Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsőbbség adás tábla használat...

Elsőbbség adás tábla használata, én lehetek a hibás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi szűkös időintervallumban kb. 2 hét, 2x is megtörtént velem ez a dolog, előtte sosem. Mindenek előtt leszögezem, nem tudom miért, de ha valaki indokolatlanul rám dudál akkor el kap az ideg és képes lennék emberi szíveket kitépni.

Elmondom ami "lényegtelen".

Futár vagyok 2 éve, egy papiron 60ezres városban, ami mára már 100 ezer főt számlál, az autó populáció pedig 3-4x-rese amire ez a város "tervezve" van.

1. eset - Körforgalom, ahol 5 bejárat van, viszont csak 4 kijárat, adja magát hogy az 5. bejárat egy egy irányú utca, amit szinte semmi sem választ el attól a bejárattól akinek nekem elsőbbséget kell adnom. Ezt most vázolom magyarul, egy átlagos körforgalomhoz képest nekem egyszerre 2 bal oldalra kell figyelnem és így csatlakozni a körforgalomhoz a város legforgalmasabb útján. Ezt úgy lehet megtenni hogy a tőled balra eső bejáratot figyeled (közbe az attól balra lévőt is) és így valaki elé besurransz. Ezt a műveletet megtettem úgy 1000x eddig és a múltkor jött az első ember aki telibe dudált. Utána mentem, kicsit rámentem a seggére, leállt és kiszálltunk a kocsiból. Elmagyaráztam neki hogy másképp nem lehet onnan besorolni minthogy valaki elé bemegyek, mivel nem STOP táblám van, csak elsőbbség adás, tehát enyhe fékezésre kényszeríthetem, ami ebben az esetben talán megvolt, talán nem is kellett fékeznie.

Ez a vita annyival zárult, hogy elismerte az igazam és idézem : "addig menősködjél míg szét nem b*szlak"(akit érdekel tfsi ibiza volt, nagy darab pali, anyóson a cicababa)

Második a napokban, szintén dugó, nagy forgalom.

Gyalogosátkelő-torkolat-gyalogosátkelő, így néz ki az útszakasz.

Szlovák rendszámos volvo (mivel egy gyökér paraszt) az első gyalogosátkelőn állva átengedte a gyalogosokat, én gyors ki is osontam elé, csak előttem egy motoros átengedte a második gyalogosátkelőn az embereket, így én féloldalasan álltam mögé. Ekkora jön az 5 mp-s duda.

Végül a volvo-s csak bejött elém, mikor én már besoroltam elé. Lekanyarodtam mögötte, legyintettem neki és elküldtem az édesanyukája felé, de szinte csak tátogtam. Utánam jött, ugyan csak dudál hogy álljak meg, amint kiszállt kicsit megijedtem hogyha megüt ez az ember, lehet hogy eltöröm a nyakát mivel semmi indoka, sem adottsága nem volt hogy belém álljon. Ugatott egy sort, mondta hogy ő nem engedett ki, törte a magyart, mondtam hogy üssön meg vagy húzzon vissza a szlovák édesanyukájába és eltakarodott.


Kérdem én, amikor hatalmas sor van, maximum sebességed a sorban 10km/h olyan nagy dolog ha kimegy eléd valaki, egyáltalán nem veszélyeztetve a te és az autód épségét?

Félek hogy előbb utóbb valakit nagyon el fognak verni és inkább attól félek hogy én nyomok le valakit, minthogy engem más mivel az nem érdekel.


Egyébként nyugodt, intelligens közlekedőnek vallom magam, rengeteg balesetet előztem meg DUDÁLÁS NÉLKÜL és a vétkeseken láttam hogy szarul érzik magukat a nagy fékezéseim után, nem kellet már a duda.


Hogy lehetnék még ennél is toleránsabb, amikor a körforgalomból visszatolatnak mert rossz kijárat fele ment, közben én végrehajtok egy manővert DUDÁLÁS NÉLKÜL csak hogy ne tolasson belém, csak hogy egyet említsek.



2018. jún. 14. 01:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy itthon a többség egyáltalán nem türelmes, de semennyire, ha csak egy kocsinyival előbbre tud menni, akkor furakszik mint a féreg, mintha a olyan marha fontos ember lenne, hogy neki aztán 3 másodpercen is életek vagy dollármilliárdok függnek, ha fékeznie kell neadjisten, vagy lemarad egy autónyival már anyázik dudál, villog, ha 5-el kevesebbel mész mint ő, játsza a Fittipaldit és előz minden áron, még dudál is. Szar pitiáner komplexusos türelmetlen beképzelt zsugori alak az autósok többsége sajnos, nem bírják elviselni, hogy alkalmazkodni kell máshoz és hogy esetenként előfordul hogy hátrányt szenved, de ezt konkrétan személyes támadásnak veszik és mindenáron bizonygatni akarják, hogy "velük aztán senki ne szórakozzon, mert ő itt a góré és neki több joga van közlekedni, mint másnak.

A legjobb megoldás, ha nem veszed át a stílusukat és a mentalitásukat, hanem inkább türelmes maradsz, leszarod a reakcióikat és a következő pillanatban már el is felejted mi történt. Ennyit tehetsz, de ennyi pont elég is. Én is ezt az elvet próbálom követni. Jót tesz az idegeknek is és a koncentrációnak is, mert nem b..od fel magad feleslegesen. És ezen viszont már tényleg múlhatnak életek.

2018. jún. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Speciel az 1. szituban én is beleállnék a dudába, mert egyszerűen nem számítanèk rád, ez valljuk be, meglep és ilyenkor reflexből dudálok, mert nem tudhatom, hogy túsztársát vagy-e a jelenlétének és ennek tudatában manőverezel a továbbiakban.

A 2. szituban pedig nyilvánvaló, hogy együttműködőnek kell lenni, igazi paraszttal van dolgod.


Azonban eszembe nem jutna kiszállni meg megbeszélni a dolgot, kinek hiányzik egy bunyó, amiből valószínűleg mindkét fél törött orral és pár hónap felfüggesztettel jönne ki???

2018. jún. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

ha nagyjából betartanád a kreszt, és nem futároskodnál, akkor nem érdekelne a duda, sőt nem is nagyon dudálnának.


Bár kulturáltan írtad le a (vélt) problémáid, szerintem az erre fordított idő alatt szundíthattál volna.


Ne feledd, a legkárosabb az emberi szervezetre a stressz, az idegeskedés..te pont ezt húzod magadra. Hogy éred meg a nyugdíjkort?


Képzeld el, itt az Egér úti becsatlakozásnál öt-nyolc lámpát kell megvárni, aztán még végig dugó a Rákóczi hídig..tolakodnak, sietnek...miközben gyomorvérzést kapnak.



"Egyébként nyugodt, intelligens közlekedőnek vallom magam, rengeteg balesetet előztem meg "...



ez dícséretes! csak így tovább. mostanra megittam a kávécskámat, kiszállok...és visszafekszem a muff mellé.

2018. jún. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Full parasztok, ilyen esetekben normális ember nem veszi figyelembe a KRESZt, hanem az előzékenység nevű fura dolgot alkalmazza. Egyébként is, ha ennyire közel van egymáshoz két bejárat, olyankor illik a jobbkézszabályt alkalmazni (tudom, a KRESZben sehol nem ír ilyet, hogy körforgalomban jobbkézszabály), tehát pont a Volvós és a Seatos kellett volna elengedjen téged.
2018. jún. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanakkora tajparaszt vagy, mint a másik kettő. Mit vársz? Mész mint állat, még neked áll feljebb, tipikus futár. Egyszer majd elkenik a szádat és kész.
2018. jún. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit fogalom zavarban vagy a macisajtos és a stop táblát illetően. A kettőnek pont egyforma az elsőbbség szabályozási ereje, csak az egyiknél minden esetben meg kell állnod, amíg a másiknál nem. Azért mert ott elsőbbségadás kötelező tábla van, még nem jogosít fel arra, hogy mások elé bevágjál. Az pedig, hogy egy figyelmeztető dudálásra utánamész valakinek, téged minősít.
2018. jún. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő alkalommal bevágtál valaki elé, és mindkétszer

megúsztad a keménykedésed!


Közlekedésben nincs olyan, hogy lejárt az idő és akkor neked árkon-bokron keresztül menned kell.

Ha 5 percet kell várni, akkor annyit vársz, ha 10 percet akkor annyit.

A futárautó téged semmire sem jogosít fel.


Énrám meg azért dudálnak, mert nem vagyok hajlandó bevágni senki elé, megvárom még tiszta helyzet lesz.

Ha én elém vágnak be, MINDIG megy a kürtszó.


A parasztozással meg állj le, vagy tudod mit, gyere be a törzshelyemre, mondjuk szombat délután 3-kor és ott hangoskodj!


Az a szájkarate, amit itt előadtál, szánalmas!

2018. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Már megbántam hogy leírtam, mert átadni ezt csak úgy lehetne ha jönnétek velem egy kört egy forgalmas napon. A város szélén van a konyha onnan az elkerülő úton vezet át bármilyen út, amerre menni szeretnél. Elkerülő utat használja az összes külföldi aki csak átutazik a városon, a város legforgalmasabb útja. Kb. 20-30 perced van hogy 5 csomagot kivigyél, amivel nincs is baj, mivel megtanultam lendületesen közlekedni, a kocsit is rendesen leteszem, esetleg este már ott hagyom az út szélén amikor nem tartom fel vele a forgalmat. Az 1. körforgalom olyan, hogyha 1 gyalogos át van engedve, beáll az egész és én ekkor mentem előre 2 métert, így beszálltam a körforgalomba és beálltam a körforgalomba álló autó mögé, mivel már vagy 3 perce ott álltam, mert feltudom mérni ki elé menjek ki és ki elé nem, ezért írtam hogy rengetegszer megtettem ezt a lépést és múltkor jött az első ékes példa.

Nem tudom hol "mentem mint egy állat" mindkettő szituációból 0 km/h-ról gyorsítottam fel amikor úgy véltem hogy most végre én is besorolhatok.

Elsőbbség adás táblakor én se megyek ki mások elé csak ha zavartalanul és fékezés nélkül (hiába amit írtam, hogy enyhe fékezésre kényszeríthetem, mivel a KRESZ-t így tanítják). Én másokkal szemben előzékeny vagyok, ha valaki bénázik előttem vagy egy tanuló van nem stresszesen megyek a seggébe meg basztatom, mint mások.

Indexet mindig használok napi 150km városba 12 óra alatt sok minden történik velem.

Egyet említsek tegnapról, elsőbbséget élvezek jövök le a dombról 2-esbe motorfékkel(jó nagy állat vagyok tiprom neki)30-al gurulok, egy csajszi a SUV-val kigurul elém takarásból, én satufék átrántom a másik sávba(pont eleredt az eső, jó kis csúszás lefelé) és néz rám boci szemekkel, kezében a telefon, hogy most mi van? Szerencse hogy senki nem jött szembe mert akkor padkára húztam volna a kocsit, vagy bele megyek.


Azt kívánom verjenek el, legalább mielőtt kiütnek én is kiosztok 1-2 pofont, egyébként ezeknek a fszjancsiknak nincs annyi vér a pucájában hogy nappal az úton megüssenek. HOzzáteszem mindkét esetben ők szálltak ki és evvel engem is kiszállásra kényszerítettek, mivel ha benn ülök a kocsiba még védekezni se tudok és nem az a fajta vagyok aki hagyná hogy benyomjanak az ablakon egy öklöst.

2018. jún. 14. 12:39
 9/22 A kérdező kommentje:
Dudáltak már rám jogosan is, akkor az illetőnek minden lehető módon jeleztem hogy bocs és kössz haver hogy nem törtem szét a kocsidat. Ha csak melóba meg haza vezetnék 10km-t egy nap megvárnám még a napnyugtát is csak hogy senkit se zavarjak a forgalomban, hiszen nem egymásért vagyunk hanem saját magunkért a te látásmódodban. Szájkaratét egyedül te műveltél le, kit érdekel mi a törzshelyed, és kék osztrigába nem járok.
2018. jún. 14. 13:07
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Azt kívánom verjenek el, legalább mielőtt kiütnek én is kiosztok 1-2 pofont, egyébként ezeknek a fszjancsiknak nincs annyi vér a pucájában hogy nappal az úton megüssenek"


Azért mentálisan nálad valami probléma lehet ha a közlekedési afférokat így akarod megoldani.

2018. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!