Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha elütnek a zebrán, akkor ki...

Ha elütnek a zebrán, akkor ki a hibás?

Figyelt kérdés

Nálunk a körforgalom után van egy zebra, direkt elnéztem balra jön-e valaki. Erre elindulok, egy barom meg jön ki 70-el a körforgalomból, elért az autója. Nekem ordítozik, miután továbbhajtott, hogy le kellene tenni a telefont, akkor nem történik ez. Momdom, zebra volt és körülnéztem. Erre üvölti, hogy "Anyád, kabbe" és elhajtott.

Ez mi? Sajnos nem tudtam megjegyezni a rendszámát.

de egy az körülnéztem, bár a zebrán elsőbbségem van és nincs olyan szabály, hogy ne lehetne gyalogodan telefonálni.

Falun volt, városon nincs ennyi mocsok. Lassan meg kell várnod, hogy elmenjenek az autók, h átkellhess és meg is várom, de őt nem láttam, annyival jött.


2018. máj. 18. 12:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
50%

Ha nincs lámpa, akkor minden esetben a sofőr, hiszen már a zebrára lépési szándék felmerülése esetén is elsőbbséget kell adni - ez Svájcban 10/9 működik is :)


Ha van lámpa, akkor a jelzéstől függ.

2018. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nincs lámpa, természetesen.
2018. máj. 18. 12:46
 3/37 sanyinak ***** válasza:
89%

Ha nem úgy futsz ki váratlanul a zebrán az úttestre, akkor nyilván a közeledő jármű a hibás, aki nem adta meg az elsőbbséget.

Mindenesetre elég baromság az utcán menet közben is a telefonodat nézegetni, mert ha más is a hibás, akkor is te szívod meg.

2018. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Nem nézegttem, hanem a fülemen volt és telefonáltam.

Nem kifutottam, hanem mentem rendesen.

2018. máj. 18. 12:50
 5/37 A kérdező kommentje:
Meg körülnéztem és nem láttam senkit, ez hajtott 70-el kb.
2018. máj. 18. 12:50
 6/37 anonim ***** válasza:
20%
pedig ha a telefont nyomkodva fordulsz ki hirtelen a zebrára te vagy a hibás.
2018. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Mi????? A fülemen volt és direkt körülnéztem, de ha nem teszem meg, akkor is elsőbbségem van. Gyalogosan járva telefonálhatok, csak autóban nem.
2018. máj. 18. 12:53
 8/37 A kérdező kommentje:

Ha meg meg kell várni minden esetlegesen "gyorshajtó"!!! autóst, akkpr minek van elsőbbségem?

Ha a kezemben van, akkor is a gyorshajtó a hibás.

2018. máj. 18. 12:55
 9/37 anonim válasza:
95%

#7

Végül is csak kétszer írta le, hogy telefonált és nem nyomkodta.

2018. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
Bocsánat, #6-ot akartam.
2018. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!