Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Túlterhelt autó esetén kit...

Túlterhelt autó esetén kit büntetnek meg? A sofőrt vagy a céget?

Figyelt kérdés

A cégünkre jellemző,hogy gyakran túlterhelik az autókat, általában 200 kilókkal.

Viszont ma 700 kilóval voltam túlrakva, ugyan nem éreztem az autó mozgásán, leszámítva,hogy lomhább volt.

Ilyenre még nem volt példa, viszont holnapra megint +700 kilót számoltam.

3,5 tonnás autóról van szó, hátfallal. (amire egyébként nem is kezelhetnék mert nincs róla papírom ,-a 20-ból 1 sofőrnek van-.)

A forgalmi szerint 2850 kiló az önsúly, tehát 650-et lehetne még rápakolni.Ennek ellenére 1300 kiló van rátervezve, és még én is 90 kiló vagyok.

Sok autónak 1200 kiló a terhelhetősége, de a főnököm osztja be,hogy ki mit hova visz, és ismeri az összes autóját, ergo biztosan tudja,hogy amivel én megyek az csak 650 kilót vihetne.


1,5 hónapja az egyik autó felpakolás után még a telephelyen szó szerint ketté tört, az alváz nem bírta mert folyamatosan túl volt terhelve.(egy 3 éves Fiat Ducato)


Eddig ezekkel a +200 kilókkal úgy voltam,hogy tőlem aztán legyen, de azért a 700 kiló már nem mindegy, mert alapból sem vihetne annyit, nemhogy még pluszba.


Szóvá fogom tenni az biztos, de sejtem a választ.

Jól fizetnek, jobban mint máshol ugyan ebben a munkakörben, de akkor is azt gondolom,hogy ez túlzás.


Ha kiszednek egy ilyen autóval ki fogja a büntetést kapni?


2018. jún. 7. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szabályok betartása a sofőr felelőssége.
2018. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A sofőr. Ha ilyenkor szabálytalanságot észlelsz akkor figyelmeztetni kell a munkaadót. Ha ennek ellenére is fenntartja azt hogy így fuvarozz, akkor meg kell tagadni a munkát. Bár akkor szerintem azonnali hatállyal kerehetsz is másik céget. De ha van bizonyíték rá hogy így kellett volna fuvarozni, 700 kiloval többet, akkor munkaügyi bíróság és perelsz, amit valószínűleg meg is fogsz nyerni, a céget meg jól megbüntetik.
2018. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gépjárművezetőt és a fuvarozót is szankcionálják. ( más egyébb esetekben a felrakót is )
2018. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kicsit off a dolog, de ezek az autók így vannak kitalálva, hogy túlpakolják őket. Az hogy a 3 éves Ducato kettétört, elég durva.
2018. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: baleset esetén a fékútszámításokból ki fog derülni, hogy valami nem volt rendben és súlyosabb esetben börtönbüntetést kockáztatsz. Ma annyira sok helyre keresnek azonnali hatállyal sofőrt, hogy kisebbet kockáztatsz, ha megtagadod az adott fuvart.
2018. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, csak itt 250-et fizetnek nettóba, 2000 forintos túlórabér amit ki is fizetnek /napi szinten számolva/.

Heti 2 napot dolgozunk 10-10 órákat, a többi napon 4-6 óra alatt is lehet végezni, és hazamenni.

Egyébként elvittem a kocsit, nem száguldoztam, de ha ez az autó sem lesz tartós, így.

Mint írtam csak ma meg tegnap voltam túlrakva ilyen mértékben.

2018. jún. 8. 20:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Téged büntetnek. Te tudod mit vállalsz be azért a pénzért.Nyilván jön helyedre más ha kilépsz de nem te kerülsz bajba ha borul a bili.Furgonozni amúgy is tömény copás..
2018. jún. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!