Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik azzal aki elüt...

Mi történik azzal aki elüt egy gyalogost?

Figyelt kérdés

Börtönbe megy?

Ma délután véletlenül nem adtam meg az elsőbbséget két gyalogosnak. Jóval előttük mentem át, későn kapcsoltam. Szörnyen érzem magam. Azóta azon gondolkodom, hogy az mit érezhet, aki el is üt valakit.... rám mi várhat most? És az aki elüt valakit az börtönbe kerül? Sose gondolkodtam meg ilyenen de a mai figyelmetlenség után ilyen szörnyűségekre tudok csak gondolni


2018. máj. 31. 20:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
25%
Stohl is börtönbe ment, most mindegy, hogy drogozott e vagy sem. Valószínűleg megy a börtönbe vagy bírság.
2018. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
A feleségemet egy gyorshajtó motoros ütötte el a zebrán fékezés nélkül. A feleségem szörnyethalt, a gázolónak semmi baja sem lett. 2 évig járkáltam a bíróságra, és bár egyértelmű volt a helyzet, csak felfüggesztett börtönt kapott + komoly kártérítést kellett fizetnie. Sajnos egyiktől sem támadt fel a nejem. Érezd is szörnyen magad, és figyelj oda jobban! Biztos szoktál gyalog is menni, gondolom, neked sem esne jól, ha egy figyelmetlen autós/motoros telibe trafálna.
2018. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
20:55...Részvétem. Nem semmi kitartásod van, ha velem ilyen történne, akkor tuti megölném a motorost.
2018. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a feleségeket, és mélységesen együtt érzek, de én se nem gyorshajtottam se nem fékezés nélkül mentem! Szimplán begurultam a zebrara, senkinek nem akarok ártani elhiheted. 2-3 méterre voltak tőlem a gyalogosok, 20-az ha mentem. Sose történt még velem se ilyen
2018. máj. 31. 20:59
 5/11 Alex Fly ***** válasza:
64%

Magyarországon nem jellemző hogy ezért börtönbe kerüljön az ember. Általában megússza némi pénzbírsággal, átmeneti eltiltással vagy kap egy felfüggesztettet.

Aztán pár év múlva ugyanott folytathatja.

Lásd az említett Stohl-esetetb amikor is visszaesőként sem volt képes a bíróság egy életre eltiltani a gépjárművezetéstől...

2018. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenkinek balesetmentes utazást:)

2018. máj. 31. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sok mindentől függ és sok körülmény van ami gyengíti vagy erősíti az ítéletet.
2018. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Általában halálos balesetet is meg lehet úszni börtön nélkül. Legalábbis az elsőt. Borzalmas ezt így leírni (nem azt, hogy megússza, hanem hogy több is szokott lenni).


A gázoló nem bűnöző. Még akkor sem gyilkos, ha meghal miatta egy ember. A közlekedés nagyon összetett, sok résztvevős, s gyorsan (nagyon gyorsan) kell dönteni.

Annyira, hogy ezek tudat alatt zajlanak. A verbális gondolkodás nagyon lassú.


S rossz döntések sokféleképpen születhetnek. Úgy is lehet baleset, hogy annak minden résztvevője képességeinek teljes birtokában van, s semmi zavaró tényező sincs.

Mondom, még így is.


Itt durván le szoktak pontozni olyan kérdéseknél, ahol az illető a kocsiba szuper erősítőt szerelne, amit kimondotta arra használna hogy bömböljön a zene. Én ezeket elítélem.


Miért? Mert már ez is ok lehet arra, hogy egy másik autóst megzavarjon, s téves döntést hozzon. De egy megcsillanó ablak, egy váratlan zaj, egy szabálytalankodó mind nehezíti a helyes cselekedeteket.


És természetesen vannak olyanok, akik tudatosan szegnek meg szabályokat, s meg vannak győződve róla, hogy mindenki béna és hülye, csak ő trolibusz. Bömböl a zene, az indexet nem használja, záróvonalon előz, rádudál a zebrán igyekvőre, centikre megy mögötted a pályán, amikor te előzésben vagy. Aztán eléd vég, s nyom egy satut.

Ezeket végleg el kellene tiltani, mint ahogyan az ittasan, vagy belőve vezetőket is.


De még ők sem gyilkosok. Nem azzal ülnek be a kocsiba, hogy ma megölök valakit. Egészen más ez, mint amikor agyon veri a nagymamáját egy ezresért.


A fentiek mindegyike felelős a tetteiért, de talán te is érzed, nem ok nélküli, hogy a törvény is mérlegeli ezeket.


Ami a lelkiismeretet illeti: akinek van ilyesmije, az jobban bünteti önmagát, mint a hatalom.

A bíró felmenthet, s mondhatja, semmi felelősség nem terhel, a másik hibázott. De te magad is örökre megsebződsz. Ez még nagyobb büntetés, mint a börtön.


Egy valamire azért figyelj oda: Ne uralkodjon el rajtad a félelem a hibázástól. Ha ez bekövetkezne, akkor a legokosabb, ha leteszed a kocsit, s legfeljebb csak utas leszel benne. A félelem a balesettől katalizátor ként hathat, s be is fog következni.

2018. máj. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%

Elég önző a hozzáállásod. Tényleg csak az érdekel, hogy veled mi történne? Mi van azzal a szerencsétlennel, akit egy életre megnyomorítottál? Legyél óvatosabb.


A büntetésed attól függne, hogy milyen sérüléseket okozol.

2018. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Könyörgöm vedd már észre hogy elméleti kérdésről van szó
2018. jún. 1. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!