Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetet okoztam a céges...

Balesetet okoztam a céges kocsival, mi lesz ebből?

Figyelt kérdés
Tilosban futott át a gyalogos én meg elcsaptam, elvileg semmije sem tört el.

2018. máj. 7. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
lett baja a kocsinak?
2018. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
minimális. de mégis valakinek sérülést okoztam...
2018. máj. 7. 09:48
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
ha a gyalogosnak van vagyonbiztosítása, akkor annak terhére, ha nincs akkor bírósági úton követelheted a károd megtérítését
2018. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha te egyébként nem csináltál semmi rosszat (nem hajtottál gyorsan (és itt most a relatív gyorshajtást is figyelembe kell venni), nem volt ittas, stb.) és mindent megtettél, hogy elkerüld a balesetet (biztos van nyoma az aszfalton, ha erőteljesen fékeztél), akkor kötve hiszem, hogy bárki is hibásnak hozna ki. A gyalogos meg talán tanul belőle, hogy a tilos jelzés nem javaslat.
2018. máj. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:
95%
A gyalogos okozta a balesetet, nem te.
2018. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SándorÚr ***** válasza:
100%
ha a gyalogost hozzák ki hibásnak akkor ő fizet mindent, ha téged akkor a céges biztosítás fizet, és tőlled egyharmad levonható
2018. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
Gondolom amikor céges kocsit kaptál, aláírtad a feltételeket. Ott vannak leírva a követketmények...
2018. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért pont egyharmad? Van ilyen szabály?


Nálunk például nem volt semmilyen feltételekről papír. Autó állapotáról volt csak papír, aztán itt a kulcs, forgalmi, benzin kártya, menjél... Próbálok nagyon vigyázni rá, mintha csak a sajátom lenne. Casco mondjuk tuti van, mivel lizingelt autóra kötelező.

2018. máj. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!