Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy tábla alatt időszakot...

Ha egy tábla alatt időszakot megjelölő tábla van, akkor azt honnan tudom hogy az az adott "időszakban" vagy "időszakon kívül"-t jelöl?

Figyelt kérdés
Remélem érthetően írtam le, tehát pl. van egy várakozni tilos alatta 6-20 óra kiegészítő tábla, honnan tudom hogy egy "időszakban" vagy "időszakon kívül"?

2018. máj. 1. 17:53
 1/5 belapus ***** válasza:
100%

KRESZ!!

" Ha az (1) bekezdésben említett jelzőtáblák alatt elhelyezett kiegészítő tábla időszakot jelöl meg, a tilalom csak ebben az időszakban áll fenn."

2018. máj. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

imdig az időszakon belül.

ha varakozni tilos 6-20, akkor éjszaka parkolhatsz.

de figyelj mert van amikor 20-6, tehát akkor estétől reggel 6ig él a tiltás

2018. máj. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te írtad: "..pl. van egy várakozni tilos alatta 6-20 óra kiegészítő tábla.."

Azt mondják buta dolog valamit önmagával bizonyítani, de ez annyira kézenfekvő, hogy nem lehet mást mondani: tilos várakozni 6-20 ig.

Teljesen fölösleges megkavarni ezzel a "időszakban/időszakon kívül" dumával.

2018. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írják oda, hogy "kivéve", akkor az értelemszerűen úgy értendő, hogy a megadott időszak között.


Pl.: Várakozni tilos 6-20-ig. DE! Ha oda van írva, hogy "kivétel 6-20", akkor úgy értelmezendő, hogy "várakozni tilos, kivéve 6-20-ig". Tehát csak annyi, hogy a két táblát összeolvasod, még gondolkozni sem kell rajta.

2018. máj. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2018. máj. 3. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!