Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire tartjátok be a...

Mennyire tartjátok be a sebességhatárokat?

Figyelt kérdés
Általában olyan +10-15 km/h-s sebességtöbblettel megyek. Ha sebességkorlátozó táblához érek akkor felülről megközelítem az értéket. Például 60-as táblánál kb 65-el megyek, hogy fel se tartsam annyira a mögöttem jövőket. Ilyenkor rendre megelőznek, ha meg nem tudnak, rámtapadnak, tolni akarnak, letúrnának az útról. Pedig próbálok szabályosan közlekedni. A legtöbbször nyomós indokkal rakják ki (kátyús, legalja minőségű útburkolat, buszmegálló lakott területen kívül, veszélyes kereszteződés stb) ezeket a táblákat. Meg a fene tudja, melyik bokor mögött mérnek... Mit tudok csinálni a fentebb említett elemekkel, hogy kicsit növeljék a követési távolságot? Azért elég idegesítő, hogy ott lihegnek a nyakamba.

2018. jún. 14. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Szeretem betartani a sebességhatárokat, kivéve az országúton totálisan oktalanul elhelyezett táblákat (ismerem az utat ott, tudom,hogy az a kanyar 90-nel nagypapás, minek menjek 40-nel vagy akár 60-nal? még mellékút sincs meg semmi, gyönyörűen lehet látni mindenfelé, az út jó...).


Amiről írsz, az szerencsétlen dolog, de nincs mit tenni. Ha kamion tol (én kicsike motorral vagyok), akkor még végigtéphetek egy falun 80-nal, mert féltem az életem, de minden más esetben nagyon tisztelem a lakott területet. Én már próbáltam a rámragadtakkal mindent. Egyszer valaki 70-nel ment mindenütt és sajna túl sok volt a falu (közöttük kilőttem s akkor nyugtom volt egy ideig. 70-nel pedig nem megyek faluban csak azért, mert idegesít egy ilyen), mindig beért és még faluhoz képest is extra közel jött. De ha 35-re lassítottam, akkor sem előzött meg, pedig láthatta, hogy a szembesáv üres... Reménytelen az ilyen, de nagyon irritáló.

Azért szerencsére nincs lépten-nyomon ilyen.

2018. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, tudom ez nem könnyű.

Én általában éjszaka vezetek munka miatt, én is be tartok mindent, nem csak a rendőrök miatt ha nem a biztonságom miatt is, meg hát főleg fő utakon éjszaka átt szoktak menni, sokszor találkoztam már szarvassokkal, disznóval ha gyorsabban mennék akkor biztos vagyok benne hogy nem bírnák meg állni.

Ha sokáig a segembe vannak és már nagyon zavar be kapcsolom a hátsó ködlámpát ez be szokott válni.

2018. jún. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Útminőségfüggő!


Mivel elég öreg autóm van így kímélem!

Faluban 40-45, országúton 80-85, autóúton és autópályán 100-110.


Ahol természetesen befigyel 30-as vagy 60 v 70-es tábla akkor alatta, frásznak se hiányzik a büntetést, azt inkább a verdára költöm!


Ha ne adj isten országúton kifogok jó utat aminek az esélye valahol 0% és 2% között mozog akkor megyek 90km/h-t, ha pedig rossz utat fogok ki akkor 60-70-nél nem megyek többet, aki akar majd megelőz! aki meg nem tud megelőzni országúton egy 60-70-el közlekedőt az elég nagy sügér!

2018. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Sose megyek többel 50-nél ha gyalog járok.
2018. jún. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Városban 30-as táblát ritkán tartom be, esetleg fekvőrendőrrel tudnak rávenni, ami még 5-nél is akkorát üt, hogy szétesik az autó. Egyébként 35-40-el megyek 30-as táblánál. Öreg autó, 25-30-nál nagyon sír a váltó, utálom hallani. 50 helyett 55-60-al megyek (szintén, ezt szereti az autó), a 40-50-el közlekedőket, amint tudom, megelőzöm. Ekkora sebességnél 3-ban picit sokat forog (és rendesen bejön a motorhang), 4-ben meg majdnem remeg, annyira alacsony a fordulatszám. 55-60-al ideális fordulatszámon tudok menni. Városon kívül 90-nél megyek 95-100 körül, esetenként 130-140-el ha előtte nagyon felcsesztek városban azok, akiknél 40-re van ragasztva a mutató és feltartanak egy csomó autóst, miközben előttük ott a nagy hely. Előzni meg nem lehet, mert szemből folyton jönnek. Egyszer így szívtam meg, városon kívül 70-es táblánál alig 50-el megyünk egy ideje. Meguntam, rámentem az előttem haladóra, előzési szándékkal. Miközben vártam a tiszta szembe sávot, az előttem lévő autó előtt rájöttek, hogy megérkeztek, ennek pedig 50-ről állóra fékezéssel adtak hangot. Az előttem lévő hatalmas fékezéssel még meg tudott állni, én már nem. Azóta főleg, amint tudom, megelőzöm azokat, akik nem tudnak haladni. Ne az én autóm törtön össze, mert nem tudnak normálisan indexelni és lefordulni. Én sem a kanyarban teszem ki az indexet, elvárom ezt másoktól is. Ha meg lassan akarok menni és jön mögöttem valaki, kézzel, lábbal és indexxel jelzem, hogy menjen már, de ritkán van, hogy rámtapadna valaki. Akik 50 helyett 40-el mennek (esetenként a belső sávban), na ők szoktak fél percet állni az üres kereszteződésben, ha éppen van hely, simán kifordulok, mialatt ők felfogják, hogy nem jön semmi. Szinte csak a lakóhelyem és egy megyeszékhely közötti 25 km-es szakaszon vezetek nap mint nap és még így is órákat tudnék mesélni az idióta sofőrökről, ami nem is volt a kérdésben.
2018. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Beviz Elek ***** válasza:
15%
Vedd fel a forgalom ritmusát
2018. jún. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire, elég nagy gyorshajtó vagyok, viszont mentségemre szóljon, hogyha utólérek valakit, azt nem tolom le, hanem normálisan próbálom megelőzni, ha meg nem megy, tartom a távolságot.

Mit tudsz tenni ha a másik a seggedben jön? Ugye van a szokások ködlámpa, ablakmosó, büntetőfékezés, na én nem így csinálom. Hanem hagyok magam előtt helyet, kicsit elveszem a gázt, aztán picit befékezek (épp hogy a féklámpa égjen). Ettől a gátsó megijed, lelassít, eltávolodik tőlem, én meg a gázra lépek, és így jól megnövekszik a távolság köztünk. Általában ilyenkor kizökkennek a ritmusból, vagy észreveszik magukat, és normális követési távolságot tartanak.

2018. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
96%
A "forgalom ritmusa" nem egy mindentől független alapposztulátum, hanem a közlekedők alakítják ki. Ha mindenki a megengedett sebességgel halad, akkor az lesz a ritmus. De ezt a kifejezést általában a gyorshajtás magyarázatára szokták kitalálni...
2018. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én mindig 10-15-tel a sebességhatár fölött megyek, egyedül a munkaterületeknél kirakott 30-40-es tábláknál vagyok gondban, mert van, hogy konkrétan veszélyesnek érzem a betartásukat (pl kétszer kétsávos nyílegyenes, jó minőségű főútvonalon, ahol mások 120 körül is simán mennek, én meg 40-nel kocognék...). De ezeket is igyekszem betartani, mert mindenkinek tartogat az élet egy fedezés nélkül tolató sóderes Kamazt, nem árt hát időt hagyni a megállásra.
2018. jún. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nagyjából betartom, de inkább kicsit felette, mint alatta. orazágúton 90-100 között, autópályám 130-140, lakott területen meg ahogy a helyzet kívánja, egy zsúfolt belvárosi utcán nem nagyon megyek 20-30 fölé, hiába

50 a korlát. de ha 4-6 sávos úton mindenki 65-el vereti akkor én is.

2018. jún. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!