Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor milyen jogaim vannak...

Ilyenkor milyen jogaim vannak vagy mégis mit kéne mondanom?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy új lakást. Azonban az utca olyan keskeny, hogy éppen elfér egymás mellett két autó ha az egyik fél ráhajt a járdára.

Ráadásul a lakás évekig lakatlan volt ezért a szomszédok rászoktak arra, hogy az én kerítésem elé állnak.

Ha ez nem volna elég.. az utcában 1 oldalon van járda(az én oldalamon), és ugye azt is elfoglalják.


Elindultak a felújítási munkálatok és ehhez ugye az is hozzátartozik, hogy csináltatok egy új kerítést.

Illetve a saját telkembe csinálok egy beugrót, hogy amikor csak jövök-megyek, akkor ne kelljen beparkolnom hanem kényelmesen megtudjak állni és az autóm mellett nyugodtan menjen a közlekedés.


Na de itt jön a lényeg: Ahogy megépül az új kerítésem és rendbe hozatom a járdát, én nem nézném jó szemmel, hogy az én kerítésem elé állnak a járdára, amit én csináltatok meg!

Nem is akarom azt, hogy a gyerekek más autóját kerülgessék.. azért van a járda, hogy azon menjenek.

Illetve egy elég nagy kocsi beállót(kaput), tervezek. Aminek nem örülnék ha oda állnának.


Jogosan fogok szólni, hogy hamarosan mindenki a saját portája elé álljon és oldja meg ahogy akarja?


Először normálisan akarok kezdeni és nem vitázni.



#parkolás #utca #közterület #keskeny #járda #magánterület #szétveri #a járdát #elfoglaja #a helyet
2018. jan. 21. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
természetesen, ha akadályozzák a ki-, behaladást
2018. jan. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel a szomszédokat, mutatkozz be, mondd el, milyen terveid vannak, kérd meg őket, hogy hagyják szabadon a bejáratodat, mert költözöl, munkások jönnek autóval, építőanyagot hoznak, stb és csak így tudtok akadálytalanul dolgozni.
2018. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hosszú a telek így az autóbejáró és a kapubejáró között lesz 2 autónyi hely, azonban az is csak úgy, hogy rá áll a járdára.

Az én járdámat meg nem kell feltörni és elfoglalni, nem azért hozom rendbe, hogy más odaálljon és én ne tudjam használni.


Nem akarok velük rossz viszonyt meg még nem is annyira zavar, csak már van tapasztalatom azt illetően, hogy sokan nem tudnak 2+2-őt összeadni és maguktól nem változtatnak a rossz szokásokon.

2018. jan. 21. 18:54
 4/13 anonim ***** válasza:

Simán csak szólj nekik, hogy ne álljanak oda. Ha kell, táblát is tehetsz ki.

Nekünk egyszer a házunk előtti parkolónkat elfoglalta az egyik szomszéd, akinek 4 autója van így is családban.

Szóval csak egyel előrébb álltunk. Másnap a másik szomszéd kedvesen megkért minket, hogy ne oda parkoljunk mert nem tud kiállni a lakókocsival. Ezzel nincsen semmi baj, mi is szoktunk szólni amikor elénk állnak.

2018. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Megnéztem a hatályos jogszabályokat.

A járda az én kerítésem tövéből nyílik, egy picike járda.

Szóval a jogszabályok szerint ezt sehogy sem lehet szabályosan elfoglalni.

Nincs semmilyen tábla arra vonatkozóan, hogy odaállhatnának vagy akadályozhatná bárki is a gyalogos forgalmat.


Én is pont ezért csinálok a telkembe egy beugrót, hogy ne kelljen mindig beállni a garázsba.


Persze először normálisan fogom közölni és remélem mindenki érteni fog a szép szóból. Táblát is rakok ki. :)

2018. jan. 21. 19:16
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem rakjál ki kiálló szögeket a földbe.
2018. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezt szépen, barátias hangulatban meg kell beszélni a szomszédokkal, amúgy sem árt ismerkedni, barátkozni velük. De az a baj, hogyha ennyire problémás a megállás a szűk utcában, szinte kizárt, hogy majd nem lesz néha balhé, mert ha látják a szép nagy parkolót és kapubejárót, akkor úgyis odaáll valaki, még ha csak rövid időre is.

Én a helyedben nem csinálnék sem beugrót, sem nagy kapubeállót, hanem távirányítós kaput szerelnék fel, és mindig bemennék az udvarra inkább. Mert a beugródat úgyis elfoglalják majd. Jog ide, jog oda.

2018. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tegyél ki egy megállni tilos táblát alá egy kiegészítő táblával,hogy" kivétel "és ez után a te autód rendszámával.

Ha ennek ellenére még is beállnak oda,akkor már tényleg nagy a baj velük.Ilyenkor jöhet velük a tortúra, jog ide,vagy oda.

2018. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi, igazából a jogi mikéntje érdekelt, ha netalán valamelyik szomszéd nem értene a szép szóból.

Bár remélem nem kell kétszer elmondani nekik, hogy mostmár a lakás nem lakatlan, állandó közlekedés lesz.


Egy másik szomszédnak hasonlóan van egy beugrója, oda soha nem állnak be.

Szóval reménykedek, hogy nem kell az első hónapban összevesznem valakivel. :D

2018. jan. 21. 20:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Elég egyértelmű a helyzet:

1. Járdán megállni tilos, kivéve, ha erre külön engedély van (felfestés vagy mozgáskorlátozottat szállító jármű, ha egyéb feltételek teljesülnek).

2. Autóbejáróban (kapuban) várakozni tilos, kivétel, ha a ház tulajdonosa erre engedélyt ad.


Tehát, ha úgy alakítod ki a kerítésedet, hogy a beugró a kapunál van (így te oda tudsz parkolni), akkor azt csak te veheted igénybe (csak a járdát ne érintsed az autóval).

2018. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!