Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valóban igaz az a statisztika,...

Valóban igaz az a statisztika, miszerint a motoros balesetek kb 80 százalékát nem a motorosok okozzák?

Figyelt kérdés

2018. máj. 29. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Igen.
2018. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem.

De ha levesszük a relatív gyorshajtást, és hozott "új" szabályok nem megfelelő alkalmazását, akkor viszont abszolút lehet igaz.

2018. máj. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Idézed kérlek a forrást? Pl ORFK vagy eztolvasdelmostpontzéiksz?
2018. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Motoros jogsit csinálom, és az oktatóm mondta, hogy hiába tud valaki jól motorozni, sok esetben a baleset elkerülhetetlen, mert az autósok nem vigyáznak a motorosokra. Ekkor hivatkozott erre a statisztikára.
2018. máj. 29. 11:32
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
A statisztikát akárhogy meglehet magyarázni. A legtöbb motoros baleset úgy történik, hogy pl az autós sávot akar váltani, de nem látja a hátulról jövő motorost, így elcsapja. Egyből az autóst hozzák ki hibásnak, az sokszor kimarad a történetből, hogy pl a motoros 50 helyett legalább 90-el jön, vagy 100 helyett 150-el. Vagy a másik, a minap előztem, egyszer a semmiből előtűnt egy sportmotoros, legalább 180-al jöhetett (meg tudom saccolni, ezres sportmotorom van nekem is). Olyan gyorsan odaért, hogy vissza sem tudtam sorolni, csak ráhúztam valamennyire az előzőttre, hogy férjen el a motoros. Persze arra volt ideje, hogy beintsen a középső ujjával. Na szóval ebben az esetben is ha összeütközünk, természetesen én lettem volna a hibás, az megint kimaradt volna, hogy a motoros 180-al jött, és nem tudsz rá reagálni. A statisztikába pedig így kerülnek bele ezek a dolgok. És mondom, mindezt úgy írom, hogy nekem is sportmotorom van, járok is vele, de nem vagyok elfogult.
2018. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy Churchill mondta: "Csak abban a statisztikában hiszek, amit én hamisítottam!" :-)
2018. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

80% túl magasnak tűnik és forrás nélkül nem értelmezhető. Statisztikánál mindig fontos tudni, hogy az az adott szám miként állt elő.


Ettől eltekintve, a motorozás nagyon veszélyes. Kicsi profil miatt figyelmetlen, de még a figyelmes autós is gyakran nem veszi észre és kihajt elé. Persze mindig van pár agyalágyult, aki kihívja maga ellen a sorsot, de minden szabályt betartva is fogsz vészhelyzetbe kerülni (saját tapasztalat).


Ha megvan a jogsi, menjél el vezetéstechnikai képzésre (évente) és lehetőleg láthatósági bukót és kabátot hordj.

2018. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
A KSH oldalán fenn vannak a balesetek, okozó szerint is. Abból az szűrhető le, hogy adott számú motoros háromszor annyi balesetet okoz, mint ugyanannyi autós.
2018. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Előző, hát szerintem nem, lehet téved a cikk is alább:

[link]


Mutasd meg légyszi nekem azt a statszitkát, linkkel. Simán lehet hogy neked van igazad, nem kötözködöm, csak érdekel.

2018. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban igaz, de az érme másik oldalát sem ártana figyelembe venni, hogy az olyan balesetek nagy részét, amit nem a motorosok okoznak azokat a motorosok provokálják ki. Rengeteg, de tényleg rengeteg videó van fent youtubeon erről, érdemes tájékozódni.
2018. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!