Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az első közlekedésben okozott...

Az első közlekedésben okozott kár okozás mindenkit megvisel valamilyen szinten?

Figyelt kérdés

3 és fél éve van B kategóriás jogosítványom, és 6 hónapja C kategória.

Személyautóval soha egyetlen koccanásom sem volt, még elszenvedőként sem.

Teherautóval egy MAN-el voltam, belém jöttek hátulról, bár nem az én hibám volt szóval nem izgatott.

Tegnap viszont egy 6,5 tonnás Ivecoval voltam, ami kicsinek számít.

A belvárosban tolattam be egy udvarra, és volt egy terasz szerű építmény a ház oldalán.Láttam, ki is szálltam megnézni hogy nem lesz e gond.Nem láttam semmit.

A tükröt is néztem, viszont azt nem láttam,hogy egy nagy csavar kilóg a terasz deszkájának oldalából (egy jó vastag és hosszú csavar, talán az első két menet volt befogatva a fába)

Legalább 5 centi hosszan kilógott, és a csavar feje belekapott a felépítmény oldalába.

Ezt pedig csak akkor vettem észre amikor a terasz elkezdett összeomlani.

Nem adott hangot, csak akkor amikor a terasz fa elemei recsegtek.

Ekkor azonnal megálltam, de már mindegy is volt.

Igazából nem omlott le, csak pár léc esett a földre, meg úgy szétvált az egész.

A kocsiban 100 ezres a kár, a terasz 50 körül lesz.

Nem is feltétlen a pénz, de nagyon dühít, és bánt,hogy még ki is szálltam, meg is néztem, de nem láttam amit látni kellett volna.

Az is zavar,hogy egy ilyen "kisautóval", mert ha nagy akkor azt mondom,hogy nem éreztem annyira mert kezdő vagyok, de ezt a kocsit éreztem is, és minden tényező velem volt, de mégis sikerült elszúrnom.

Mintha üres kapura mellérúgtam volna a labdát.Fél méterről.


Arról meg már nem is ejtek szót,hogy minek volt ott az a rohadt csavar, és miért nem tudott kifordulni a fából amikor nekimentem, miért volt benne olyan fixen,hogy "mindent vitt"....


2018. márc. 10. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Felesleges ezen rágódni. Amikor először letolattam egy autót (2 hetes jogsi) én is ezen agyaltam napokig, meg rossz érzés volt.

De emberek vagyunk, hibázunk, ráadásul nem is ittál vagy kábsziztál előtte így ne emészd magad.

2018. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Szar ėrzės persze, meg rosszul esik az embernek, de már mindegy. Ha megvan a baj, utána kár azon kattogni, mert az nem teszi meg nem törtėntė, jobb se lesz tőle.
2018. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen normális a tépelődésed.
2018. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is normális reakció ez, én jeges úton csúsztam szalagkorlátnak rutinos vezetőként, miután több tucatnyi kanyart vettem be ugyanazon a hegyi úton gond nélkül. Eléggé bántott a dolog.
2018. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
11 éve vezetek, sose volt semmi gondom, de múlthéten elbaxtam egy őzet. az állat kimúlt, a károm egy lökhárító csere. de vhogy mégis az állat piszkál a legjobban.
2018. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!