Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vajon tényleg nem érdekel...

Csonkaferi kérdése:

Vajon tényleg nem érdekel engem a vezetés?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem el a jogosítványt, az oktató mellett eddig összesen 8 órát vezettem. Azelőtt pedig nem volt arra lehetőségem hogy bármit is vezessek.

Úgy érzem hogy a vezetés első órájában még oda tudok koncentrálni mindenre és utána pedig csak egyre csökken figyelmem.

A tegnap mentem ki először forgalomba és akkor úgy éreztem hogy egészen jól megy, meg tudom csinálni.

Ezek után már úgy gondoltam hogy csak jobb lehetek.

Viszont helyette nem ez történt. Amikor már ma voltam inkább visszafejlődést éreztem magamon és még annál is jobban dekoncentráltabb voltam. Még az oktató is mondta hogy úgy látja hogy engem nem érdekel ez az egész. Pedig rá vagyok kényszerülve arra hogy le tegyem a jogsit. Hiszen különben a későbbiekben lehet hogy nem találnék munkát sem ez miatt és már a családban is elég sokan piszkálnak azzal hogy muszáj lesz megcsináljam.


2018. jún. 21. 14:34
 1/5 anonim válasza:

Mikor vezetsz? Nem vagy fáradt és amiatt nem tudsz koncentrálni?

Később is folyamatos figyelmet, odafigyelést és koncentrációt kíván a vezetés, már jogsival is, szóval ha nagyon képtelen vagy ezekre akkor is, ha kipihent vagy, inkább hagyd, nem kell az utakra olyan vezető, aki nem figyel.


Egyébként meg bele lehet jönni, lehet hogy egyszerre sok az új dolog és ez lefáraszt, emiatt nem tudsz úgy odafigyelni.

2018. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A tegnap 12 órától délután 2 óráig voltam. Ma pedig reggel 10-től 12-ig.

Az a baj hogy én sohasem érzem úgy hogy teljesen, 100%-osan kipihent vagyok. És mindig egyszerre túl sok gondolat jár a fejembe. Nem igazán tudok egyszer csak a vezetésre koncentrálni. Hiszen a vezetésen belül is rengeteg sok mindenre kell figyelni.

A vezetéssel pedig konkrétan az a problémám hogy soha nem tudom normálisan bevenni a kanyarokat. Nem tudom hogy mikor, milyen mértékben kell fékeznem vagy gázt adnom a kanyarodáskor. Ha túl lassan kanyarodok ki akkor az azt jelenti hogy félek elindulni ha pedig túl gyorsan akkor nem tudom bevenni a kanyart vagyis a kanyarodás után nem a jobb hanem a bal oldalra érkezek. És így mind a két esetben kiabál velem az oktató és ilyenkor még jobban úgy érzem hogy nem fog érdekelni engem ez a dolog.

2018. jún. 21. 16:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne vizsgázz le mert piszkálnak.
2018. jún. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Oktatóváltás?


De ha totál nem érdekel, akkor nem kell erőltetni.


Amúgy ez hogy a kanyarokkal gondod van, a rutinpályán kellet volna begyakorolni...de ez nem a te hibád, mármint hogy mennyit gyakoroltatok.


Persze, sokfelé kell figyelni közben, ezért is mondom, hogy ha nagyon csapongó a figyelmed, akkor nem kellene erőltetni.

2018. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nincsen rutinpálya a közelünkben ahova ki ti tudott volna vinni.


De most már úgy érzem hogy talán bele tudok jönni. Csak lehet hogy nekem több idő kell hozzá.

2018. júl. 5. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!