Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Koccanás utáni feljelentés?...

Koccanás utáni feljelentés? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon kis koccanást történt. Kár minimális. Az én autómon semmi nem látszik, a másik autón is csak karcolás lett. Mivel én voltam a hibás, elismertem. Papírokat kitöltöttük. Telefonszámot cseréltünk.

Ma felhív az illető, hogy egyébként feljelentett a rendőrségen! Kérdeztem, hogy miért? Hiszen kitöltöttük a papírt, a biztosító fizet neki, elismertem, hogy az én hibám volt, semmi olyan nem történt, ami rendőri intézkedést igényelt volna. De ő akkor is feljelentett, csak, és kész.

Ilyenkor mire számíthatok? Nem értem az egészet. :(


2018. febr. 1. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
10-30ezer közötti bírságot fogsz kapni, ennyi.
2018. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért kapna bírságot? Mi a feljelentés jogalapja???
2018. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De mi alapján bírságolnának?

Személyi sérülés nem történt.

Jelentős anyagi kár nincs.

Nem léptem le. Papírokat kitöltöttem, aláírtam. Vita nem volt.

KRESZ-t nem sértettem. (pl. elsőbbség meg nem adása, stb.)

Meg nem értem, hogy ez miért jó neki?

A biztosító enélkül is kifizeti a kárát.

Igazából már olyanokra gondolok, hogy valamit rám akar húzni, amit nem is én csináltam.

2018. febr. 1. 14:46
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
ha KRESZ-t nem sértettél akkor, hogy történt a koccanás?
2018. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4: Parkolóban. És mivel a másik autó állt, így én vagyok a hibás. Igazából még koccanásnak sem mondanám. Csak meghúztam kicsit. De nem horpadt be, meg semmi, csak karcolás.
2018. febr. 1. 14:52
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Beidéznek kihallgatásra, elmondod,hogy volt és mi volt aztán ennyi. Ha minden úgy van ahogy írtad akkor ennyibe is marad a dolog,nem fognak vele tovább foglalkozni a rendőrségen és büntetés stb se lesz.
2018. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

parkolóban is a KRESZ van érvényben, kivéve ha az egy forgalomtól elzárt magánparkoló volt.


amúgy én sem értem, meg szerintem amúgy nem is menne végbe a dolog, hisz kárbejelentő ki van töltve, te elismerted a hibádat.


rádfogni se tudna semmit, hiszen nem volt rendőrségi helyszínelés. mondhatja azt, hogy te a kárbejelentőn csak azt az egy sérülést ismerted el, holott szerinte van másik is, de erre azt fogják mondani neki, hogy ha nem tudtatok volna megegyezni, akkor rendőrt kellett volna hívni, de ez nem történt meg.


szerintem kár ezen aggódnod, én nem hinném, bármi alapja lenne egy feljelentésnek...

2018. febr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6: Köszi! Úgy van, igen. Meg nálam van a kárbejelentő másolata is, arra is tök egyértelműen le van írva minden, és ő is aláírta. Szóval remélem, utólag már nem találhat ki mást.

De azért gáz, hogy majd ezért rendőrségre kell mászkálnom.

Kezdem megérteni azokat, akik csak úgy lelépnek :D

2018. febr. 1. 15:01
 9/15 A kérdező kommentje:

7: parkolóban is a KRESZ van érvényben, kivéve ha az egy forgalomtól elzárt magánparkoló volt.


Persze, tudom, de az nem KRESZ szabály sértés, hogy elszámoltam magam, és mégsem fértem úgy el, ahogy gondoltam. Csak béna voltam, vagy figyelmetlen.

2018. febr. 1. 15:03
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Olyan értelemben nem sértettél szabályt, hogy lakott területen háromszázzal süvítettél át, vagy ledudáltad a zebráról a gyalogost stb.

De KRESZ szabályt meg lehet úgy is sérteni, hogy csak béna vagy, s nekitolatsz.

A járművezető teljes felelősséggel tartozik az okozot kárért.


***

Ami az utólagos dolgokat illeti: a bizonyítási kényszer annál van, akinek az érdekében áll. Ha előállna valami meglepetéssel, akkor azt hitelt érdemlően bizonyítania kell. Mondjuk kitalálja, hogy részeg voltál. Akkor kellene olyan térfigyelő kamera felvétel, amin látszik, hogy dülöngélve mentél már a kocsihoz.

Vagy több szemtanú, aki állítja, ott állt melletted az eset idején, s pálinkaszag terjengett.

Ha olyannal jön, hogy nagyobb kár keletkezett az autóban, mint amit leírtatok, azt is bizonyítania kell, ha vádaskodik. Egyébként meg ha igaz is lenne, a kárszakértő megállapítja, jegyzőkönyvezi. A biztosító meg tudomásul veszi.

2018. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!