Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége ebben a...

Kinek van elsőbbsége ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Erről a kereszteződésről lenne szó: (csak akkor igazán érthető ha megnézed)

[link] ,19.1432208,3a,75y,11.47h,93.12t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSm2mZ7yeoAwIMotvhrE6vA!2e0!7i13312!8i6656



Itt az M3as felől érkezőnek, aki jobbra akar fordulni csak egy elsőbbség adás kötelező táblája van, az az bármikor elmehet jobbra amikor nem jön senki.


Ha a vele szembe lévő autónak zöld a lámpája és nagy ívben szeretne a fóti auchan fele kanyaronyra, arra amerre a kisívben kanyarodó elsőbbség adás kötelező táblás van.


Akkor kinek van elsőbbsége?


Az elsőbbség adáskötelező miatt azt gondolomtam, hogy a nagy ívben kanyarodónak a zöld lámpa miatt ...


...de jobban bele gondolvan nekik a tábla fölött van egy stop tápla (aminél erősebb a lámpa persze) meg ők kanyarodnak nagyívben ... meg az M3 felöl érkezők, akik jobbra akarnak menni bármikor mehetnek jobbra elsőbbség adással, de akkor nekik is elsőbbséget kell adni?


Egy ideje ezen agyalok de nem igazán tudom. Nem rég szereztem a jogosítványomat, ezért még frissek a szabályok a fejemben de még így sem tudom.



2018. jún. 25. 11:32
 1/7 Crisopher ***** válasza:
69%
A zöld lámpánál balra kanyarodónak van elsőbbsége. Ez elég egyértelmű. Mivel lámpás kereszteződés, ezért zöld lámpa esetén a stop táblát nem szabad figyelembe venni.
2018. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagyok itt ismerős melyik az m3-as felőli út?

Ha balról gondolod a zöld lámpát, akkor igen őnekik van elsőbbségük!

2018. jún. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, a linket kicsit furcsán jeleníti meg a gyakori. A fenti linkhez másoljátok be azt a hozzú kódot és oda dob a streeviewrészbe abba a kereszteződésbe amiről beszélek.


Ott a térképen meg megtudod nézni, hogy melyik oldalon van az M3 meg a fóti auchan.

2018. jún. 25. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben a lámpa által engedett forgalomnak van elsőbbsége. Ha viszont a lámpa nem működik, akkor kell a táblák szerint közlekedni.

Ha a zöld lámpa felől érkezik jármű, akkor az macisajtos elsőbbséget kell hogy adjon.

2018. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőbbségadás kötelező tábla miatt a jobbról és balról érkezőket el kell engedned. Ott nincs más szabályozás, tehát ez a forgalmi helyet.


A balra nagy ívben kanyarodók ezt a manővert a kereszteződésben teszik meg. Mire odaérnek a te kis utadhoz, már egyenesen haladnak, azaz balról érkeznek. Minden esetben el kell engedni őket (ha nem működik a lámpa akkor is).

2018. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké értem, akkor a lámpásnak van mindig elsőbbsége, de az 5#től szeretném megkérdezni, hogy mért van úgy ahogy leírta ha nem működnek a lámpák?


Ha nem működnek a lámpák:

Akkor én szimplán a kisív miatt előbbségem van és nekem csak elsőbbség adáskötelező táblám van, de a nagyívben kanyarodónak ebben az esetben egy stop táblája van, ami ha jól tudom erősebben kényszerít az előbbség adásra mint az én táblám.

2018. jún. 25. 13:27
 7/7 Crisopher ***** válasza:

"Akkor én szimplán a kisív miatt előbbségem van és nekem csak elsőbbség adáskötelező táblám van, de a nagyívben kanyarodónak ebben az esetben egy stop táblája van, ami ha jól tudom erősebben kényszerít az előbbség adásra mint az én táblám."


Nem jól tudod. A két tábla között nincs semmiféle hierarchia. A stop táblánál minden esetben kötelező megállni, elsőbbségadás kötelezőnél nem kötelező megállni minden esetben. Ennyi a különbség, nem több ennél.


Nem számít, hogy te jobbra kis ívben kanyarodsz. Akkor is ott az elsőbbségadás kötelező táblád. És mire ő odaér a te "becsatlakozásodhoz", addigra már főúton halad.

2018. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!