Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gondolják a sofőrök,...

Miért gondolják a sofőrök, hogy vészvillogóval bárhol parkolhatnak?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy buszmegállóról van szó ahol fel szoktam szállni, van ott egy kis bolt, rendszeresen a buszmegben állnak meg, vészvillogó, sofőr boltba be, jön a busz, nem tud beállni, forgalom áll míg fel nem szállunk. Büntetném mint állat. De másfelé is látom, pl. rakodáskor.

2018. jún. 8. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
tahók, ilyen a közlekedési morál...
2018. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt nem is írtam, hogy 20-25m-re már le tudnának parkolni.
2018. jún. 8. 09:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem büntetik szénné őket. Ez a módi: amiért nem büntetnek, azt szabad. Szabad beleszarni abba, hogy a buszmegálló utascserére való, az út meg közlekedésre. Ha 5 percen belül ott lenne egy rendőr/közteres, biztos leszokna róla.
2018. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs büntetés.
2018. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahol lakom, rendszeresen úgy állnak meg a rendőrök a hentes előtt, hogy merőlegesen felhajtanak a járdára, majdhogy nem kiviszik az épület falát. Vesznek parizert, zsömlét, aztán mennek tovább. Ezek után…
2018. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már rendőrt buszmegállóban elakadásjelzővel állva telefonálni.


Hiába hívsz rá akárkit, azt mondja hogy megállt gyorsan mert begörcsölt a lába, és nem érezte így biztonságosnak a továbbhaladást.


Jó, oké, ha boltból jön éppen tele szatyorral nem épp hihető de amúgy be lehet játszani.

2018. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem a rendőrre hívsz rendőrt, hanem civilre :D
2018. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Most ha egy teherautó, futár, taxi, közfeladatot ellátó jármű használja az valamilyen szinten érthető, mivel arra hívja fel a figyelmet, hogy a jármű közelében emberek mozognak, ezért óvatosan kell elhaladni az adott kocsi mellett.

Ha egy civil használja tilosban parkolásra természetesen részemről elítélendő ugyanakkor büntetendő, mivel szabálytalan használat, valamint megtéveszti a többi autóst vele. Ahogy az irányjelzés, a vészvillogó használata sem lehet megtévesztő.

Legutóbb véletlenül belehallottam egy telefonbeszélgetésbe, ahol a nő ennyit mondott a beszélgető partnerének "tedd ki nyugodtan a vészvillogót, mindenki ezt csinálja" no comment...

2018. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Alex Fly ***** válasza:
A sofőrök nem csinálnak ilyet. Csak a bunkók.
2018. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

"Most ha egy teherautó, futár, taxi, közfeladatot ellátó jármű használja az valamilyen szinten érthető, mivel arra hívja fel a figyelmet, hogy a jármű közelében emberek mozognak, ezért óvatosan kell elhaladni az adott kocsi mellett."


Itt én szeretnék egy linkelt jogszabályt látni, ami szerint a futár, taxi bárhol megállhat vészvillogóval.

2018. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!