Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbuktam a vizsgán. Mit...

Megbuktam a vizsgán. Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Főúton haladtam, amin egy kissebb kanyar volt.

Miután elkanyarodtam, észrevettem a két bicajost.

Nagyjából 2 autónyi hely volt közöttük.

Ki is raktam az indexet, de a másik irányból kijött a parkolóról egy autó és felém jött.

Kb 40 km/h-vel jöttem, elkezdtem lassitaani.

Leváltottam másodikba, de még mindig mentem 25-30 km/h-vel.

Nem tudtam volna kellően a bicajosok tempójára lelassulni, ezért kikerültem az egyiket és besorakoztam az első mögé.

Közben persze elsuhat mellettem a szembejövő autó.


Megbuktam.


A vizsgáztató szerint ha ő nem avatkozik be, leviszem az autós tükrét.

De a poén az egészben hogy ő a kormányt balra, azaz az autó felé forditotta minimálisan.


Mit kellett volna tettem, jogosan buktam meg?



2018. márc. 10. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerinted most itt tud valaki segiteni.

Te elmondtad a te verziód, a másikét meg nem tudjuk.

2018. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
ha megkezded az előzést, a másik autónak simán nekimehetsz. sokan azt hiszik, az elsőbbségadás csak arra a sávra vonatkozik ahová rákanyarodik. tévedés, az egész úttest a tiéd. talán a határozatlanságod miatt mert kijönni a másik autó
2018. márc. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Így látatlanban arra tippelnék, hogy nem volt elég hely a biciklis és a szembejövő között, ezért kellett beavatkozni. De ez csak tipp, az oktatót kellett volna megkérdezni. És hogy mit kellett volna tenni? Felmérni jobban a szituációt és nem belemenni kockázatos előzésbe.
2018. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos mindegy mit teszel, ha az oktató csak félelemből is beavatkozik más hibájából, buksz.


NEkem nagyon jó oktatóm volt 94-ben, 10 évvel később az akkori barátnőmet is hozzá irattam be.

Ő azért bukott akkor meg, mert jobbról váratlanul kiállt valaki a parkolóból, és bár elég gyorsan fékezett a bnőm, az oktató is beletaposott. Bukta a vizsgát, holott nem ő okozta sem a vészhelyszetet, és hiába reagált gyorsan.

2018. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Azt nem teljesen értem, hogy miért nem tudtál lelassulni... Fék nincs abban az autóban?
2018. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Mint mondtam harmadikban mentem, vagy negyvennel.

A biciklisek pedig elég öregek voltak, nagyon lassan közlekedtek, max 10 km/h-vel.

Nem birok kettőt váltani egyszerre, hogy áttegyem elsőbe.

Másodikban pedig fékezve is, de nekimentem volna a hátsó bicajosnak.

Arra pedig hogy egymás után 2x váltsak, se időm se volt, és nagy is volt az autó lendülete ehhez.

2018. márc. 10. 22:05
 7/19 A kérdező kommentje:

A vizsgáztató azt mondta hogy ki kellett volna kerülnöm mind2 bicajost.

Pedig ha ki is kerülöm, gyorsitok, akkor 99% hogy neki mentem volna a szembejövő autónak, ha az nem ment volna le az útról.

2018. márc. 10. 22:07
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

"Nem birok kettőt váltani egyszerre, hogy áttegyem elsőbe. "


Miért kellett volna egyesbe visszaváltanod? Nem is értem... Szerintem igencsak szarul kezeled az autót, nem csoda, ha megbuktál.

2018. márc. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Azt ugye tudod, hogy ez nem így működik? Vagy a zebrán közlekedő gyalogost is elütöd, mert te nem tudsz 3 sebességgel visszakapcsolni? Lefékezel a kívánt sebességre, majd az így keletkező sebességnek (fordulatszámnak) megfelelő sebességbe kapcsolsz (amennyiben van lehetőséged a továbbhaladásra). Teljesen mindegy, hogy 5.-ből kapcsolsz-e 2.-ba.
2018. márc. 11. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják, ez egy nagyon komoly vezetéstechnikai hiányosság, ha azt hiszed, hogy minden sebességbe be kell tenni a sebességváltót. Még gyorsításnál is van olyan eset, amikor nem kell, de lassításnál meg aztán főleg nem kell.

Ha gyorsan kell fékezni ötödikben vagy hatodikban, akkor is rátaposol a fékre, és közben kinyomod a kuplungot is, aztán amikor elmúlt a veszélyhelyzet, akkor eldöntöd, hogy annál a sebességnél éppen hányadik fokozatba kell kapcsolni, és úgy mész tovább.

2018. márc. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!