Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen sofőr nem gondolkozik...

Az ilyen sofőr nem gondolkozik, vagy csak paraszt? Vagy igaza van?

Figyelt kérdés

Ma Pesten egy építkezésről tolatott ki egy nagyobb teherautó.

Kis utcába tolatott, de volt forgalom (egyirányú utca)

Előttem ment egy Audi A3, a teherautó már szinte teljes egészében kitolatott (lassan jött kifelé, a sofőr valószínűleg semmit sem látott a forgalomból),de már alig volt mögötte hely.

Az Audit vezető idős hölgy viszont nem állt meg, bepréselte magát a parkoló autók, és a teherautó háta mögötti részbe.A teherautó sofőrje gondolom ezt már látta a tükörben, meg is állt.Az Audi éppen csak elfért, szinte állóra fékezett, és centizgetett, a teherautós pedig ráfeküdt a dudára, az Audi végül nagy nehezen elment mögötte.


Igazából nem értettem az Audis reakcióját, elsőbbsége volt az fix, de az ilyen ember nem gondolkozik?Mit szólt volna ha rátolat az a nagy autó?Ráadásul a pirosnál beállt mellé a teherautó, úgyhogy egy fél perc nem sok, de annyit sem nyert.Én sem szeretem ha egy nagy és lassú jármű megy előttem, de azért vagyok ennyire elzőkeny, hogy ezt kibírjam.


2018. febr. 27. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Közlekedésre alkalmatlan, sok ilyen van. :D
2018. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt elsőbbsége, miután a teherautó már kint volt.

Elsőbbségnek mi a lényege? Az, hogy ha egyszerre történnének dolgok - ami nem lehetséges -, akkor mi legyen a megoldás.

Ha egy időben kezdené meg a tolatást a teherautó, azzal, amikor oda érkezik a személyautó, akkor meg kell várnia, amíg elmegy.


Gondolj bele! Az a kocsi a büdös életben nem jönne ki, ha nem a fenti mód lenne az elsőbbségadás lényege.

Kilóg a vége. Jön egy kocsi. Visszagurul előre. Kocsi elmegy, szabad a pálya. Megint kezd hátrál. Újabb autó. Mehet megint előre.


Minden közlekedési szituációban az elsőbbség kérdése csak egyszerre történni akaró dolgoknál jön szóba.

2018. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
De van egy olyan szabály is hogy tolatás közben senkit nem lehet akadályozni.
2018. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen buta sofőr van. Nem érdemes foglalkozni velük.
2018. febr. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarok, mindkettőbe bele tudok kötni (végülis az audis elfért, így tulajdonképpen az elsőbbségadási kötelezettség adott volt), de tényleg nem tudom, hovà rohanunk ennyire.
2018. febr. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Ostoba, sok ilyen van.

Egyébként meglepő, hogy hány klimaxos nő hülyül meg amikor beleül egy drágább kisautóba. Én is jártam így, megállt a tilosban, nem lehetett elférni mellette, és nem volt hajlandó odébbmenni, kénytelen voltam felmenni a szegélyre, hogy elférjek, és utána még ő mutogatott fuck off-okat... Nem szoktam agresszív lenne, de ez volt az egyetlen eset, amikor ha lett volna szabad parkolóhely az utcában biztos megállok és visszamegyek helyrerakni

2018. febr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Beviz Elek ***** válasza:
Olyan buta hogy inkább áramot kellene vezessen kocsi helyett. Sok ilyen van, néz a motorháztető elé és nem gondolkodik csak megy.
2018. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Türelmetlen, nem gondolkozik előre. Egyébként a teherautós meg kérhetett volna segítséget tolatáshoz, építkezésen van bőven ember, aki erre alkalmas.
2018. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A lényeget már leírták, nem volt elsőbbsége a nőnek, csak jogszabályi megerősítés a KRESZ-ből:

"Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."

De nem hirtelen megváltoztatására kényszerítheti, ezek szerint.

2018. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Sok teherautós nem lát ki az útra a fülke miatt! Jobbra hátra fele én is vaktában szoktam tolatni mert nem látok át a fülkén, nincs röntgen szemem.
2018. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!