Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az ittas vezetés...

Miért van az ittas vezetés ennyire kisarkítva?

Figyelt kérdés

Szóval azt aláírom, hogy részegen semmiképp nem szabad vezetni, mert életveszélyes!


De amikor vannak ezek a pályás tesztek sosem azzal kezdenek, hogy megisznak egy pohár sört csak, mert az kimutathatatlan. Ezt tudja mindenki. Szóval én ellenzem a zéró toleranciát. 6 éve van jogsim és tegnap este először és utoljára vezettem haza "ittasan". Vidéki kisvárosban, éjjel, nagyjából 1 km-re. 2 óra telt el, hogy megittam 2 cent pálinkát meg egy háromnegyed pohárnyi pezsgőt, tuti bennem volt még. Mennyit romolhatott a reakcióidőm? 0,05 mp?! Így is sokkal jobbak a reflexeim mint sok béna hétvégi sofőrnek. Rádadásul 40-es tempónál, teljesen kihalt környéken kb. 0 az esély, hogy halálos balesetem legyen. De ha mégis történne valami engem vennének elő, mert "ittas" voltam akkor is, ha nem is én voltam a hibás...


2018. ápr. 29. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

jobbak a reflexeid? na ne mond..

az ilyen dicsekvős titánok miatt van annyi baleset.


ha ittál, mindegy mennyit, ne vezess...az szándékos gyilkossági kisérlet..

2018. ápr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen. Hat év tapasztalat az már nagyon nagy idő.

Negyvenes tempó az 11,1 méter másodpercenként. Ezt osszuk el százzal (hiszen ezzel számolsz te is). Az 11,1 centi. Ennek az ötszöröse 55,5 centi. Azaz ennyivel nő meg az a távolság, amíg REAGÁLSZ. Nem a kocsi áll meg ennyivel hosszabb úton, hanem amíg te észleled a bajt, az alap reakcióid alatt megtett távolsághoz hozzáadódik még fél méter. Azt pont elég egy balesethez.

Ja, s a súlyos sérülés az nem baj, csak a halálos?

Egyébként ennyivel is meg lehet ölni valakit.

És megnyugtatlak, nem ennyivel fog romlani a reakcióidőd, hanem sokkal többel.

Az alkohol lebomlási ideje többtényezős, de ha a pálesz és pezsgő után azonnal kocsiba ülsz, akkor az még elég rendesen rombolni fogja a képességeidet.


De válaszolok is fő kérdésedre. Sok külföldi filmben láthatsz olyant, hogy még a rendőr is megiszik egy sört vezetés előtt. Meg dokumentumműsorokat is, ahol pl. amcsi zsaruk egy kis üveg pezsgőre rábólintanak. Van ilyen.

Ja, s a németeknél csak egy alkalommal kell egészségügyi alkalmassági vizsgálat alapesetben. Nincs lejárati idő, s nincs kötelező ellenőrzés meghatározott időszakonként. S sok pályán sebességlimit sincs.


Csak az a baj, hogy sok magyar honfitársunk nem ért a szóból. Ha szabad ötvennel menni, akkor neki a 60-as tempóval menő feltartja őt. Ha emelnék 60-ra, akkor a 70-et keveselnék.

Így van ez a piával is. Nem volt mindig zéró. Csak rákényszerült a hatalom a bekeményítésre, mert rengeteg súlyos baleset volt ittas vezetés miatt.

Vannak országok, ahol felnőttként kezelik a polgárokat. A felelősség megmarad, de a döntési jog is.

Mehetsz betegen, de ha bajt csinálsz, nagyon megdádáznak. Ha akarsz, ihatsz vezetés előtt egy keveset, de baleset estén komolyabb retorzió lesz. Döngethetsz 400 km/óra sebességgel, ahol szabad, de sokkal komolyabb lesz a büntetésed (ha életben maradsz), ha valami történik.


Nálunk ez nem tud működni.

2018. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Sok európai országban működik hogy megihatsz egy pohár bort vagy két pohár sört. Csak ennek valóban visszatartó ereje van, hiszen úgy vannak vele hogy jó, megittam ebédhez egy pohár bort, azt még szabad, a másodikat már nem iszom meg. És simán elvezet bárhova. Ehhez képest itthon mi történik? ZÉRÓ tolerancia, úgyhogy ha már bennem van egy pálinka, akkor lenyomok még ötöt, meg mellé két sört, úgyis mindegy. Na ebből vannak a nagy balesetek. Meg abból hogy sokan úgy vannak vele hogy zéró, igen? Nem muszáj innom, majd valami drog hatása alatt közlekedek, azt úgyse mutatja ki a szondátok.


Szerintem is baromság.

2018. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:56


Igazad van abban amit leírtál és nem kötekedni akarok de egy ilyen reakcióidő-kiesés attól is adódhat hogy belenézek a visszapillantóba és pont akkor történik valami...Sőt, sokkal nagyobb is! Vagy abból hogy felvillan egy üzenet a telefonomon és fél szemmel rápillantok. Vagy abból hogy meg van csavarodva rajtam a biztonsági öv és odanyúlok hogy megigazítsam. Vagy abból hogy mond valamit a gyerek a hátsó ülésen és egy pillanatra ránézek. Vagy abból hogy jön egy szar szám a rádión és odanyúlok hogy elkapcsoljam.


Ezer meg ezer szituáció lehet, ahol nem azonnal, csak késéssel veszed észre a veszélyt. Úgy kell vezetni, hogy ez ne számítson!

2018. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok európai országban van 1-2 pohár tolerancia. Néhány európai országban viszont van e mellé egy nagyon szigorú büntető oldal is.


Érdekességképp: Svájcban 1-2 pohát sörnyi tolerancia van ( lusta vagyok kikeresni pontosan mennyi), ismerek egy srácot aki tisztességesen be volt bszva amikor belefutott egy ellenőrzésbe. 1 évre ugrott a jogsi, pszichológushoz kellett járnia éésss kapott egy 17 000 frankos csekket ittas vezetésért! Ez mai árfolyamon 4 300 000Ft!


Na ennek van visszatartó ereje. Persze ott más az emberek hozzáállása is. Ott pl nem azért tartják be a sebességhatárt, mert ők ennyire szuperek, hanem mert 25km/h túllépés felett ugrik a jogosítvány ( nálunk ez 45 000 Ft, akár napi ötször is ). :D

2018. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Igazából semmi gond nincs azzal, hogy iszol egy kicsit, és vezetsz. De muszáj volt a zéró toleranciát bevezetni, mert elég alkesz ország vagyunk, és rengetegen vezettek ittasan, rengeteg baleset történt, stb. Érthető a nagyon szigorú büntetés.
2018. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor megeszek egy bon bon meggyet és mindjárt gyilkossá válok az utakon. De tényleg jobbak a reflexeim, 22 évesen nem panaszkodom. Minden nap rengeteget vezetek, szerintem már nem vagyok kezdő sofőr. De azért még kell tapasztalnom sokat.


Az egyik hozzászóló említette az 55 centit. Maradjunk a realitás talaján. Éjjel 2 óra. Egy darab autó sincs az úton. Négysávoson megyek, messze belátható útszakasz. A járdán senki. Egy ilyen esetben, ha megállít a rendőr, lehetne igazán egy kis tolerancia. Mert az, hogy halálos balesetet okozzak arra konvergál a nagy büdös nullához az esély. Ezt tudja minden hozzászóló. Ha meg hirtelen egy láthatatlan ember ugrik ki az autó elé féktávon belül - cseszhetem - az, hogy pont az 55 centin múlik a dolog...hát nagyon kevés. Akkor is olyankor már annyira lelassul az autó, hogy megússza az áldozat.

2018. ápr. 29. 22:35
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem értettél meg a válaszokból. Szomorú.
2018. ápr. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt sosem értettem. Szerintem az itt válaszolók közül nem én iszom a legkevesebbet és jóval 2 milla km - t vezettem már.


Mi a fenének igyak egy pohár sört? Ha csak egyet ihatok, akkor nem iszom. Nem tudod kivárni az estét? Szerinted én (110 kg) nem tudnék 3 sörrel vagy egy deci pálinkával Pesten beülni és Münchenben kiszállni a kocsiból (na jó, max pisilni állnék meg). De mi a francnak?


Amellett marha nehéz definiálni azt az egy italt, nekem mondjuk 2 deci bor semmi, egy 50 kilós csaj már megérzi. Vagy milyen bor? Egy könnyű Sangria vagy egy 15 fokos nehéz bor? Hogyan méred meg a véralkohol szinted? Ja, hogy neked jók a reflexeid. Jó neked. Hány km van benned? 6 éve van jogsid, ha messze magyar átlag felett használod az autód, vezettél 200 ezer km - t, apa, az már döfi! De valószínű ettől lényegesen kevesebbet.


Amúgy mondok egy titkot: megihatsz egy italt. Ha elmész egy étterembe, mindjárt az elején idd meg az étvágygerjesztőt. Még rendelsz, kihozzák, második fogás, desszert, kávé, még kicsit ejtőzöl stb. hacsak nem vagy vasággyal együtt 40 kiló, és nem mindjárt az ajtóban várnak a rendőrök (ott várhatnak, ott még nem vezetsz), akkor jó eséllyel semmit nem fognak találni a véredben.

2018. ápr. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A szabály pont jó, a zéró tolerancia való a magyar embernek mert csak abból ért. Idehaza mindenki egoista énjobbantudom mentalitású ezért ha bevezetnék a mittudomén mennyi ezrelék ráhagyást, elszabadulna a pokol és inna mindenki amennyi belefér aztán bemászna a kocsiba .Mert gondolod matekozna hogy ennyi kiló meg annyi deci meg százalék? ááá adjad a következő kört Bécikém egyszerélünk ez még hibahatáron belül van...Egyrészt nem tudja mérni a szintet másrész hatalmas különbségek vannak ember és ember közt alkohol lebontó képességben. Arra meg nem tudsz törvényt hozni hogy te a szuperreflexű menőjenő a 4 sávoson este ihatsz ,de 40 kilós anyuka nappal a városban meg nem. Ilyen nincs,egyféle mindenkire vonatkozó szabály van.
2018. ápr. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!