Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire gyakori, hogy valaki...

Mennyire gyakori, hogy valaki kis koccanás miatt egyből rendőrt hív?

Figyelt kérdés
Tehát nem tölti ki közösen a bejelentő lapot, hanem csak azért is köcsögségből hívja a rendőrséget, hogy a vétkes fél esetleg pontokat bukjon vagy valami nagyobb büntetése legyen. Kezdő vezető vagyok, laikus vagyok a témában, de szeretnék az ilyen aljasságokra/kiskapukra felkészülni, hogy naivan sehogy se tudjanak átverni, ha esetleg közúti balesetben én vagyok a vétkes vagy kárt elszenvedett fél. Első sorban a kérdésre tudnátok választ adni? Másodsorban pedig leírnátok egy lista formájában, hogy mik azok a dolgok, amelyekre ilyen esetben mindig figyelni kell, hogy ne verjenek át?

2018. márc. 25. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha elismeri a hibáját a másik, akkor nem igazán jellemző.

Senki sem fog a rendőrre várakozni, csak azért, hogy kib@sszon a másikkal.

Meg a rendőrök sem nagyon díjazzák, ha a "semmire" hívják ki őket.

2018. márc. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1: Bár mondjuk a kárbejelentőt sem fél percig tart kitölteni. Főleg ha konfliktus alakul ki. Mennyire gyakori amúgy, hogy verekedés alakul ki egy ilyen szituációban? Őszintén megmondom kezdő jogsisként most kicsit félek a felelősségtől és attól, hogy akármilyen ember megtalálhat az úton (főleg, hogy nem vagyok egy izomJani).

És a kárbejelentő kitöltése hogyan történik? Mire kell figyelni? Ha nincs ott a helyszínen a tulajdonos - akinek a kocsiját meghúztam - akkor elég egy telefonszámot hagynom, hogy ne legyen belőle jogsibevonás?

2018. márc. 25. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem 110% egyértelmű a helyzet akkor érdemes rendőrt hívni. Ugyanis a bejelentőn hiába ismeri el valaki a felelősséget, azt később visszavonhatja.
2018. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Én is úgy gondolom, hogy ha a felelősség kérdése nem teljesen nyilvánvaló, akkor érdemes bevonni a rendőrséget.


Ezen kívül ha valaki nagyon roncs állapotú kocsival rombol belém vagy mondjuk piaszagú, akkor a többi közlekedő védelmében bevonnám a hatóságokat is.

2018. márc. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen helyzettől és embertől függ a dolog, nem lehet azt mondani, hogy ennyire vagy annyira gyakori.
2018. márc. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 10 deka farhát ***** válasza:
59%

Céges kisteherautóval mentem, nem adták meg a jobbkezet. Csatt, nem volt nagy, de annyira épp elég, hogy az általam vezetett autó jóformán mozgásképtelen legyen (a lökhárítót ráhajtogatta a bal első kerékre. Itt azért elég jelentős a kár, és előírja a céges szabályzat, hogy rendőri intézkedést kell kérni. A sráctól, aki belém jött, elnézést kértem, és mondtam, hogy ez nem ellene irányul, de nekem köti a kezem a cég. Nem volt semmi gond, míg kiértek a kéklámpások (két utcával odébbról) kitöltöttük a kéksárgát, utána még egy jó két órán keresztül "helyszíneltek" a rendőrök (két kis fiatal tök jött ki, azt se tudták, milyen papírokat kivel kell kitöltetni, aláíratni stb.), hogy addigra a tréler is kiért a helyszínre :)


Másik eset, most volt nem túl rég, ugyanezzel az autóval véletlenül neki koccantam az előttem állónak. Szerencsére a vonóhorga fogott meg, így ő egy legyintéssel elintézte a dolgot és el is ment. Nekem a rendszámtáblám görbült, meg mögötte némi ez-az, az autó üzemképes maradt. Nem hívtam magamra rendőrt, mivel a felelősségem elismertem és a szitu is egyértelmű volt, részkártérítést úgyis kell majd fizetnem, nem akarok még plusz száz bajt magamnak :)

2018. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Én akkor hívok rendőrt ,ha egyértelmű a szitu,hogy nem én voltam hibás, de mikor kiszáll a másik fél akkor elkezd kiabálni meg hajmeresztő légbőlkapott dolgokat kitalálni újraértelmezni a kreszt és minden igyekezettel azon van hogy rámverje a balhét,és pl az utasai is kontráznak és helyben beállnak hamis tanúnak. Ilyenkor nem vitázok,nem töltögetek kéksárgát, mondom hogy oké akkor befejeztem a kommunikációt ,hívom a rendőröket..


Másik eset hogyha a másik fél elkezd okoskodni hogy hát neki nem lenne jó a biztosító meg nem is övé a kocsi ,ad 10 ezret (a láthatóan legalább 150 ezres kárra),megadja a teló számát és majd keressem holnap és fizet ,meg anyja nénjének szomszédjának van egy kiválló lakatos fia őneki a számát majd megadja és eskü ingyen megcsinálja le lesz zsírozva minden stb. Itt is leállítom a másikat hogy vagy kitölti a papírt saját adataival biztosítója kötvényszámával, és nyilatkozik hogy elismeri a felelősséget , vagy rendőr majd lekéri az adatait a központból.Az ilyen okoskodásnak alkudozásnak mindig az a vége hogy lelép a másik és aztán mindent letagad.


Szóval ha a másik fél a hibás, és kiszállva normális hangnemben beszél és szó nélkül kitölti az adatlapot amin elismeri a felelősségét, szóval együttmüködő nem kezd el hadoválni, vetíteni ,akkor biztos nem hívok rendőrt.

2018. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!