Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez miért jó egyes bicikliseknek?

Ez miért jó egyes bicikliseknek?

Figyelt kérdés

Több biciklist láttam, akik az Andrássy úton akadályozzák az autókat és buszokat ahelyett, hogy a szervízúton nyugiban tekernének.


Ez miért jó nekik?


2018. ápr. 9. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Valószínűleg nem nyugiban akarnak tekerni, hanem haladni akarnak.
2018. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Azért, mert rengeteg a veszélyforrás a szervízúton: parkoló autók ajtajai, illetve a parkoló autók generálta holttér, ráadásul a szervízútnak nincs is elsőbbsége sok helyen a főpályáról veled párhuzamosan érkezőkkel szemben, aztán a gyalogosok is sokszor szédelegnek ott, nem beszèlve a botrányosan rossz jelzőlámpaprogramról, ami miatt sok időt lehet elácsorogni, főleg a Kodály köröndnél.
2018. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is biciklis vagyok... de azért van egy réteg, aki szereti játszani az agyát... oké... de még az autóbusz előtt is? Miből állna, kicsit lehúzódni, és elengedni a buszt azzal a sok szerencsétlennel, aki egymáson esik kel? De nem, megállónként újból elé előz. Egyszer kéne hagynia, hogy elhúzzon a busz a megállóból, két másodperc az életéből, azt többet az életben nem látja. Ilyenekre szoktam mondani, hogy semmiben nem különbözik a nagy fekete terepjáros állatoktól, csakis annyiban, hogy neki MÉG nincs olyanja. Isten őrizz, ha majd egyszer lesz.


A szervízúton valóban elsőbbségadósak a keresztutcák, egy biciklisnek állandóan lefékezni és újragyorsítani rohadt fárasztó játék. Neki nem gombnyomásra megy. Ráadásul egy bicikli elé minden gyalogos gondolkodás nélkül lelép, mondván, attól úgyse kell félni. Na most ennyi felesleges újragyorsítás után a biciklis lehet, hogy 10 km múlva lihegve fekszik majd egy padon, és nem fog elérni, ahová el akart.

2018. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ebben az a vicc, hogy a szervízúton haladó biciklisek még kicsivel gyorsabban is haladtak, mint a holttérben cikázó öngyilkos-jelöltek.
2018. ápr. 9. 22:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert a kerékpáros infrastruktúra egy kalap szar.


Így biciklisként választhatok, hogy mellékutakon, szar minőségű utakon, járdákon szerencsétlenkedek a parkoló autók között ahol a gyalogosok anyáznak. Vagy megyek az úton az autók között. Persze az ember igyekszik nem feltartani a forgalmat, de ez egyszerűen sok esetben (például szűk út, előzési tilalom) nem megoldható.


Én például Csepel felé szoktam tekerni, és ha energiával bírom, akkor nagyrészt az úton megyek M0 hídig. Egyszerűen azért, mert sokkal tempósabban tudok haladni, 30+ sebességgel. Míg a párhuzamos kerékpárút konkrétan szar. Térkövek össze vissza állnak, gyalogosok össze-vissza bóklásznak a kerékpárútnak nevezett valamin. Már ameddig tart mert utána már csak sima járda lesz, időnként pedig meg is szűnik.

2018. ápr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!