Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vajon le kellett volna foglaln...

Vajon le kellett volna foglalnia a rendőröknek ezt az autót?

Figyelt kérdés

A státusz:

Elkapnak egy embert aki ittasan vezeti a kocsit, jogsija nincs, nem is volt. Most vette a kocsit egy ismerősétől, papír az adásvételről nincs. Az ismerőse egy másik ismerősétől kapta akinek a cégének a nevén volt a kocsi. Papírok erről sincsenek.

A kocsin nincs műszaki, nincs rajta biztosítás.


Állítólag az előállított még a kulcsot is a kocsiban hagyta amikor elvitték a rendőrök. Ezzel magyarázza, hogy pár órával később nem ő vezette amikor velem balesetezett a kocsi (mert ő a kocsi közelébe se ment utána).

(sajna átléptem egy záróvonalat, hogy a lassú bontószökevényt kielőzzem, mikor az balról belémfordult egy kivilágítatlan földútra, így esélyes, hogy engem akarnak majd megbxni, főleg, hogy a kocsit vezető kiléte ismeretlen maradt.)



2018. máj. 4. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Még ha az E.T.-nek a holdrakétáját előzted volna, akkor sem jogosít fel ez a KRESZ megszegésére.

Lefoglalni meg nem foglalnak le autót a rendőrök, legfeljebb elveszik az összes papírját, rendszámát. Kivéve, ha nem valami bizonyíték, vagy bűncselekményt követtek el vele.

2018. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy az első írta...jogosan b...nának meg téged!

Csak egy példa: ha én behajtok egy utcába a behajtani tilos tábla ellenére és valaki körültekintés nélkül átszalad előttem az úton noha 3 méterrel fentebb van egy zebra és én meg elcsapom akkor teljesen mind1,hogy ő szabálytalan volt én még megfogom kapni a méltó büntetésemet amiért behajtottam ott ahol nem lett volna szabad.

Az egy dolog,hogy a másik félnél mi a gond,de te attól még átlépted a záróvonalat amit nem lett volna szabad miután szépen haladt előtted egy autó és nem lerobbant

2018. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A rendőröknek nem kellett lefoglalniuk az autót, nem is tették meg. Az ún. tulajdonos volt felelőtlen, hogy a kocsiban hagyta a kulcsot. Gondolom, valaki megtalálta és rodeózott vele. Nem tudnám kizárni azt sem, hogy pont ő volt az és most valami holdbéli sztorival próbál kibújni a felelősség alól.
2018. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!