Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Reggel óta a garázsom előtt...

Reggel óta a garázsom előtt áll egy autó mit tudok tenni? A közteresek nem jönnek ki.

Figyelt kérdés
Reggel szerettem volna használni a kocsimat de nem tudtam, mivel a garázs bejáratát elállták egy autóval. Először felhívtam a rendőrséget, közölték hogy hívjam a közterület felügyeletet. Felhívtam őket, mondták hogy jönnek. Vártam 3 órát, nem jöttek, felhívtam őket újból mondták, hogy jönnek. Végül egy órával később kijöttek, írtak egy szabálysértési bírságot, majd közölték hogyha ki akarok állni akkor saját költségre vontassam el a gépjárművet. felhívtam egy ilyen céget, 48000+ÁFA lenne a költsége, ezt nem engedhetem meg magamnak, főleg ilyenért. Este mindenképp használnom kéne a kocsit, mit tudok tenni?
2018. febr. 24. 16:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
elírtam a kérdést, a közteresek kijöttek*
2018. febr. 24. 16:38
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez Magyarország. Ha erős autód van el lehet tolni, óvatosan ne sérüljön nagyon a másik. Pl saját vonószemhez rögzíteni egy rudat a másik végét meg a páciens felniközepének támasztani. Legjobb megoldás ezutáni esetekre venni egy 1,5tonnás kézi csörlőt meg egy kötelet. Lámpaoszlop kibírja ha azon csörlőzöl. (Ha így kivontatod a közútra akkor aktívabbak lesznek a közteresek)
2018. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Legálisan kb. csak azt, hogy folyamatosan hívogatod a köztereseket meg a rendőrséget, hátha megunja valamelyik, és elviszik. A rendőrségnek mondhatod, hogy lehet, hogy lopott kocsi, legalább nézzenek utána.

Illegálisan meg azt, hogy ha van valami teherautós ismerősöd, az odébb vontatja még akkor is, ha a kézifék be van húzva.

De pár izmosabb szomszéd is odébb tud vonszolni egy nagyobb személyautót. (Egy nagy méretű ismerősöm valamikor, még fiatalabb korában, hasonló helyzetben egyedül rángatott ki az útra egy Trabantot a vonóhorognál fogva.)

2018. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

csak annyira vontassa el valaki, hogy kiférj..

Ha a yard rendesebb lenne, a rendszám alapján felhívnák a tulajt....


...az is lehet, mint nálam előfordult, hogy lopott a kocsi, és előttem rohadt le..ott hagyták..

2018. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után én nem szaroznék: Ablakot betöröd, kézifék kienged is kitolod az útra.
2018. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is fognám és egyismerőssel elvontattatnám, bele az árokba is akár, aztán jöjjön reklamálni...
2018. febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én beszóltam volna nekik, hogy nem az Önök érdeke az elvontatás? Hiszen a tulajnak ki kell fizetnie az elvontatás+tárolás költségét, ami nekik profit.
2018. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Én beszóltam volna nekik, hogy nem az Önök érdeke az elvontatás? Hiszen a tulajnak ki kell fizetnie az elvontatás+tárolás költségét, ami nekik profit."


Én is ezt kérdeztem, megvonták a vállukat és elmentek. Még mindig itt áll. Reggel jön az apósom a traktorával és elvontatja.

2018. febr. 24. 22:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Katasztrófa ez az ország. De ugyanezek a közteresek szarrá büntetnek meg lebilincselik a kocsikat ha másik irányba parkolsz vagy nincs meg az 5 m a saroktól. Akkor nagyon aktívak.
2018. febr. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Mi lett a sztori vége? eltűnt az autó?
2018. febr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!