megállásra.
2018. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

kerékpáros hibás, mert neki nincs elsőbbsége a zebrán.

persze legtöbbször átengednek az autósok, ha cangával vagyok, meg én is át szoktam engedni. de ez pusztán előzékenység.

2018. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!