Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell a másik autóst...

Miért kell a másik autóst dudálgatással megzavarni, a közlekedés rendjét felborítani?

Figyelt kérdés
Nem veszélyhelyzet esetén a dudálás úgy gondolom indokolatlan. Azt pedig nem biztos, hogy veszélyhelyzet, hogy az illető nem szeretné betartani a legmagasabb megengedett sebességet. Az ilyen jellegű észrevételt alapvetően itt kell megtenni: [link] A dudálgatás helyett sokkal célszerűbb megelőzni az illetőt. Van olyan, hogy magam is sietek, ilyen esetben pedig az a 40-50e Ft-os csekk nem jelent kiadást. Már ha tényleg fontos dologról van szó és nem csak egyszerű "szivatom a másikat" ügy. A maximális megengedett sebességek ésszerűsítése érdekében beadványokat kell tenni, ez egy olyan téma amiről beszélni kell, de nem a másiknak felesleges kiadást okozva.
2018. ápr. 8. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Ja, hát nem kell velük foglalkozni!

Pénteken a tescos körforgalomnál azért dudált rám egy "lángész", mert nem voltam hajlandó bevágni egy autó elé.


A másik meg azért, mert a kereszteződésben vissza merészeltem engedni a gázt.

Ezek ilyenek, ne foglalkozz velük!

2018. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Simán lehet, hogy te voltál a balhere.

Pl. amikor száraz időben az esős 70-es táblánál kerülgetni kell a sok kreszből felmentett idiótát.

2018. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
én azon szoktam röhögni, hogy itt mindenki előadja mekkora Schumacher, de amikor a német autópályán látok egy magyar rendszámos autót és annak sofőrjét, aki úgy ül, mintha karót nyelt volna, azt beáll egy 120-140-as tempóra mert nem mer haladni, onnantól no comment :-D játszák a nagy tökös csávót, de egyik se mer tempósan haladni, csak itt osztani az észt.
2018. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
múltkor azért dudált rám egy igazi drájver, mert egy olyan kereszteződésben, ahol jobb kéz szabály van érvényben azt hitte neki van elsőbbsége, holott nagyon nem... nem bírom, amikor valaki ostoba és a baromságát még dudálással is nyomatékosítja!
2018. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

A dudálással nem felborítod a közlekedés rendjét, hanem jelzed a másiknak, hogy bénázik.


Az általad leírt eset egy általánosítás. Egy nagyvárosban, mint Budapest azért illik nem fenntartani a forgalmat lassú lassú haladással, szóval ott simán lehet, hogy jogos a dudálás emiatt. Viszont egy kisebb forgalmú helyen már inkább parasztság, mert nem tartasz vele fel senkit.

2018. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

5-ös, ez baromság. Soha, de soha nem tudhatod, ki és miért halad lassan. Vadveszély, rátört a köhögés, navigál, parkolót keres, veszekszik, soha nem látott hibajelzés jött fel, elszállt a turbó, rosszul tudja a sebességkorlátozást, ismeretlen helyen óvatosabb, tele van pakolva a kocsi stb.


Tudomásul kell venni, hogy nem mindenki vezet annyit és annyi rutinnal, mint te vagy én. Ezernyi élethelyzet van, ami miatt lassan halad vagy manőverezik valaki és bizony kûrvára nem segít senkinek, ha türelmetlenül dudál bárki is.

2018. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
#6 ezzel nem értek egyet: ha valakinek bármilyen problémája van, legyen az műszaki vagy egészségügyi, akkor lépjen ki a forgalomból, hogy egyszerűbb legyen álljon meg... egyébként pedig minden járművezetőnek rendelkeznie kell olyan rutinnal, hogy ne tartsa fel a forgalmat és a kialakult eseményeknek pontosan, valamint koncentráltan tegyen eleget, azért kapott jogosítványt. Tényleg nem akarok senkit megsérteni, de legtöbbször a nők és a nyugdíjasok bénáznak.
2018. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
#6: Mint mondtam kis forgalmú helyeken nem igazán szokás dudálni (legalábbis én nem szoktam), így a felsorolt példáid fele nem is jogos. A parkolókeresés meg amiket még felsoroltál, az oké, de amikor nagyvárosban vagy, pl. Budapesten és egymás hegyén-hátán akadályozzák a forgalmat a turisták, akkor szerintem teljesen jogos, ha ledudálják őket. Az ember közlekedni szeretne, nem pedig fél órákat sz. a másik miatt. Az utak áteresztőképességét is jól lerontják ezek a turisták.
2018. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

#7

Álljanak meg?

És miből gondolod, hogy a félős, rutintalan, eü-problémás, stb. sofőrök nem fontosabb okból ülnek a kocsijukban, mint te?

Az ilyenek általában nem hobbiból furikáznak, mert utálnak vezetni, hanem muszájból, mert másként nem tudnak eljutni az úticéljukhoz.

Pl. apám 75 éves, rettenetesen rosszul vezet, de mivel járni még rosszabbul tud, ezért kénytelen autóval elmenni a legközelebbi (1 km-re lévő) boltba egy kenyérért, hogy már a háziorvost meg hasonlókat ne említsem.

Egy ismerősöm olyan közepes méretű faluban lakik, ahonnan napközben néha 3 órán keresztül nem indul közösségi közlekedés a város felé. Ilyenkor kénytelen-kelletlen ő is autóba száll, és 70-nel bemegy a városba. És ő sem hobbiból vezet, évente megy vagy 500 km-t, nagyon lassan.

Nem azért megy lépésben, mert másokat akar idegesíteni, hanem mert így remélhetőleg nem öl meg senkit.

2018. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
19:45 : Nézd, én megértem, hogy sokan óvatoskodnak, mert az átlagembernek a magyar bírságok nagyon magas összegek. Egy kinti bérhez ezek a 40-60e Ft-ok semmik, szóval ha sietni kell és megéri, miért ne. Belvárosban is lehet neki taposni, ha úgy alakul. Viszont nem kell senkinek sem a saját kis életét akadályozni.
2018. ápr. 8. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!