Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek ki volt a hülye?

Szerintetek ki volt a hülye?

Figyelt kérdés
A. személy: kereszteződésben balra szeretett volna fordulni a főútra, stop tábla volt. Szemben szintén egy busz, stop tábla volt neki is, ő pedig balra akart fordulni. A busz kifordult balra, és a busz is ugyanakkor. A személy sávjában volt egy autó, ami gyorsan jött, és A személy mögött vészfékezett, majd a bekanyarodó sávban, záró vonalon megelőzte A személyt. A kereszteződésben 60 km/h tábla volt. Kellett-e volna számítania arra A. személynek, hogy valaki 90 km/h fölötti tempóval jön. Illetve szerintem a mögötte lévő kocsi szándékosan pont akkor fékezett, amikor közel ért. Szerintem ha a busz kitudott kanyarodni ennyi idő alatt, akkor csak nem volt annyira közel az autó, 200-300 méterre tippelek.
2018. máj. 17. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
A hatvanas tábla a kereszteződés előtt van, tehát A személy nem tudhatja hogy mennyi van a táblán.
2018. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szinte senki nem tartja be az ilyen helyeken a 60-at, ugyanúgy végigmennek 90-100-al.


(Ha a rendőrségnek lenne esze egy ilyen helyen bebújnának egy bokor mögé és sz*rrá keresnék magukat a sok büntetéssel.)

2018. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"A hatvanas tábla a kereszteződés előtt van, tehát A személy nem tudhatja hogy mennyi van a táblán."


Viszont A személy már járhatott arra, és emlékezhet is a táblára.

2018. máj. 17. 15:07
 4/15 Beviz Elek ***** válasza:
88%

#3

Nem emlékezetből kell vezetni.

2018. máj. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak lehet hogy múlt héten még ötvenes volt, hétfőtől meg hetvenes.

Én meg emlékszem hogy ötven van.

De induljunk abból hogy ismeretlen a környéken.

Nyilván nem számít egy százzal jövőre, de valamikor volt ötvenesre nem lehet alapozni.

2018. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tehát az A. volt a hibás?
2018. máj. 17. 15:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"A személy" és egy busz, aztán két busz, balra akart fordulni, a busz pedig balra akart fordulni... nem egyszerű ezt összerakni, bár nem leheterlen.

Arra meg számítani kell, hogy a gyorshajtónak is elsőbbsége van a főúton.

2018. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Nem azt mondtam hogy a volt a hibás.

De. Ha kifordul, akkor a lehető leggyorsabban el kellene érni a megengedett sebességet. Hogy A megtette vagy sem nem tudom.

Az is lehet, hogy hosszú másodpercekig nézte, hogy biztosan jön e valami, majd mikor már jól közel volt, és látta hogy bizony jön valaki, kifordult elé. És ugye miután ő disellel van, ezért szép lassan maximum 1400 as fordulaton elkezdett gyorsítani a kilencven fele.

Na ebben az esetben a is hibás. És tényleg vannak ilyen kifordulók.

2018. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

*A busz kifordult balra, és A személy is ugyanakkor.


Ne haragudjatok, technikusi vizsgán voltam, és egy kicsit még szétszórt vagyok :)

2018. máj. 17. 15:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as, ezt a szabályt gondolom most találtad ki, hogy kikanyarodas után a lehető leggyorsabban el kell érni a megengedett legnagyobb sebességet. Ilyen szabály ugyanis nincs a KRESZ-ben.


Kérdező, itt a fő kérdés az az, hogy volt-e esélye időben látni A-nak a 90-nel érkezőt vagy pont a sebességtúllépés miatt csak túl későn észlelhette. A másik kérdés pedig az, hogy a 90-es koma észlelve a buszt és A-t lassított-e vagy szándékosan, aggressziven tartotta a tempót és utolsó pillanatban fékezett egy nagyot. Ugyanis vannak ilyen önkéntes rendőr típusok, akik úgy értelmezik az elsőbbségadást, hogy senki semmilyen körülmények között nem kerülhet eléjük, ha elsobbseguk van. Márpedig ez nem igaz, hiszen az elsőbbségadásra kötelezett csak hirtelen iranyvaltoztatasra vagy hirtelen fékezésre nem kényszerítheti az elsobbseggel rendelkezőt. És nagyon gyanús, hogy ha a busz kifért, akkor bizony lett volna ideje 90-es barátunknak lassítani.

2018. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!