Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosítványhoz mennyibe kerül...

Jogosítványhoz mennyibe kerül szemüveget csináltatni legolcsóbban, kontaktlencse is megfelelhet?

Figyelt kérdés

Eddig soha nem voltam szemüveges, de az alkalmasságin az egyik szemem nem teljesítette az elvárt szintet (de csak épphogy nem).


Viszont engem szerintem zavarna a vezetésben a szemüveg.

Ha van egy sima szemüvegem az is megfelel vagy érdemes csak kontaktlencsét felíratni?



2018. márc. 1. 23:41
 1/10 anonim válasza:
100%
Én kontaktlencsés vagyok (nincs pótszemüvegem). Vizsgán megkérdezték, hogy benn van e a kontaktlencsém és van e nálam szemüveg. Mondtam, hogy van, de igazából le se ellenőrizték.
2018. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez igazából hosszabbítás már. Korábban nem voltam soha szemüveges.
2018. márc. 1. 23:52
 3/10 anonim válasza:
Ja, hogy úúúgy... félreértettem bocsi. Szerintem próbáld ki a lencsét, max. ha nem jön be nem veszel meg újra. Elsőre picit macerás, de én nagyon szeretem. (Mielőtt lencsém lett nem is tudtam, hogy mennyire nem látok :D)
2018. márc. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
*veszed
2018. márc. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem mindegy, hogy szemüveg, vagy kontaktlencse kódja van a jogosítványban, vagy esetleg mindkettő.

Utóbbi esetben lehet variálni, de ha csak a szemüveg viselés kódja került rá a jogosítványra, akkor a szemüveg viselést kérhetik számon.


A szemüveget és a kontaktlencsét is meg kell szokni, a kontaktlencse viselés sokkal macerásabb.

Ezzel az "alighogy nem teljesítette a szintet" dologgal hosszú távon az is probléma lehet, hogy most megkaptad az alkalmasságit x évre, az idő alatt tovább romolhat a látásod, időben szokj hozzá a szemüveg viseléséhez, jobb esetben később valóban nem lesz rá szükséged

2018. márc. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érdemes akkor mindkettőt így ráíratni a fentiek tükrében?
2018. márc. 2. 00:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdemes, ingyen van. :)

Ha már mindenképpen beír valamit az orvos.


A kontaktlencse sokkal jobban szokta zavarni az embereket, mint a szemüveg. Mintha valami a szemedbe ment volna. Azt nem is mindenki tudja megszokni, pl. én is lettem a próbálkozásról egy hónap után.

2018. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs a jogsimba , hogy szemüveges vagyok mert jogsi után pár hónappal vettem észre , hogy mennyire gyatra a látásom az alkalmasságin épp , hogy át mentem . 2027ig nem kerülne bele a jogsiba , de mivel nyáron kezdem a C kategoriát így bele fog kerülni . Amugy nem vészes eleinte én is ugy voltam , hogy zavarni fog vezetés közben , de nem . Annyira hozzá szoktam , hogy már az a fura ha nincs rajtam .
2018. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül szükséges szemüveg. Mert van olyan eset is, hogy szemüveg nélkül is alkalmasnak minősíti bizonyos feltételekkel (szermészorvos, szemészeti szakvélemény 8000 körül van) a szemész, esetleg korlátozással, persze ehhez szemvizsgálat kell és általában csak annak adják meg akinek a határeset közelében van a látása.
2018. márc. 15. 18:09
 10/10 anonim ***** válasza:
#8vagyok nekem amiatt kellet a szemüveg mert mint irtam észre vettem , hogy nem valami jól látok és a C kategoriás jogsi nekem hivatásos vezetői engedély lesz aminél sokkal szigorubb a vizsgálat mint a B jogsinál mivel itt lesz még az orvosi mellet pálya alkalmassági vizsga ( páv2 és a páv3 vizsga ) így jobb időbe mint későn cselekdeni pont a jogsi kezdéskor így legalább tudom , hogy nem lesz gond .
2018. márc. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!