Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Ilyen esetben büntethetnek parkolásért?

Pár napja a belvárosban láttam,hogy egy furgon sofőrje megérkezik, megállt az út közepén, kiszáll, és a sofőrje a megállni és várakozni tilos táblát szinte rutinosan,tőből kihúzta a betonból, lefektette a földre, és beállt arra a helyre amit tiltott a tábla.

Több mint 20 percig állt ott, visszaült, kiállt megint az útra, visszarakta a táblát, és ment a dolgára.

Csak néztem,hogy ilyen van, de kérdés,hogy így valóban megúszhatja a büntetést?Végül is tábla nem tiltotta a parkolást ebben a formában.

Csak mondjuk nem tudom,hogy a térfigyelő rendszeren nem látják e,hogy ő szedi ki?!

2018. jún. 18. 17:32  Privát üzenet  

A válaszok
Hátha szabályos lenne mindenki így parkolna... majd egyszer rábaxik.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. jún. 18. 17:49 Privát üzenet

Tetten érés esetén nagy pofára esés lehet.

A tilosban parkolás szabálysértés, de a tábla kidöntése bűncselekmény.

Feljelentés közút veszélyeztetés, rongálás, vagy garázdaság miatt, plusz a tilosban parkolás is bukott.

Egyébként, ha nincs tiltó tábla, nincs tiltás, csak ha te tüntetedvel a táblát ez a mutatvány is bukik.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. jún. 18. 19:07 Privát üzenet
Elvileg tilos és büntetendő,gyakorlatilag látod hogy rutinosan csinálja senki nem foglalkozik ezzel.Pl a parkolás gátló oszlopokat is kirángatják sok helyen rutinos szállítók tudják melyik laza vagy lazították ki és oda be tud állni.Valahogy meg kell oldani az áru rakodást.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. jún. 19. 07:22 Privát üzenet
Nem bűncselekmény,-vétség! Közlekedésbiztonság elleni.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. jún. 19. 16:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ezért meg büntethetnek?
Ausztriai magyarok! Parkolasert kaptam avagy a tàblàmra figyeltek fel?
Szerintetek méltatlan szabálytalan parkolásért (kapubejáróban, kerékpárúton, járda közepén) kihívni a rendőröket?
Ma felcetlizte a kocsinkat egy közteres és nem bírságot szabott ki tilosban parkolásért, hanem feljelentést tesz. Van ilyen?
Hogyan büntethetnek tiltott parkolásért, amikor ott sem voltam?
Mennyire büntethetnek zöld területen való parkolásért?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!