Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Hogy lehet egyértelműen jelezni a mögöttem jövőnek, hogy tolatva szeretnék parkolni?

"Égjen a tolatólámpád és használd az irányjelződ!" - jönne a válasz.Igen, ezek működnek, hetente ellenőrzőm őket különböző épületek üvegfelületein. A probléma a következő; parkolni szeretnék, jelzek, szúrom a rükvercet megállás után (jobb szeretek orral kiállni később, mint tolatva). Nem mindig, de rengetegszer előfordul, hogy a mögöttem jövő annyira közel áll meg, hogy nincs meg a szabad kanyarodási ív, nem tudok beállni. Várok ilyenkor kicsit(hátha rájön magától), aztán kinyitom az ajtót és mutatom, hogy be akarnék tolatni, várván, hogy vegye a lapot. Ilyenkor 50-50%-ban hátragurul vagy sértődötten mutogat. Hol hibázok, mit csinálnátok másképp?

Keress kérdéseket hasonló témákban: parkolás, tolatás, index, irányjelzés, várakozás, megállás

2018. márc. 8. 15:04  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Hátramenetbe teszed, irányt jelzel, aztán ha nem érti, lassan elkezdesz hátrafelé araszolni. Az, hogy az előtte szerencsétlenkedőnél egy újabb lámpa gyulladt ki az autó hátulján, nem zökkenti ki a vakegeret abból, hogy az ölében tartott telefonon görgesse a Facebook-hírfolyamot, de ha közeledik felé a másik, akkor rögtön beindul a "jajjb***meg, há' nekem gyön ez a hülye, micsiná' itten" reflex, aztán csak rájön, mi történik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2018. márc. 8. 15:12 Privát üzenet
Jó kérdés,hogy hol hibázol...9 év alatt össz vissz 1szer jártam így,már full bele tolattam,mire leesett neki,hogy nem poénból szórakozok ott

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont 2018. márc. 8. 15:13 Privát üzenet
Egy jó nagy T matrica az autó hátuljára :D

A válasz 14%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont 2018. márc. 8. 15:15 Privát üzenet

Nem tudsz vele mit csinálni.

Én ilyenkor lassan elkezdek tolatni.

Majd észreveszi magát, én ráérek!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont 2018. márc. 8. 15:20 Privát üzenet
Nem lehet, hogy túl hirtelen lassítasz? Én ilyenkor a parkolóhely mellett elhaladáskor már lassan megyek és indexelek, eddig nem volt belőle gond.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont 2018. márc. 8. 15:36 Privát üzenet
Én is eleve lassan megyek, keresem a helyet, aztán mikor a hely mellé érek, kiteszem az indexet jobbra. Utána már ne problèmàzzon senki, mert úgysem engedem el, aztán ott àll napestig :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont 2018. márc. 8. 15:53 Privát üzenet
A tuti megoldás legalábbis nálam bevált : Mikor haladsz és keresed a helyet ,és végre meglátod, akkor nem a hely után fékezel le állóra ahonnét amúgy is kellene kezdeni a tolatást,hanem a hely előtt .Szépen leállítod ezzel a mögöttedlévőt megfelelő térközzel. És aztán folyamatosan indexelve lassan előregurulsz és onnan tolatva hátra. Eddig egy se volt olyan hülye hogy utánam araszolt volna.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont 2018. márc. 8. 15:59 Privát üzenet

Sokat nem tehetsz, eleve lassan mész és indexelsz jobbra, ha szerencséd van veszi a lapot, ha sügér akkor meg nem. Beáll a valagadba és nem érti mi történik.

Azt is lehet - ha lehet - hogy már mikor közeledsz a parkolóhely felé, kissé elszakadsz tőle, ne a se.gedben nyomuljon, és ha van pár méter előnyöd, gyorsan megálsz, rükverc és tolatsz be a helyedre. Persze adódhat, hogy ilyenkor is mozog a pofája a nagyeszűnek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont 2018. márc. 8. 16:34 Privát üzenet
Kapcsold be a veszjelzot amint a parkolohelyhez ersz, nalunk legalabbis ebbol mindenki tud kovetkeztetni.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont 2018. márc. 8. 18:11 Privát üzenet
Balfasszoknál vagy agresszív türelmetlen autósoknak sajnos akárhogy jelzel, őket nem érdekli, ők egy másodpercet sem várhatnak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2018. márc. 8. 21:05 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan tudom a mögöttem haladó autós tudomására hozni, hogy azért nem megyek gyorsabban, mert még nem üzemmeleg az autóm (ergó hideg)?
Miért kell irányjelzőt használni olyan sávban, ahonnan egyértelműen jobbra/balra fogsz kanyarodni?
Hibát követtem el? Lakott területen 50 km/h sebességgel haladtam, jött mögöttem egy gépjármű. A lakott terület elhagyása után (a tábla után közvetlenül) elkezdtem kigyorsítani,...
Ma 2x2 sávos uton kapaszkodóról a szélső sávba soroltam, mögöttem kb 250-300 méterre egy kamion, más sehol. Lassan gyorsult az autó, a kamion utólért, be kellett mennie a belső...
Ha lejtőn elindulva visszagurulok egy autóba ami nagyon közel áll mögöttem, az kinek a hibája?
Ha olyan módon lassítok, hogy nem gyullad ki a féklámpán, és így belémjönnek, akkor is a mögöttem lévő lesz a hibás?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!