Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell helyesen közlekedn...

Hogyan kell helyesen közlekedni az M1-es ezen szakaszán?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy az M1-es autópálya egyes szakaszain bevezették, hogy a belső sávban 120-as korlát van, a külsőben 80.

Na most ha megyek a belsőben 120-al és ki akarok menni a külsőbe, mert pl. a következő kijáraton ki akarok hajtani, akkor a belsőben lelassítok 80-ig és utána váltok sávot? Ekkor feltartom az egész belső sávot...

Másik: ha pl éjjel nincs forgalom, üres mindkét sáv. Ekkor a jobbra tartás miatt a külsőben kéne mennem. Na de ekkor max 80-al hajthatok, holott üres minden vagy bent hajtok, amúgy szabálytalanul a belsőben 120-al?


2018. jún. 6. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem vezették be! A közútkezelő szerinted vállalja a felelősséget a sávonkénti bevezetett eltérő sebességkülönbségre, amiből komoly balesetek származhatnak?

Tervben volt, hogy a Bicske és Tatabánya közötti szakaszokon a felújítási vagyis jobban mondva tákolási munkálatokat követően ezen rendelkezés fog életbe lépni (ez volt március körül)

Szóval amit leírtál egy az egyben felejtsd el, mert nem létezik és ne próbáld megcsinálni ha életben akarsz maradni, főleg gyakorlatlan pályahasználóként.

2018. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2018. jún. 6. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Ez igencsak érdekes, elég gyakran járok arra, de eddig nem láttam / nem vettem észre. Amúgy én nem fogok foglalkozni vele, ez hatalmas baromság. Nem lehet ilyet csinálni, hogy 40 km/h különbség legyen két párhuzamosan haladó sáv között.
2018. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ma mentem az M1-esen és valóban így van.

Az egész egy baromság, én végig 120-szal mentem a külsőben is.


De nem is értem, nem lett volna egyszerűbb 100-as táblát kirakni?

2018. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez mégis hogyan szabályos?

"d) * „Sebességkorlátozás” (30. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton a táblán megjelöltnél nagyobb sebességgel haladni tilos."


Ez a tábla nem vonatkozhat egyetlen sávra. Ha arra járnék, biztosan érdeklődnék a közútkezelőnél, hogy ez mégis mi.

2018. jún. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is nonszensz, mert ha szabályos akarok lenni, akkor alapból csak 80-nal kocoghatok a kulsoben és ha utolérek egy 75-tel totyogót, akkor felgyorsíthatok 120-ig, majd elé érve visszakassítok 80-ra és ezután terek vissza a külső sávba. Mindeközben persze tolnak le és a kátyúkat is lehet kerülgetni. Teljesen életszerűtlen. A másik opció sem jobb: ha nagy a forgalom, a kulsoben kocog mindenki 80 körüli tempóval, a belsőben 120-szal, csakhogy amint egy hosszabb szakaszon üres lesz a külső, be kellene oda állni 80-nal szórakozni. Tuti így teszek majd,hogyne.
2018. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
már elég régóta így van, de szerintem nem igazán tartja ezt be senki...
2018. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A sávonkénti sebességkorlátozás nem új keletű. Használják minimum sebességnél is:

[link]

és lassító sávnál is:

[link]

Utóbbi esetben szabályos közlekedés esetén 90 km/h különbség van a külső és a lassítósáv között. Itt mégsem merül fel senkiben a kérdés, hogy a lassítósávba való kisorolás előtt, a külső sávban lassítson-e 40 km/h-ra és úgy soroljon ki.

2018. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Azért ez más.

Itt a lassítósávnak a vége előtt 100 méterrel van kirakva, tehát senkinek "nem fáj" ha lelassítasz, mert eleve a lassítósávban mész. Itt nyilvánvaló, hogy a kanyar miatt van a 40-es, de akkor sincs ilyen tábla a kreszben.

2018. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!