Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Üdv Mindenkinek! Ha könnyű,...

Üdv Mindenkinek! Ha könnyű, kis utánfutót vontatnék (teherrel együtt ca 80-100 kg), és ezt vonórúddal, vonószemhez rögzítve (tehát nem vonóhoroggal) tenném, az mennyire számít főbenjáró véteknek? (Városon belűl kb 1 km-es útról lenne szó. ) Köszönöm.

Figyelt kérdés

2018. máj. 16. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szabálytalan, büntethető.

Az utánfutóra nem véletlenül kell féklámpa, irányjelző.

Olyan kitétel meg nincs, hogy szabálytalanul szabad vontatni, ha az út nem ér el bizonyos távolságot.

A többi rád tartozik, hogy vállalod-e a kockázatot, amihez az is hozzátartozik, hogy egy ilyen "szerelvénnyel" történt baleset után a biztosító is megtagadhatja a kárrendezést, a költségeket rád hárítja.

Ez nem azt jelenti, hogy kizárt, hogy célba érj, csak elég komoly a kockázat akkor, ha valami mégis történik.

2018. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz, magam is hasonlóan gondoltam, csak reméltem, hogy valaki tud valami megoldást. Mindegy, keresek más megoldást...
2018. máj. 16. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én - pusztán a poén kedvéért - azt javaslom, próbáld ki. De úgy, hogy valaki vegye fel, és tegyétek fel jutyúbra, hadd röhögjünk.


Mivel a vonószem nem középen van... szerinted hogy mozogna az az utánfutó?Édes istenem. Próbáld ki, kérlek!


Mellesleg ez egy olyan szinten ön- és közveszélyes mutatvány lenne, hogy szerintem ha rendőr meglátna, azonnal tarkón lőne és csak utána kérdezné meg, mennyit ittál.

2018. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt érdemes inkább kézzel eltolni a járdán.
2018. máj. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
EZ nem nagy súly, ha közelre mész tényleg tolhatod kézikocsival. Messzire inkább pakold be a csomagtartóba vagy bérelj szállításra alkalmas méretű kishaszont.
2018. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!