Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért szapulja mindenki a...

Miért szapulja mindenki a kamionosokat?

Figyelt kérdés

Mindenhol ez folyik... a kamionos szabalytalankodik, a kamionos akad el a hóba, a kamionos lassú, mert betartja a sebességet, ha nem tartja be akkor ostoba kamionos veszélyeztet......

Stb stb....

Ugy gondolom egy kamionosnak sokkal de több szabálytalankodó autóst kell elviselni 1 nap mint fordítva...

(Nem vagyok kamionos)



2018. febr. 25. 14:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Sose hallottam, hogy bárki is szapulná. Képzelődsz...
2018. febr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Én se hallok semmi kamionellenest, pedig napi szinten vezetek.
2018. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez csak egy ráérő unatkozós kamukérdés..én például nem szapulom őket(sem)..tehát már nem mindenki.


Ha vezettél volna ilyen nagy dögöt, akkor nem kérdeznél ilyent.

Néhány év, meglesz a jogsid, és szégyellni fogod ezt a kérdést.

2018. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
5%
A kamionosok mind semmirekellők
2018. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Időpont ma 14:28


Ja mégis nekik köszönheted részben hogy a boltból a pofádba kerül a zabálnivaló

2018. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2%
#5 hagyjuk már ezt a demagóg dumát...
2018. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
az is eléggé demagóg duma, hogy mind semmirekellők, szóval ezt is hagyjuk szerintem...
2018. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Pedig elég gyakori téma a médiában a folyamatos tilosban előzés, illetve most az M1 járhatatlan külső sávja miatti hiszti.


Ezt a kérdéskört két irányból lehet megközelíteni:

- a mindenki köcsög nézőpont: a kamionosok köcsögök, mert lakott területen száguldanak, lakott területen kívül (relatív ) lassan mennek, előznek autópályán, elakadnak a hóban stb..


- az infrastrukturális nézőpont: azért kerül elő ennyi probléma mert a jelenlegi szabályozás és a jelenlegi közúti infrastruktúra nem alkalmas ekkora nehéz tehergépjármű forgalom lebonyolítására, a forgalom nem elég homogén és így folyamatosan problémák keletkeznek.


Az egyik fuvarozócég úgy hatja az embereit és úgy foglalja az időpontokat, hogy mindenhol 90-nel kell menni, a másik inkább az üzemanyagon spórol és 70-75-80-azásra kötelezi a sofőrjeit. Ez egy szabott napi vezetési idővel rendelkező rendszerben problémákat szül és ebből jön a sok előzés. Ha valahogy a jelenleginél kisebb tartományban lehetne homogenizálni a minimum és maximum sebességeket akkor ez a jelenség megszűnne - a betarthatóság az más kérdés :D


Sajnos nálunk megfigyelhető egy olyan koncepció, hogy a közlekedésben semmi nem merünk kicsit sem túlméretezni ( lásd 2x2 sávos M0 keleti szektor, ahol bár kihagyták a helyet a harmadik sávnak, de isten tudja mikor lesz megépítve ). Az M1,M0,M5 gyakorlatilag nincs akkora kapacitású amekkora a rajta áthaladó forgalom ezen felül az M1 felújítása már legalább 10 éve esedékes.


Az M1-es autópályán, az M0 keleti szektorán, az M3 Hatvan -s Budapest közötti szakaszán, az M7 mindkét oldalán Balatonszentgyörgyig szükség lenne a 2x3+leállósáv méretű autópályára illetve ezen felül a jelentős tranzitforgalom miatt szükség lenne egy Budapestet és az M0-t elkerülő összekötő tranzitútra Tata-Baracska-Kiskunlacháza-Dabas- M5/405 irányban. Ekkor az M1,M7,M5 elővárosi szakaszai illetve az M0 déli szektora jelentősen tehermentesülne és rögtön nem lenne annyi probléma a kamionokkal.


Ez az egész napos előzi tilalom is ökörség szerintem. Vannak olyan autópálya szakaszok ahol nap közben is olyan alacsony a személyautó forgalom, hogy a kutyát nem zavarja ha előznek. Viszont vannak olyan szakaszok is, ahol meg éjjel is feltartják a forgalmat az előzéssel. Ez a 6-22 előzni tilos ez a legolcsóbb, de egyben a legrosszabb szabályozás amit meg lehetett csinálni :D

2018. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, én sem hallottam még soha, hogy bárki is szapulta volna őket. Ezeket a kérdéseket szevasz olyanok teszik fel, akik önmagukat akarják igazolni.
2018. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ez érdekes, én sem hallottam még soha, hogy bárki is szapulta volna őket."


Az elmúlt pár hétben több cikk és videoriport is volt ebben a témában a mainstream médiában, az ezeknél lévő kommentáradatot érdemes lenne megnézni, fogsz találni szapulást bőven :D

2018. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!