Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyes autópályán...

Mennyire veszélyes autópályán a "fürdetés"?

Figyelt kérdés

Ismerősömmel utaztam, ő vezetett. A belső sávban haladtunk, előztünk egy nagy sor kamiont, sűrű volt a forgalom, lehúzódni értelmetlen lett volna 2 kamion közé. Egy tahó le akart minket tolni, villogtatott. 140-el mentünk, előttünk is autók végig, ugyanezzel a tempóval. Szóval a lényeg, hogy nem jutott volna előrébb. Aztán az ismerősöm megunta és megfürdette, egyből lemaradt biztonságos követési távolságra.


Aki esetleg nem tudná, fürdetés : ablakmosó folyadékot hátra spriccelni a mögötted haladóra.


2018. jún. 13. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Most jól kitolt vele.
2018. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a problémát, viszont a járművezetőnek el kell viselnie a környezetéből érkező nyomást. Egymás leckéztetése pedig komoly veszélyhelyzeteket alakíthat ki. Úgyhogy a kérdésre a válasz: jogos volt, ellenben veszélyes is.


Egyébként elmondom, hogy mi a veszélyes autópályán, ami újabban kezd divatba jönni, ez pedig a telefonozás. Nem egyszer látom azt, hogy valami lóf***sz sebességre beállnak (100-110) és nyomogja a mobilját. Ezt kellene a rendőröknek figyelnie, nem a sebességet mérni, mert hiába halad a limit alatt jóval "szabályosan", ha éppen a figyelme nem az útra szegeződik...

2018. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy nem zavar, ha a seggemben jönnek, de ennél finomabb módon is tudsz jelezni: finom gázelvétellel, esetleg hátsó ködlàmpa felvillantásával.., nem kell rögtön szívatni a mögötted nyomuló parasztot, mert ha kellően aggresszív, a következő húzása az lesz, hogy amint eléd kerül, nyom neked egy büntetőfèket. Az pedig már nem vicces.


Persze néha nekem is eldurran az agyam, de így józan ésszel végiggondolva sok értelme nincs a “fürdetésnek”.

2018. jún. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem idegesít minden apró kis bogár a szélvédőn, márpedig 130 körül már másodpercenként szaporodnak a szélvédőn. Szóval muszáj lemosni néha, nincs ebből semmi :D
2018. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Féklámpa helyett ködlámpa is megteszi, az értelmesebbje megérti.
2018. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kevésbé, mint a túl rövid követési távolság.
2018. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon-nagyon van Mo.-n értelme a szabályoknak... Fölös itt bármilyen szabály, ha Tökös Tsávónak/Tsajnak van egy hiperszuper, bitangerős autója, ami képes menni 140- felett...
2018. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7.


Ez nem sebesség kérdése, ez kulturáltság. Ha az utcán lassan sétálnak előtted és sietsz, nem lököd fel az illetőt.


Akkor a pályán miért teszük? De azt se felejtsük el, hogy sok a "demonstrativ" 130 - cal hajtó, akit Dzsingisz kán tatárjai sem tudnának kihajtani a belső sávból.


Ő betartja, ő a jó gyerek - apa kocsit hajt - a többi burzsuj meg pusztuljon el, hova siet? Ezérttartittazország.

2018. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én mindig kihúzom a belem a szélsőbe amint van rá lehetőség. De amikor nagyon nagy a forgalom nem mehet mindenki a szélsőben. Nem fogok fél percenként 90-re lelassítani és besorolni a kamionok közé csak azért, hogy elengedjek egy-egy tahót. Én is akarok haladni. De azért ez ritka, ilyenkor, ha beállok 140-45-re akkor nem tolnak le.
2018. jún. 14. 00:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha piszkos az ablak le kell mosni, erre van az ablakmosó berendezés. Semmi nem tiltja a használatát.

Viszont követési távot nem betartani, fényszóróval vakítani az szabálytalan benne van a kreszben. Szóval el lehet dönteni ki a tahó.


Egyébként meg tanulja meg a hátul toló majom hogy nem fognak hozzá alkalmazkodni, és ahol lehet keresztbe tesznek neki. Ha mindenki ezt tenné nagyon hamar leszoknának a tolásról és villogásról.De sok a birka aki enged a nyomásnak és be van tojva,pont miattuk kapnak folyamatosan megerősítést ezek ,hogy bármit megtehetnek.Mivel a rendőrség teljes mértékben alkalmatlan a feladatára, az állampolgárnak kell úgymond 'büntetni'

2018. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!