Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jól tudom, hogy itt balra...

Jól tudom, hogy itt balra kanyarodáskor indexelnem kell?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor miért nem kell?

[link]


Ami teljesen biztos, vitán felül áll:

Ez nem kanyarodó főútvonal, ahol természetesen nem kellene indexelni, hanem "útkereszteződés alárendelt úttal".

A főútvonalnál ott lenne a sarkára állított sárga tábla.


Másik fix dolog: a felső és az alsó tábla nem áll különösebb ellentmondásban, mert a felsőnek nem muszáj pontos helyszínrajzot mutatni, a KRESZ csak feltételesen fogalmaz, hogy jelezheti.

("a jelzőtábla azt is jelezheti, hogy az alárendelt út melyik irányból torkollik az elsőbbséggel rendelkező útba. A jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla mutathatja az útkereszteződés alaprajzi vázlatát, vastag vonallal jelezve az elsőbbséggel rendelkező út vonalvezetését")


2018. márc. 4. 19:18
1 2 3 4
 1/40 nemcso ***** válasza:
11%
Nincs itt semmi ellentmondás, balra kanyarodáskor nem kell indexelned.
2018. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
11%
az első jól írja, annyiban módosítanám, hogy balra kanyarodáskor nem kötelező indexelni. de lehet.
2018. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
83%
Ez tipikusan egy elszabott jelzőtábla. Azt jelenti, hogy kereszteződés alárendelt úttal és a kiegészítő táblán mutatja, hogy melyik az alárendelt út: A szemben és a balról becsatlakozó út. Mivel ez nem főútvonal, ezért kell balra indexelned kanyarodáskor.
2018. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
8%

Lehet, hogy én értem félre a kérdést, de az alsó, kiegészítő tábla kell, hogy a pontos helyszínrajzot mutassa, tehát kanyarodik a főútvonal, jobbról két betrokolló mellékúttal.


A sárgának nem feltétlenül kell kitéve lennie, azonban a mellékutakon - ami szerencsétlen módon nem lett lefényképezve - kint KELL lennie a macisajtnak vagy a STOP-nak.


Magyarországon a kanyarodó főútvonalon NEM KELL (de ha nem megtévesztő, akkor lehet) indexelni.

2018. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
18%

"és a kiegészítő táblán mutatja, hogy melyik az alárendelt út: A szemben és a balról becsatlakozó út."

Szemben és balról? Ugyanazt a filmet nézzük?

2018. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
0%
Csak úgy kérdezem: kanyarodó főútvonalnál biztos hogy nem kell indexelni? Mert tudtommal ott is kell.
2018. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
41%
Magyarországon nem kell.
2018. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
#5: Miért, te hogyan értelmezed a kiegészítő táblát?
2018. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
17%
Én a kiegészítő táblán egy balra kanyarodó főútvonalat látok, jobbról két becsatlakozó mellékúttal.
2018. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
De fölötte nem főútvonal tábla van, hanem kereszteződés alárendelt úttal. A kiegészítő tábla mindig a felette lévő táblát egészíti ki.
2018. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!