Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 12 èves gyerek vezethet egyedül?

12 èves gyerek vezethet egyedül?

Figyelt kérdés
Adott egy szülő aki hagyja vezetni 12 èves gyerekèt lakott területen kìvül, úgy hogy ő az anyósülèsen ül. A gyerek nincs bekötve. Hàtul van egy màsik gyerek utas" Aztàn kiteszi a netre. Ez a felelőtlensèg màst is felhàborìt vagy csak engem?

#gyerek #vezetés #veszèlyeztetés
2018. ápr. 16. 11:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem vezethet.

Ha kitette netre, akkor fel lehet rá hívni a hatóságok figyelmét.

2018. ápr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben zárt magánterületen volt, akkor megteheti.

Ha közterületen, akkor az egyrészt közúti veszélyeztetés, másrészt a volán illetéktelennek való átengedése. Mindkettőért felelősségre vonHATják.

De nyilván nem fogják (sajnos).


Ó, nap mint nap lehetne háborogni. A mi környékünkön a gyerekülés "nem divat". 10 autóüból úgy 6-7 gyerekülés nélkül hozza OVIBA a gyereket. De a kedvencem, amikor a sofőr bekötve, a gyerekek meg hátul ülés nélkül bekötetlenül...


Engem ez háborít fel nap mint nap, mégsem történik semmi. Pedig nem falu, hanem egy közel 20 ezer lakosú város Pest megyében.

Sajnos sok ilyen van

2018. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
én is így tanultam a neszűrben a papa mellett vezetni 11 évesen, csak én be voltam kötve, régi szép idők
2018. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ez lakott területen kìvül , nem magànterületen volt. Szerintem attól hogy papa*tanìtja a gyerekèt,mèg felelőtlensèg àtengedni a volànt egy gyereknek. Szerintem sem fog törtènni semmi, de ilyen emberre kutyàt nem bìznèk nemhogy gyereket.
2018. ápr. 16. 13:24
 5/27 Beviz Elek ***** válasza:
13%

Én 14 évesen vezettem a falu szélén egyedül. Megtanították hogy ha megfognak a sünök akkor mondjam azt hogy lenyúltam a kocsit, így nem lesz gond.


Nem is lettem tápos nyúlbéla az utakon

2018. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is lettem tápos nyúlbéla az utakon"


És szerencsére nem öltél meg senkit...

2018. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
21%
Én a múltkor a 10 éves fiam ültettem oda, hogy próbálja ki. Hát jobban és simábban elindult vele, mint sok tápos béna nyomoronc aki az uton van, és nem fulladt le vele csak egyszer. Tetszik vagy sem, lehet felelőtlennek nevezni, meg lepontozni, de szerintem nagyobb agyrém, amikor pl egy szerencsétlenkedő nőt látok vezetni, mert ő viszont köztünk közlekedik...nem mellesleg ez olyan apa-fia szitu, szerintem a lakosság 60%-a tudna ilyenről mesélni.
2018. ápr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Na ennyi. Az ilyen apukàk nèha azt is fontolóra vehetnèk hogy a jó pèlda is szàmìt a fiuknak. Ìgy aztàn befogja tartani a gyemeke pl a szabàlyokat az utakon ,(vagy ne adj Isten màshol) ha hazugsàgra van neveleve a hatósàgokkal szemben. A tulzott önbizalomtol hemzsegő fiatalok sem jobbak a bèna sofőröktöl mielőtt valaki ezzel àltatnà magàt.
2018. ápr. 16. 19:13
 9/27 anonim ***** válasza:
18%
Jaj ne adjad már ennyire a szendeszűzet, a kérdésedből adódóan tuti nő vagy, aki biztos tökéletesen hiba nélkül csinál mindent. Sose mentél át pl a gyerekkel az úton, inkább gyalogolsz 2 km-t a következő zebráig, sose parkoltál olyan helyen ahol nem lehet, körforgalomból kifelé mindig indexelsz, autópályán tuti betartod a jobbratartást, mindig 50-nel mész városban ésatöbbi ésatöbbi ésatöbbi...
2018. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Alex Fly ***** válasza:
69%
@9: az első példád -ami orbitális baromság- kivételével ezek mind olyan alapvető dolgok, amelyek hiányában nem vagy jogosult a közúti forgalomban való részvételre. Tudod van egy rendelet, amelyet általában KRESZ néven szoktak emlegetni. Ezt nem ártana ismerni és betartani mindazoknak, akik a közutakon közlekednek -különösen azoknak, akik gépjárművet vezetnek. Sajnos -ahogy a hozzászólásodból is kitűnik- ezen tekintetben bőven akadnak még hiányosságok...
2018. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!