Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor hogy van ez?

Most akkor hogy van ez?

Figyelt kérdés
A mai nap folyaman felálltam egy intézmény elé ahol egy üres placc van. Ez egy kollegium. A szelere alltam hogy nehogy zavarjak valakit, de eleg nehez lett volna mert azon a reszen se gyalogos se biciklis nem all. Pont jottek a kozteresek es fotoztak az auto fele, gondolom az autot fotoztak le. Semmilyen tabla nem jelzi hogy ezen a reszen parkolni tilos. Ezen a helyen nem en vagyok az egyeduli aki megszokott allni. Ugyhogy ezt most nem ertem hogy mi lesz belole?! Az ut melleti reszen egy sarga vonal van, fele gyalogos fele biciklis resz. De akkor se ertem mert tabla nincsen. Es ezert idegesit mert mas is ugyanugy megall ott es semmi nincs belole. Most nem masokra terelem, de ez hulyeseg sztem vagy nem tudom. Valaki hatha jobban tudna.

2018. máj. 22. 16:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen világos az írásod, de ha jól értem, te nem az úttesten álltál, hanem járdán. Ott meg tilos várakozni.
2018. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Járdán alapesetben tilos megállni, mert az a gyalogosoké. Ha mégis szabad, azt külön jelzik. Az, hogy más is meg szokott állni ott, nem jelenti azt, hogy szabályos.
2018. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem jarda volt. Egy nagy placc volt.


Es oda alltam ahova firkaltam. Tabla nem jelzi.

2018. máj. 22. 17:46
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen világos amit írsz, de nekem úgy tűnik, hogy nem feltétlenül minősül úttestnek vagy parkolónak az, ahova álltál. Lehet, hogy járda az vagy ha nincs leburkolva, akkor zöldterület (akkor is, ha egy retkes sártenger az egész).
2018. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az biza járda.
2018. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
"placc", mint fogalom, ismeretlen a Kresz-ben.
2018. máj. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ebből a leírásból én sem tudom kihámozni a lényeget.

Nincs olyan, hogy "placc", ha le van burkolva járda, vagy az út része, de az út szélére festett sárga vonal lehet a lényeg.

Megállási, várakozási tilalmat útburkolati jellel is jelölhetnek.

2018. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Inkább linkeld be a helyszínt.

Addig csak találgatás van.

2018. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, miért privátban irtogat.

Tiltott címen lévő képet küldött.

A képen az létszik, hogy egy hivatali épület bejárata van egy nagy placc (maradjunk ennél), padokkal, virágtartókkal.

2018. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem ez az a hely, de hasonló: [link]
2018. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!