Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a mindkét irányból behajtan...

Ha a mindkét irányból behajtani tilos tábla közepére lett elhelyezve a kivéve célforgalom kiegészítő tábla, akkor figyelembe kell-e venni a behajtani tilos táblát?

Figyelt kérdés
Ferighegyi gyorsforgalmin a Shell kút bejáratához tették így ki. Szerintem a tábla így nem szabályos, Kresz szerint nem létezik olyan tábla, melynek a közepén van a kiegészítő így én eddig figyelmen kívül hagytam. Legutóbb viszont szemmel akart ölni az egyik kutas, mikor meglátott.

2018. júl. 4. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Te egy zseni vagy! Ha nem pont úgy néz ki a tábla, ahogy te tanultad, már nem is tudod értelmezni! Gratulálok, de azért külföldön inkább ne vezess!
2018. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom értelmezni, csak az az érzésem, hogy önhatalmúlag lett kirakva, ezért nem kívánombetartani.

Idő közben megtaláltam az ide vágó passzust:

83/2004. (VI. 4.) GKM rendelet

IX. Fejezet Kiegészítő jelzőtáblák (H)

24.2. A kiegészítő jelzőtáblák önállóan jelzés céljára nem alkalmazhatók, azokat csak a megfelelő jelzőtábla (alaptábla) alatt szabad alkalmazni.


Illetve,


Függelék

Fogalommeghatározások

i) Kiegészítő tábla: a közlekedők számára többletinformációt adó olyan jelzőtábla, amely az alaptábla alá helyezve, annak hatályát kiterjeszti vagy szűkíti, jelentését értelmezi vagy távolságot jelez.


Ha minden értelmezhető és szabályoshoz hasonlító táblát betartanának az emberek, akkor Móricka igencsak meg tudná tréfálni a közlekedőket.

Azért vannak a szabályok, hogy betartsuk. A szabályokat meg hozza az, akinek joga van rá, ne egy kútkezelő önjelölt közlekedésmérnök!

2018. júl. 4. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Világos, látsz egy táblát, ami szerinted nem jogszerű, akkor lesz@rod. Ügyes!
2018. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Világos, tehát ha a kutas módosít a táblán, az attól jogszerű lesz. Na megyek kirakok én is az utca elejére párat.
2018. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szerintem nem jogszerű, hanem a jogszabály szerint nem jogszerű. Pont.
2018. júl. 5. 07:43
 6/8 Majatom ***** válasza:

Akkor az a tábla olyan, mint a templomban a persely. Látod, hogy ott van, látod, hogy mások mit kezdenek vele, de ha Te figyelmen kívül hagyod, akkor se lesz semmi.

A kutas nézhet csúnyán, de a rendőr nem büntethet meg érte.

Eszembe jutott erről egy sztori. Adott egy stop táblás kereszteződés, ahol a felfestett stop szöveg egyáltalán nem látszott, a stop tábla pedig annyira meg volt kopva, hogy azon se látszott semmi. Emberünk megállás nélkül ment tovább, rendőr megállította, hogy nem állt meg a stop táblánál, mire emberünk azt válaszolta, hogy az nem stop tábla, mert a stop táblára rá van írva, hogy stop, az csak egy fehér nyolc szögletű tábla. Nem jelentették fel.

2018. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző: ez a rendőrön múlt, mert nem tudta, mit tegyen. De ha feljelentést tesz, akkor a bíróság döntése már nem lenne ilyen baráti valószínűleg, mert a STOP-táblát a hátuljáról is fel kell ismernie egy levizsgázott sofőrnek, direkt azért nyolcszögletű. A bírón múlna, hogy a jogszabály betűjét vagy szellemiségét venné-e alapnak, és inkább a szellemiségét szokták.


A kérdésben szereplő tábla feltehetőleg nem közterületen van, hanem a benzinkút magánterületén, a Shell rakta ki, ezért a rendőr nem büntethet érte. Akár szabályos, akár nem.

De persze, fel lehet hívni a kutasok figyelmét, hogy ez így nem szabályos.

Javítson ki, aki másként tudja, én úgy tudom, hogy közforgalom elől el nem zárt magánúton a rendőr csak akkor büntethet, ha - az egyébként ott is érvényes KRESZ be nem tartása miatt - baleset történik.

2018. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem, amit írsz, akkor igen, a behajtani tilos táblát mindenképpen figyelembe kell venned. A kiegèszítőt nem.
2018. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!