Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sofőrök! Hagyjam a vezetést...

Sofőrök! Hagyjam a vezetést ezek után?

Figyelt kérdés

Szóval a történet a következő: Az utóbbi napokban sokat vezettem, nagyvárosban, országúton egyaránt, tehát ültem a volánnál eleget. Ma is már több mint 100 kilométeren túl voltam, plusz egész délelőtt Debrecenben jöttem-mentem, amikor is egy kisváros körforgalma közepén majdnem karamboloztunk. Én keresztül szerettem volna rajta menni egyenesen, és mint két éve mindig, most is ugyanúgy szétnéztem (ez egy alacsony körforgalom is volt, tehát átláttam rajta. Nem jött semmi, mentem is bele. Abban a pillanatban ahogy elfordítottam a fejem vissza előre, csak annyit hallottam, hogy mellettem apa azt mondja, hogy vigyázz és megláttam előttem egy autót. Hogy hogyan? de az én bal oldalamról került elém. Tényleg nem értem mégis hogy mikor előtte egy másodperccel még nyoma sem volt. Egy fiatal srác volt ő is, hatalmas satufékkel megálltunk majdnem egymás mellett a körforgalom közepén.

Annyi volt a szerencsénk, hogy ő is fékezett és próbált kicsit kormányozni meg én is. Kezdő sofőr létemre (2 éve van jogsim) nagyon hamar reagáltam, vagyis fék és még az is eszembe volt úgy hirtelen, hogy satufék közben nem fordul a kerék ezért elvettem és egy nagyon minimálisat tértem jobbra.

Nem ijedtem meg, de nagyon bántott/bánt mert nem volt rám soha panasz az oktató részéről, tényleg. Hülyeségeket sem szoktam csinálni, az ész nélkül vezetés sem jellemző rám. Sikerült is minden elsőre. Mindent úgy csinálok mindig, kapkodni sem szoktam, sőt még azt sem lehet mondani, hogy valami csajjal vagy haverral voltam és gyorsan hajtottam. Mikor apával vagyok olyankor fokozottan vigyázok mert ő még egy véletlen kátyúért is leszid. Máskor is mond mindent, hogy vigyázzak gyalogos, stop stb. De most ő is már akkor szólt mikor majdnem ütköztünk. Nem volt ideges, semmi rossz szava nem volt, de ha tegyük fel én elkapom a másik autó elejét én lettem volna a hibás mert nem adok elsőbbséget a körben lévő autónak. De ha nem is én vagyok a hibás akkor sem jó ha baleset történik. Most így egymást sikerült kivédenünk, de a jó sofőr ugye arról ismeretes, hogy képes megelőzni a másik hülyeségét is. Most így ha netán nem is én lettem volna a bűnös akkor sem lettem volna őt képes kivédeni ha ő is nem reagál gyorsan és jól.

Nem tudom, most eléggé elment a kedvem a vezetéstől. Szerintetek szüneteltessem ha ennyire nem vagyok képes jobban figyelni?

És még én akartam sofőr lenni a későbbiekben...



2018. júl. 1. 22:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha KÉT ÉV jogsi után 100 Km-t vezettél, akkor elég nagy gond van veled, föleg, hogy még mindig melletted van valaki.


2. A körforgalmon nem ÁTNÉZNI kell, hanem balra nézni, mert azért kerültél ilyen helyzetbe.


3. Örülj, hogy nem lett semmi baj, de emiatt ne add fel a vezetést.


4. Viszont kezdj el rendszeresen vetetni, EGYEDÜL, és ne más mondogassa, hogy mit kell tenned, mert így sosem tanulsz meg önállóan dönteni.

2018. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem, nem. Ma vezettem csak délig 100 km-t. Júniusban mentem csak vagy 1500-2000 km-t.

Nem szoktak mindig mellettem ülni, de ma ültek és ezért is figyeltem még jobban minden kis úthibára nehogy le legyek szidva.

Mint mondtam szétnéztem jobbra-balra, de nem jött semmi, kisváros volt nem lassítottam le annyira én sem mint a belváros közepén.

2018. júl. 1. 22:17
 3/20 Vortrex ***** válasza:
100%

Hibáiból tanul az ember, már tudod, hogy ilyen is van.


Én egy Y alakú kereszteződésbe futottam be úgy, hogy mind végig balra állt a fejem és néztem, hogy jön-e autó. Szentül azt hittem, hogy 500m-en sehol egy lélek, holott mindvégig a B oszlop takarásában bujkált. Dudált és azóta tudom, hogy nem csak mögötte, hanem mellette is érdemes kinézni

2018. júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Valahol nekem is ott lehetett megbújva és pont úgy jött, hogy takarta, vagy nem tudom. De ha én már nem is, akkor apának látnia kellett volna. Aki egyébként vezet az tudja, hogy ha az anyósülésen is ül ugyanúgy nézi a forgalmat mintha ő vezetne.
2018. júl. 1. 22:23
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mint mondtam szétnéztem jobbra-balra, de nem jött semmi"

Akkor bizonyára odateleportált a másik autó.


Nem kell hagyni a vezetést, csak tanulj a hibádból és nézz körül alaposabban a körforgalmakban. Ne csak a körforgalmat nézd, hanem a beérkező többi utat is, mivel onnan is érkezhetnek lendületből járművek.

2018. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát... Ebből hiába tanultam még több száz féle közlekedési szituáció lehet, ahol ugyanígy valamit elnézek és nem lesz szerencsém.
2018. júl. 1. 22:29
 7/20 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Rengeteg szituáció adódhat, de nem kell mindent egyesével megtanulnod. Ebből megtanultad hogy ne csak az utolsó pillanatba nézz szét.

Nem kell hagyni a vezetést, előfordulnak a bakik.

2018. júl. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
HA ennyitől azt érzed, hogy nem akarsz többet vezetni, akkor ne is, mert bevonzod. Nem lehet úgy volánhoz ülni, hogy nem vagyok magamban biztos és ne úgy induljak el, hogy bármi is lesz, megoldom és nem lesz balesetem. Egy majdnem baleset ha így el tud bizonytalanítani, akkor el kell gondolkoni és csak akkor visszaülni, ha úgy érzed, hogy magambiztos vagy és nem azon aggódsz állandóan, hogy nehogy nekimenj valakinek.
2018. júl. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

a leírtak alapján jobb, ha pihensz pár hónapot.


nekem úgy jött le, hogy nem arra figyelsz, amire kellene.

2018. júl. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Ha ennyire nem megy a körforgalom használata, akkor a behajtás előtt állj meg és úgy nézz szét alaposan.

Sokan anyázni fognak mögötted (én is), de inkább ez, minthogy balesetet okozz.

2018. júl. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!