Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti tennétek rendőrségi feljele...

Ti tennétek rendőrségi feljelentést ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Kamerával fel lett véve az egész, azért tudom ilyen pontosan reprodukálni az esetet.


Motorral előresoroltam (álló kocsisor volt, piros lámpa elöl), amíg tudtam, amikor megindult a kocsisor (2x2 sáv), besoroltam kicsit a sávom (bal sáv, jobb sávban 2 kamion volt) közepe felé, de lefulladtam (hideg volt még, karburátoros). Indítóztam párat, eddigre az előttem haladó kocsi kb 2 autónyi távolságra volt, majd gyorsítani kezdtem, amikor észrevettem, hogy közben balra mellém ért egy jármű (professzionális sofőr), ugyanabban a sávban, a szemben jövő autókat enyhe kitérésre kényszerítve (vonalon autózott, hogy elférjünk egymás mellett 1 sávban). Széttártam a bal karom, hogy jelezzem, mégis mit csinál (eddigre kb a motorháztető volt mellettem, és hevesen gesztikulált, meg ordibált valamit). Majd kis gázzal elé mentem, de már nem tudtam előrébb menni, mert utol is értem az előttünk lévő autót, jobb sávban pedig kamion ment.


Pár másodperc múlva utol is ért, és a nyakamban autózott kb 1-1,5 méterrel lemaradva (40-nel mentünk, de motorfékkel 35-ig lassítottam, hogy ne érjek túl közel az előttem lévőhöz). Pár másodpercig így mentünk, majd a kamion elé vágott (jobb sáv), hogy mellém tudjon jönni. Ő valamit ordibált és mutogatott, én annyit ordítottam, hogy "mi a *aszt csinálsz?", majd rám rántotta a kormányt. Ellenkormányzással kitérő manővert tettem. Videó alapján ha nem teszek, valószínűleg pont nem jött volna belém, kb 10-30 centivel húzott volna el a kormányom mellett. Ezt ekkor nem tudhattam, úgyhogy inkább ellenkormányoztam hirtelen. Így effektíve elém vágott, visszajött a bal sávba (elém). Következő pirosnál mellémentem (próbált meggátolni), mert nagyon be votlam pöccenve, és odaszóltam neki, hogy "ezt besz*ptad, mert az egészet felvettem **szfej". Nem vagyok rá büszke, hogy ezt így kimondtam, kezelhettem volna már az elejétől jobban a szituációt, de hé, épp 5 másodperccel előtte húzták rám egy 1800 kilós jármű kormányát. Próbáltam lehiggadni. Végül beszéltünk egy keveset, sikerült lecsillapítanom az ezt követő normális hozzáállásommal (előtte eléggé fröcsögött) és kiderítettem, hogy az volt a baja, hogy besoroltam elé, és nem indultam egyből (lefulladtam ugye). Amikor mondtam neki az okot, akkor azt válaszolta, hogy ezt eddig nem tudta. Végül ő is bocsánatot kért, én is. Én alapvetően nem akarnék rendőrséghez fordulni (mivel bocsánatot kért, ami lehet részben a kamera miatt volt, és nem vagyok haragtartó, ha hallom ezt a bűvszót), de több barátom, családtagom szerint lehet ezt kéne cselekednem.


Kinek mi a véleménye a leírtak alapján?


Igyekeztem minél pontosabban leírni a történteket, tudtommal nincs benne ferdítés.



2018. máj. 29. 23:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
32%

Az, hogy per pillanat nem tudom, mi a KRESZ szabályzata arra vonatkozóan, a motorosok hogy sorolhatnak előre a többi autós elé, de QRVÁRA IDEGESÍTŐ!!!

Ha ez megengedett is, én, ha motorral közlekednék, sosem tenném.

Nem egyszer elémmászott valami robogós, aki valamilyen oknál fogva azt hiszi, tud úgy menni, hogy ne tartson fel egy autót.

Pláne ha ezt egy kamionnal játssza el, a sofőrnek kihullik a haja az idegtől. (motoros meg balgán hiszi, majd a kamionos vigyáz rá, holott totál holt térben lesz jobb oldalt)

2018. máj. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
20%
mindenképp tegyél feljelentést
2018. máj. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
41%

ha még adsz magadra, a maradék önbecsülésed megtartása érdekében töröld a videót, töröld ezt a kérdést is, és próbálj minél kevesebbszer lefulladni.


Majd egyszer megtudod, hogy mennyi türelem kell a városi dugóban araszolni...van akinek ez pont egy lefulladó motorosnál fogyott el..


hagyd a francba a történetet, mert még rengeteg kihívás vár rád, főleg motorral...és most ne kérdezd meg, miért idegesek az emberek egy dugóban, lefulladt jármű miatt (is)..


több kötet lenne a válaszom.


dőlj hátra, igyál egy kávét, és többé ne meséld el senkinek.

2018. máj. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

#3

Szoktam dugóban araszolni én is, amikor kocsival vagyok (elég ritkán), de nálam sose megy fel a pumpa. Berakok valami zenét, és tudomásul veszem, akkor most 30 perc lesz 300 méter. De itt nem volt ilyen araszolós dugó. Piros lámpa miatt volt feltorlódva kb 25 autó és néhány kocsi. Mint írtam, amikor zöldre váltott, 40-ig tudtunk gyorsulni.

Ráadásul itt egy profi sofőrről beszélünk, akinek ez a munkája... Ha ennyitől elborul az agya, nem kéne vezetnie, és legfőképp nem kéne embereket szállítania. Szerintem. (Vagy ha netán tényleg valaki előtte robban le, akkor csak simán átmegy rajta...?)


#1

Ezért nem értem, miért nem kötelező 3 évente a KRESZ vizsga megismétlése. Ember, 2011 óta változott a KRESZ, és motorosként előre lehet sorolni. Miért ülnék a dugóban, 30 fokban (léghűtéses motorral, ami kb 15 perc útán főne meg), amikor előre szabad sorolni? Ha Te motoroznál, hidd el, te is előre sorolnál. Azért mondod, hogy nem, mert nem akarsz motorozni, így könnyű ezt mondani :) Egy pöppet általánosítasz, nem? A legtöbb esetben egy másodpercnyit nem lassít rajtad a motoros, hisz ugyanúgy a következő autó mögé fogsz érkezni, ő meg 20 másodperc múlva már máshol lesz, vagy ha meg nincs dugó, akkor meg kikerülöd, és mész tovább. Vagy jobban örülnél, ha ő is kocsiba ülne, és beállna a dugóba? :)


Egy kevés türelem, előzékenység nagyon sokat tud ám segíteni, ha csak ilyen apró-cseprő dolgokról van szó. Sok autós (sőt, buszsofőr, kamionos néha) még helyet is ad, amit termeszetesen mindig megköszönök, ha épp szabad a kezem vagy a lábam. Nagyon ritka a fentebb leírt eset.

2018. máj. 30. 07:38
 5/35 Bence_ ***** válasza:
100%

Végén beszéltetek, normálisan.

Ebből te is tanultál és hidd el ő is.

Ma már megfordul a fejében, hogy lehet, hogy lefulladt?

Inkább emlékeztessen a video arra, hogy észnél legyél és nyugodtan közlekedj.

2018. máj. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
80%
Ha feljelented, mindkettőtöket megbüntetik közúti veszélyeztetésért (hiszen te írtad, hogy gyorsítottál, miközben előzni akart).
2018. máj. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
57%
Én azon a véleményen vagyok, hogy ki kell szűrni a vezetésre alkalmatlan embereket a forgalomból. Az, aki ráhúzza valakire a kormányt néhány másodperc késedelem miatt, aminek az okát nem is tudja ráadásul, az pszichikailag nem alkalmas a vezetésre. Nyilvánvaló, hogy ez egy szándékos közúti veszélyeztetés, nincs ezen mit magyarázni. Dugó van, elszakadt a cérna? Hagyjuk màr, ettől még nem kell a másik életére törni.
2018. máj. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a sok szakértőt, aki még életében nem ült motoron, KRESZ-t nem ismeri, de véleménye, na az van. Utáljuk a motorosokat, mert az jó. Persze mellékes, hogy a motorosok CSÖKKENTIK a dugókat, teszik ezt 30 fokban, légkondi nélkül, bőrruhában, saját testi épségüket drága autósokhoz képest kiemelten veszélyeztetve...


Kérdező, te nem voltál a helyzet magaslatán. Defenzív vezetési technika alapja, hogy ilyen helyzeteket azonnal elengeded. Nem hajtunk 40-el a felforrt agyvizű autós előtt. Legközelebb húzódj le és engedd előre. Még jobb, ha pár kocsit engedsz köztetek. Fő a békesség.

2018. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
88%
Azt azért elárulhatnád, hogy ha már lefulladtál, és elkezdett kikerülni téged a mögötted lévő autó, akkor miért is nem engedted ezt meg neki? Neked is ennyire számított az a pár másodperc... ?
2018. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
59%
Ez azért jó, hogy te széttárt karral kéred számon valakin, hogy miért is akar kikerülni, amikor lefulladtál. :-)Hát, öreg, te tudod!
2018. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!