Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Párhuzamos közlekedésre...

Párhuzamos közlekedésre alkalmas útszakaszon mi a helyes módja a sávváltásnak, átsorolásnak? Miként bizonyosodtok meg róla, hogy a holttérbe nincs autó?

Figyelt kérdés

Párhuzamos közlekedésre alkalmas útszakaszon mi a helyes módja/módszere a sávváltásnak, átsorolásnak?

Ritkán járok autópályán és városokba, ott ahol többsávos, párhuzamos közlekedésre alkalmas az útfelület.

Átsorolásoknál néha még a hátam mögé is elfordulva néznek, mert a tükörben nem látszik a mellettem kissé hátra közlekedő. Ez szerintem nem annyira szabályos, meg nem is biztonságos, mivel az előttem haladó bármikor ráfékezhet, miközben én hátra kacsintgatok.

[link]

Ti hogy oldjátok meg ezt a szituációt, mi a helyes módszere ennek?



2018. márc. 20. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Az egyik legjobb módszer, hogy folyamatosan figyelemmel kíséred a mögötted haladókat a tükörből. Ha valaki eltűnik, akkor feltételezhetően a holttérben van. A másik módszer, hogy nem mész olyan közel az előtted haladóhoz, hogy a fejed oldalra és vissza fordítása esetén ne tudj megállni. Egyébként ezeket tanulnod kellett volna, ha van jogsid.
2018. márc. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Már pedig jól csinálod, forgassad csak a fejedet. Az előtted lévőre ne másszál rá annyira, hogy az a 1-2 mp-es művelet elég legyen ráfutásra.
2018. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a 2. hozzászólóhoz.


Bizonyos esetekben a holttérben lévő járműveket már csak a fej hátrafordításával lehet észrevenni, de az csak egy pillanatig tartson. És természetesen a tükröket is kell használni. Tarts nagyobb követési távolságot, így kivédheted a ráfutást. Tudom miről beszélsz, én sem szeretem forgatni a fejem, de olykor szükséges. Sőt amikor vizsgáztam, meg is bukott aki nem így csinálta. Ennek már több mint húsz éve, de gondolom ez sokat nem változott.

2018. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A MEGFELELŐ követési távolság betartását arra találták ki, hogy ne fuss rá az előtted haladóra. Te irányítod az autódat, tehát ha át akarsz sorolni, akkor növeled a követési távolságot ( csinálsz helyet magadnak) kiteszed az indexet, nézed a mögötted haladót a tükörből és ellenőrzésképpen forgatod a fejedet, hogy nem kevert-e oda melléd már valaki. Jól csinálod, ez a legbiztonságosabb módszer. Régen megbuktattak, ha nem így csináltad. A kerékpárutakban bővelkedő városokban ez a kötelező magatartás! Csak adj magadnak időt, és teret.
2018. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Crisopher ***** válasza:
Fejedet forgatni kell, hogy leellenőrizd a holtteret. Én is mindig így csinálom. Meg úgy nagyjából mindenki.
2018. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a helyzetben a fej oldalra fordításával, rövid időre.


Amúgy én mindig törekszem arra, hogy ne kerüljek más holtterébe és igyekszem nem középen haladni, mert sokkal több mindenre kell figyelni egyszerre és több lehet a balesetet okozó tényező. Általában minden típusú úton jobbra tartok - még a párhuzamoson is.


Jó lenne, ha jobban figyelnénk egymásra az úton és minél kevesebb baleset lenne.

2018. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!