Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire "fájdalmas", ha...

Mennyire "fájdalmas", ha levezetem az útról a kocsimat?

Figyelt kérdés
Ha például szembe át tér valaki a sávomban, de én hirtelen jobbra rántom a kormányt, és a mezőn kötök ki, az mennyire kellemetlen érzés? Tudom, hogy jobb, mint frontálisan 90 km/h-val, de még is milyen sérülésre számíthatok? Ha pl. a mező 1 méterrel lejjebb van az útnál?

2018. júl. 1. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, mennyire hupás a mező, milyen az autód és hirtelen esik egy métert a terep vagy szép szolidan.

Ja s hogy mennyivel mész, az is számít, a talaj sáros vagy normál vagy köves...

Nem értek az ilyesmihez, de abban teljesen biztos vagyok, hogy a fentiek miatt sokat szór az eredmény.

2018. júl. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt én is tudom. De amint írtam, hogy 1 méterrel lejjebb van a mező, mint a főűt (90 km/h), és éppen búza után szántották a mezőt (hogy nagyon pontos legyek), és teljesen sima amúgy a mező....őszintén ezt ma képzeltem el miközben autóztam, de sohasem elég felkészülni egy balesetre....sajnos...ezért tettem fel a kérdést....kosszú távon személyes tapasztalatból
2018. júl. 1. 23:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
az sem mindegy, hogy van-e ott oszlop, fa... a "kellemetlen érzés" biztos hogy nem idevaló kifejezés, biztos, hogy sokkal több.
2018. júl. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát egyértelmű, hogy nincs....ha lenne, szerintem full "kellemes" érzés...mert hát azonnal vége mindennek, és hát na... :D
2018. júl. 2. 00:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért még mindig jobb landolni egy mezőn mint telibekapni valakit, vagy mint egy átfedéses baleset. A kocsi eleje kapni fog, olajteknő, hűtő, első futómű, lehet a bölcső is deformálódik. Vagy ha nagyon puha a talaj akkor lehet csak ki kell húzni aztán mehetsz is tovább.
2018. júl. 2. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A frissen szántott föld nem sima személyautó megközelítésben. Az sem mindegy mekkora szögben veszed a lejtőt és az milyen meredek. Fájni fog az biztos.
2018. júl. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kicsit lelassul olyankor az idő, elég kellemetlen érzés,, pláne mikor tudatosul benned, hogy nincs visszaút. Elsőre ha oda is ütöd magad, nem fog fájni, az adrenalin miatt, kell majd pár másodperc, vagy akár perc is, mire tisztán felfogod, hogy mi is történt, és elkezd fájni mindened. ha esetleg beszorulsz, és nem tudsz kiszállni, az a legkellemetlenebb, fáj mindened, kiszállnál, tudod hogy baj van, de nem tudsz mozdulni sem. Szerencsére velem nem volt ilyen, de mesélték, hogy nagyon rossz érzés.
2018. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A friss szántásban sajnos könnyen átfordul az autó, ezért nagyon fontos, hogy be legyen mindenki kötve és minél tőbb légzsák legyen.
2018. júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogy egészen pontosak legyünk, búza után nem szántani szokták a földet (pláne nem mezőt, ami füves területet jelent, itt meg a tarlóról van szó), hanem tárcsázni.

Azért nem mindegy, mert a tárcsázás viszonylag sekély, és nincsenek mély barázdák, amik jó eséllyel megfogják az autót, és átfordulás lehet belőle.


Szerintem ez teljes mértékben szerencse dolga így, hogy milyen szögben sikerül lejönni, milyen irányba pattan az autó, tud-e tovább futni, vagy mégis megakad a kerék.

De alapesetben az úttal majdnem párhuzamosan fogsz lemenni, és az 1 m-es magasságkülönbség elég lehet a fejre forduláshoz, mert az autó jobb oldala már lent fut, a bal oldala meg fent, így egy tengely körüli elfordulás jön létre.

2018. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még egy szaros fekvőrendőr is "üt" ha 10+ km/h sebesség felett "vágtat" át rajta az ember, nem hogy 90-el a szántásban...
2018. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!