Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi a traffipax átfutási...

Mennyi a traffipax átfutási ideje?

Figyelt kérdés
Körülbelül másfél héttel ezelőtt belefutottam egy traffipaxba. 60-70 közöttire saccolom a sebességem. Volt egy merő rendőrautó és körülbelül 500 méterre egy másik. Érdekelne, hogy mennyire van belőve a traffipax. Később telepítettem a Waze alkalmazást, amely 5 km/h eltérést mutatott az autó mérőjéhez képest. Tehát ha 50el mentem, akkor a Waze 45-t mutatott. Melyik a reális? És mennyi idő után várható a csekk?

2018. febr. 20. 20:45
 1/5 anonim válasza:

50-es tánlánál 65 km/h-ig nem büntetnek meg. Utána különböző intervallumok vannak. Értelemszerűen minél nagyobb a sebességtúllépés, annál nagyobb büntetés is.

A büntetést 30 napon belül ki kell küldeniük. Nekem mind2 büntetésem 1 héten belül megérkezett.

A waze nálam pontosan mutatja.

2018. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyébként, ha az autón nem a gyárilag előírt kerékméret van, akkor a sebességmérő értéke eltérhet a valóságtól. A waze viszont nem mérvadó, mivel azt sok minden befolyásolja, tehát egyáltalán nem biztos, hogy rossz értéket mutat a sebességmérőd.
2018. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Téged mennyivel mérték be?
2018. febr. 20. 21:29
 4/5 anonim válasza:

1x 67-el. Itt csak félig érzem magam bűnösnek, mert egy olyan útszakaszon haladtam át, ahol egyetlen ház volt az út mellett kb 30 méterre. Lakott területnek minősült. Nem vettem észre az 50-es táblát.

A másiknál 66-al. Feszegettem a határokat. :/

Mind2 büntetés 30 ezer volt, de ez már régebb volt. Azóta sokat változott a gondolkodásom e téren, mivel eléggé kellemetlen volt befizetni a csekkeket és egy halálos baleset szemtanúja is voltam. Remegve szálltam ki a kocsiból.

2018. febr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Majatom ***** válasza:
Ha gyári méretű gumiabroncs van az autón, akkor minden autónak felfelé csal az órája, tehát többet mutat, mint amennyi a valós sebesség. Autó típustól függ, hogy mennyivel csal. Ez azért van, hogy nehogy véletlenül kevesebbet mutasson, mert akkor a tulajdonos egy esetleges büntetésnél perelheti az autógyártót, hogy az óra kevesebbet mutatott.
2018. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!