Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normális, ha így kell a...

Normális, ha így kell a pályán közlekedni?

Figyelt kérdés

A céges autóm egy új Opel Movano, rendszeresen vidékre szállítok, viszont annak ellenére,hogy az autó 170 lóerő 6-os váltóval,amint eléri a 90-es óra szerinti sebességet, letilt, és nem tudok gyorsabban menni.Ez GPS szerint 85 km/h.

Ennek az az oka,hogy kevesebbet fogyaszt így. (való igaz, 9 literben megáll)

Viszont a kamionosokat gyakorlatilag az őrületbe kergetem, és engem is idegesít az egész, mert 150-ig meg sem állnék ha rajtam múlna, de már a 130-cal is elégedett lehetnék.

Felmerült bennem is a kérdés,hogy minek megyek pályán: azért mert 1-1 órával rövidebb, és a fogyasztás miatt ott is kell menni mivel tempomattal éri el ezt a 9 litert.

Nem lehet rá matricákat ragasztani sem,hogy mi a megengedett sebessége.

Sok kamionos megelőz, aztán bevágnak elém, de mégis mit tehetnék?Csak nem fogok a leállósávban közlekedni.


2018. júl. 7. 09:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Főúton mennék vagy azonnal felmondanék, életveszélyes így közlekedni, mivel az összes kamion vagy megpróbál előzni vagy a hátadba jön 2 méterre és a kamion féktávja jóval hosszabb.
2018. júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a főnöködnek, hogy ez így balesetveszélyes, és szedesse ki a korlátozást vagy legalább emeltesse meg egy kicsit, hogy a kamionok sebességét tudd tartani.
2018. júl. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Teszem hozzá a kamion nem mehetne 80-nál többel, és ha még GPS szerinti 85-nél előzni is tud akkor az elgondolkodtató.

Persze én tökéletesen megértem őket, ezért is érint kellemetlenül,hogy feltartom őket.

A pályára meg tudomásom szerint elég a 60 km/h, úgyhogy az életveszélyes részével nem értek egyet, mert nem én vagyok az életveszélyes, hanem az aki nem bír magával.

Ettől függetlenül világos,hogy idegesítő a sebességem, engem idegesít a legjobban.

2018. júl. 7. 09:42
 4/21 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele, a kollégáim szintén.

Nem lehet róla szó, elmondta,hogy 10 autó, mindegyik 1 literrel fogyaszt kevesebbet 90-nél mint ha annál gyorsabban mennénk.Az napi 10 autó esetében 10 liter megspórolt üzemanyag.Számoljuk ki,hogy egy héten mennyi, és egy hónapban, úgyhogy ezért nem fogja engedni a nagyobb sebességet.

2018. júl. 7. 09:44
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A kamionok jellemzően 90-nel közlekednek, ami szabálytalan, de így van. Kérd meg a főnöködet, hogy vitesse feljebb a leszabályozást 95-re, 97-re. Azzal csak elhanyagolhatóan nő majd a fogyasztás, viszont a kamionok már nem fognak utolérni.
2018. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Amikor megkaptam az első nap nem volt szabályozva.

Persze szólt,hogy a 90-et tartsam be.

100-al mentem, másnap reggel jött is, hogy miért nem tartottam a 90-et.

A fogyasztás 100-as tempónál 9.9 volt megrakva, üresen 9.6.

2018. júl. 7. 09:51
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

Ez most komoly vagy szarul trollkodsz.

Legközelebb ha eléd vág egy kamion nézd meg milyen matricák vannak rajta elárulom van 120-as is.

Szállításnál pont hogy nem használnak korlátozókat, mert spórol egy litert bukik 2 fuvart.

Az autópálya gyorsforgalmi út pont nem a 60-nal tötyizők miatt építették, hanem a

2018. júl. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

"Legközelebb ha eléd vág egy kamion nézd meg milyen matricák vannak rajta elárulom van 120-as is."


Senkit nem érdekel milyen matrica van rajta.

Magyarországon a 3,5 t feletti teherautók nem mehetnek 80-nál gyorsabban.

(Igen, tudom, hogy szinte mindegyik 90-re van limitálva és ezt ki is használják)

2018. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ez egy köcsög cég,amelyik 10liter üzemanyagért az édesanyukáját megb.,és az életveszélybe kergeti az alkalmazottjait.

Ha jól számolom,napi 10 liter=4000 Ft körül,havi 20-23 munkanapon kb. 100 ezerért ilyen életveszélynek tesz ki 10 sofőrt,merthogy ez igenis nagyon belesetveszélyes,hiába irja a szabály,hogy min.60 pályán a sebesség,tehát ha 61-el mész,szabályos vagy,csak éppen az első km-en kitolnak a kukoricásba szalagkorláttal együtt.

Lényeg,hogy én az ilyen céget azonnal otthagynám.

2018. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Beviz Elek ***** válasza:
37%

#7

Igen, a Bad Boys 2-ben is lenyomta a kamion a SUV-ot, a Ferrarival is tolni kellett hogy utolérjék, de az film. Ha kamion 120-at tolna a pályán, akkor a sofőrre a műanyag lakat rárohadna. Van 1-1 extrém kivétel, de nem kell általánosként beállítani.


Igaz, ez egy sz rrágó cég, otthagynám őket. Legalább a kamionok tempóját lehessen tartani. 80 számukra a szabályos, de ezt több okból is lehetetlen betartani. Nem szabad előzni, a többiek agyonvernének, a munkáltatód kirúgna, ilyesmi.

2018. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!