Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi lesz a véralkoholszintem?

Mennyi lesz a véralkoholszintem?

Figyelt kérdés
Tudom, megbántam! Körülbelül két hete elkaptak ittas vezetésért és a szonda 0,28mg/l-t mutatott. Vér- és vizeletvételre is bevittek ami 30-45 perccel a szonda mérése után történ. Kérdésem az lenne, hogy lehetséges lesz az, hogy pont becsúszok a határ alá és pénzbírságot kell fizetnem? Előre is köszönöm a válaszokat!!

2018. márc. 27. 14:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Férfi, 75kg
2018. márc. 27. 14:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges... de az is lehetséges, és esélyesebb, hogy még nagyobb lesz a vérből kimutatott alkoholszint, ugyanis az a pontosabb, nem a szonda.

Azt is szokás vizsgálni, hogy az alkoholszint növekszik-e, vagy már csökken.

2018. márc. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De az utolsó ivásom két órával előtte volt körülbelül. Másik az nem tudom, hogy számít-e de asztmás vagyok.
2018. márc. 27. 16:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Mármint a megállítás előtt.
2018. márc. 27. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, a mérés eredménye lesz a meghatározó.

Nem tudom, mire fogják használni? Ugyanis, jó pontossággal abban is állást tudnak foglalni, hogy adott idővel előtte milyen volt a véralkoholszint. Ha az egybevág a mért levegőalkohol-koncentrációval, akkor megerősíti azt a mérési eredményt.

Ha hitelesített eszközzel mérték a levegőalkohol-koncentrációt, akkor az önmagában is elegendő bizonyíték.

És, esetleges tárgyalásnál, az adott időbeli kedvező labor-eredményre nem biztos, hogy jó taktika hivatkozni. Mert ugye visszafelé is lehet gondolkodni, a „lebukás” előtt magasabb alkoholszinttel is vezettél.


A számolások csak nagy átlagok értékeivel való számolást tesznek lehetővé. Nem mindig pontosan ugyanaz a véralkohol : levegőalkohol arányszám, nem minden 75 kg-os férfinek van pontosan ugyanannyi vére, és a szervezet etilalkohol lebontó képessége is eltérhet az átlagtól.

Ilyen, határ közeli esetben, akár egy kismértékű eltérés is okozhat határon való átbillenést, vagy éppen, alákerülést.


„Ökölszabály alapján” úgy szoktak számolni, hogy a véralkohol-koncentráció mérőszáma kétszerese a levegőalkohol-koncentrációnak.

Az átlagos vérmennyiség megállapításához a nemre, a magasságra és testsúlyra van szükség; a magasságod nem adtad meg. 175 cm-rel számolva 4,98 liter a vérmennyiséged.

A fenti két mennyiség alapján, a véralkoholszint (2*0,28=) 0,56 mg/l. Ez azt jelenti, hogy 4,98 liter vérben (4,98*0,56=) 2,7888 mg etilalkohol van.

Szintén átlagos adat az, hogy a lebomlás mértéke 0,8 mg/óra. Ezzel számolva, 30 perc alatt 0,4 mg; 45 perc alatt 0,6 mg bomlik le.

0,4 mg esetén 2,3888 mg; míg 0,6 esetén 2,1888 mg etilalkohol marad a vérben.

4,98 liter vér esetén 2,3888 mg etilalkohol 0,4795 mg/l; 2,1888 mg esetén 0,4395 mg/l véralkoholszint adódik. Mindkettő 0,5 mg/l alatt van, ami a bűncselekményi határ.


Tehát, még egyszer

• nem biztos, hogy a helyszíni mérés utáni érték lesz a megállapított érték; lehet, hogy csak az első mérés valódiságának alátámasztására használják.

• A számolt értékek nagy átlagokon alapulnak; mivel a határ közelében volt a mért szint, így különösen számít ez.

Vagyis, reménykedhetsz, de biztosat kiszámolni nem lehet.

2018. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszöm szépen!
2018. márc. 30. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!