Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Munkába menet letört egy...

Munkába menet letört egy 3cm-es darab a bal hátsó rugóból. Haza tudok így menni vele?

Figyelt kérdés
Menetközben letört egy darab a rugó végéből, az autóval tovább tudtam menni, nem érződött rajta semmi változás. 20km-re lakom a munkahelyemtől, hazamehetek így vele? Az autó ezy 2001-es Megane.

2018. jún. 4. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Simán hazamehetsz vele.
2018. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 veterán vas ***** válasza:
82%

Azért arra kíváncsi lennék, hogyan észleli az ember, hogy menet közben letörik egy 3cm-es darab valamelyik rugóból?

Pl. miből vetted észre?

Hol, és hogyan találtad meg a letört részt?

2018. jún. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2-es jót kérdezett..engem is érdekelne, mert példáol én csak gmicserénél vettem észre, hogy törött a vége


amúgy járhatsz vele kedvedre, csak talán műszaki előtt cseréld.

2018. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hallottam a koppanását mikor kiesett, megálltam, és felvettem.
2018. jún. 4. 14:16
 5/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Elképzeltem:

haladsz a belvárosban 50 km/h-val a középső sávban, egyszer csak koppan valami. Te ezt a tizedmásodpercnyi hangot azonnal kiszűröd a motor/futómű/aknatető/többi közlekedő...stb. zajából, és azt mondod magadnak "nofene, minden bizonnyal letört a jobb hátsó spirálrugóm fölső végéből cca. 30.milliméter". Eme zseniális megállapítás után, satufék ott a középső sávban, vészvillogót bekapcsolod, a talajt figyelmesen szemlélve hátrasétálsz, és 42. és fél méter távolságra, a járdaszegély takarásában, megtalálod a letört darabot. (persze, hogy azonnal fölismered azt a kis darab rozsdás vasat a porban, hiszen a Te autód darabja)

Mi meg csak ámulunk-bámulunk a történeteden.

Hát hogyne. :)

2018. jún. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy 20-as tábla volt...

Meg szinte nulla forgalom, az út melletti parkolóban álltam meg, és kb 30 métert kellett visszasétálnom. Ja és tisztán lehetett hallani a fémes koppanást, bármennyire hihetetlen!

Amúgy az aljából tört le.

2018. jún. 4. 15:49
 7/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy a rugótörésnek van hangja. Még a csendes parkolót is el tudom képzelni. Nekem az az elgondolkodtató, hallottál egy koppanást a futómű felől, és nem az volt az első, hogy alánézel, nem-e eltört, vagy esetleg fölverődött valami? Te azonban semmit nem néztél, hiszen tudtad(!) hogy letört a rugóvég és vissza kell érte sétálni. Amúgy tényleg minek is? Vissza akarod ragasztani?

Hagyjuk az egészet. Én kérek elnézést, de több mint 25 éves szerelői múlttal, sajnos nem ismerném föl a parkoló aszfaltján pattogó, Renault spirálrugó alsó végéről letörött 3 centiméteres acéldarabka hangját, 20km/h sebességnél.

Mea culpa, mea maxima culpa! :D

2018. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rosszul fogalmaztam. Hallottam egy fémes koppanást, félreálltam, visszasétáltam, és akkor találtam egy rugódarabot, aztán aláfeküdtem, és láttam a törésnyomot.

Amúgy hazaértem vele gond nélkül.

2018. jún. 4. 16:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne is törődj vele , ezek csak kötekedni akarnak.

Cseréld ki és jó lesz.

2018. jún. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!