Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miszerint döntjük el hogy...

Miszerint döntjük el hogy kinek mikor van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Ha nekem stop tábla van mindenképp én vagyok az utolsó? Valaki elmagyarázná hogy megy ez? Köszönöm
2018. márc. 30. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Olvasd el a KRESZ szabályzatot. Mást nem lehet erre mondani.
2018. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ott nagyon bonyolultan van megfogalmazva sajnos. A kérdésre várok választ
2018. márc. 30. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem jon semmi auto ami keresztezi az utadat, akkor elindulhatsz. Ha jon egy auto akinek nincs stop tablaja de masfele kanyarodik mint te, szoval nem keresztezitek egymas utjait akkor mehetsz te is, nem kell megvarni hogy o elmenjen "melletted". Kiveve akkor ha olyan lenne az ut hogy nem fer el ket auto.
2018. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Stop és a háromszög között nincs rangsorbeli különbség, csak annyi, hogy a stopnál állóra kell megállni, a háromszögnél lehet gurulásból továbbmenni. Persze legtöbbször nem így van, mert a közlekedés nem fix dolog, mint egy könyv.


Az elsőbbség eldöntése az a helyzettől függ, egy egyszerű utat figyelembe véve a tábláktól és utána az alatta rangsorolt szabályoktól függően (kisív, nagyív, jobbkéz stb.).

A Kreszt nem tanulni kell hanem megérteni.

2018. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Először a tábla, utána a jobbkéz, majd a kanyarodási szabályok. Ha véletlen egyenlő lenne, udvariudság. De ezt vagy 40 éve tanultam.
2018. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Stopnál se te vagy feltétlenül az utolsó.

Ha a szemből érkező kanyarodik balra, és neki is stoptáblája vagy macisajtja van, te meg egyenesen vagy jobbra mész, akkor ő az utolsó.

2018. márc. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy ez még csak egy fél kérdés.

A KRESZ egyébként nem annyira bonyolult, csak szó szerint be kell magolni.

2018. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kedves utolso. Epp az a hiba, hogy en bemagoltam, de nem ertettem. Erteni kell, nem magolni...mert azt nemtudod hasznalni éles helyzetben. Ez volt a hibám, ezert szuletett a kerdes is! Mostmár ertem :)
2018. ápr. 7. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!