Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ausztriában a rendőr büntethet...

Ausztriában a rendőr büntethet, ha az első lámpám erősen bemattult?

Figyelt kérdés

Gyakran szoktam kérdés alá írni, hogy nem a rendőrnek vagyunk szabályosak, hanem saját és mások biztonsága érdekében.

Most mégis ezt kérdezem. Sajnos sikertelen lett a feljavításuk. Szakember felpolírozta, de nem lett 100%-os. Húzott rá védőfóliát, ami elvileg megakadályozza azt, hogy újra matt legyen.

Mostanában alig autózom, sötétben szinte soha.

Hamarosan viszont egy hétre Ausztriába kell mennem, s nincs pénzem jelenleg cserére.


Újat 50 ezer körül látok darabját, s erre jön a munkadíj.

Bontottat meg nem tudom, mennyire szabad venni, azt is 25 ezer felett látok.


Az utazás után megint csak hónapokra a hétvégi bevásárlásra korlátozódik az autózásom.


Tudom, így nem jó, de akár magyar, akár osztrák megbüntethet? (Kint nem kötelező felkapcsolni lakott területen kívül, de az még nem zárja ki a bünti lehetőségét.)


2018. márc. 3. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az osztrák nagyon büntet mindenért. Múltkor láttam a hir műsorban hogy kavics felverődés, rozsda folt egyéb apróságért 3000 eurós büntetést szabott ki.

Akit meg állitott azt meg is büntette, nagyon keményen.

Ezért ha ezt észre veszi még a rendszámod is leveszi ott a helyszinen. Tessék találtam ilyet is.

[link]

2018. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
vedd meg bontottan, és cseréld ki magad
2018. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szemetek lettek, és mivel a büntetés legfőbb oka az, hogy magyar rendszámod van,ezért nagyon nehéz a kocsit úgy felkészíteni, hogy kellő rosszindulat mellett ne lehessen rajta semmit sem találni. Ha büntetni akar, akkor keres rajta valamit. Ha nem lámpát, akkor mást.
2018. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D. Brasco ***** válasza:
11%
Egyebkent erre az osztrak autoknal is nagyon raszálltak az utobbi időben,a magyar rendszamoddal meg szinte biztos lehetsz hogy megbüntetnek....már ha megallitanak valahol!
2018. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Az a baj, hogy mindenre rászálltak, ha nagyon meg akarnak sz*patni, akkor még egy zsír új, hibátlan autón is találnak valamit, ha meg pont jófej kedvükben vannak, akkor meg egy bontószökevénnyel is továbbengednek.
2018. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, biztosan megbüntetnek. Engem is megbüntettek, biztonsági öv hibára hivatkozva, holott tökéletes működik az öv, csak kellett valami megfoghatatlan hiba az amúgy teljesen megfelelő műszaki állapotú autómon.


Itt egy másik cikk:


[link]



Amúgy Szlovéniába tartottunk, visszaúton teljesen elkerültük Ausztriát.

2018. márc. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy mi itt a rokonokkal megbeszéltük hogy senki tőlünk nem megy arra a szemét diktatórikus országba. Se üdülni , se csak tranzitként. Bármi áron kikerüljük, mert ki lehet kerülni. De ha a vég eredményt nézzük, sokkal olcsóbb akár merre menni.

Egyébként az osztrák mindig ilyen szemét , jellemtelen volt, csak most jobban felbüffent neki hogy ebből nagyon sok pénzt tud beszedni. Tetű egy népség az biztos.

2018. márc. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na találtam utángyártottat 12 500 Ft-ért. Ugyanott van bontott 14 000 Ft-ért. Utóbbi motoros, az utángyártott nem.

Soha nem állítottam, nem volt rá szükségem, így jó lenne az utángyártott is. Csak azt kell még kiderítenem, hogy ez beépíthető-e.


Lényegen nem változtat, valami más úti célt keresek.

2018. márc. 4. 10:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Ausztriát mindig érdemes elkerülni, az autópálya tele van 100-as táblákkal (szerintem ott van a világ legtöbb forgalomkorlátozó táblája) és traffiznak ezerrel.
2018. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Remélem itthon is. Ha meg nem látsz rendesen egy gyalogost vagy biciklist s elütöd akármi is volt az ok súlyosbító lesz.
2018. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!